Йодовитал 200 инструкция по применению

Йодовитал 200 фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Йодовитал 200 таблетки, п/о, по 200 мкг №100 во флак.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/6305/01/02 от 14.06.2013. Приказ № 507 от 14.06.2013
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Ольга Полищук Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: 1 таблетка містить калію йодиду у перерахуванні на суху речовину 261,6 мкг, що відповідає йоду 200 мкг;допоміжні речовини: кальцію гідрофосфат, натрію кроскармелоза, целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат, кислота стеаринова, кремнію діоксид колоїдний безводний, гіпромелоза (гідроксипропілметилцелюлоза), глюкози моногідрат, поліетиленгліколь, титану діоксид (E 171), триацетин, барвник індигокармін (Е 132), барвник жовтий захід FCF (Е 110), барвник спеціальний червоний AG (Е 129).

Производитель:

Юнифарм, Инк., США

Фармакотерапевтическая группа:

Препараты йода, применяемые при заболеваниях щитовидной железы.

Показания к применению:

Профілактика розвитку дефіциту йоду, у тому числі у період вагітності або годування груддю; профілактика рецидиву зоба після хірургічного видалення, а також після завершення комплексного лікування зоба препаратами гормонів щитовидної залози; лікування дифузного еутиреоїдного зобу у дітей (у тому числі новонароджених) та дорослих.

Противопоказания:

Маніфестний гіпертиреоз; прихований гіпертиреоз (при застосуванні доз, які перевищують 150 мкг йоду на день); тиреоїдна аденома, автономна аденома при застосуванні у дозах понад 300 мкг йоду на добу (за винятком передопераційної йодотерапії з метою блокади щитовидної залози); туберкульоз легенів; геморагічний діатез; герпетиформний дерматит Дюринга (синдром Дюринга-Брока); підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату.

Надлежащие меры безопасности при применении:

Препарат не слід застосовувати при гіпотиреозі, окрім випадків, коли гіпотиреоз спричинений дефіцитом йоду.Призначення йоду слід уникати при терапії радіоактивним йодом, наявності або підозрі на рак щитовидної залози.Слід враховувати, що при терапії препаратом у хворих з нирковою недостатністю можливий розвиток гіперкаліємії.

Применение в период беременности или кормления грудью:

У період вагітності або годування груддю потреба у йоді підвищується. Йодовітал® 200 слід призначати в достатніх для забезпечення адекватного надходження йоду в організм дозах (добова потреба у йоді у вагітних та жінок, які годують груддю, становить не менше 200 мкг). Препарат добре проникає через плаценту і може спричинити розвиток гіпотиреозу та зоба у плода при прийомі йоду у великих дозах. Йод також проникає у грудне молоко, тому у період вагітності або годування груддю Йодовітал® 200 слід застосовувати тільки у рекомендованих дозах.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Не впливає.

Дети:

Препарат застосовують дітям будь-якого віку згідно з рекомендаціями лікаря та з ретельним дотримуванням дозування.

Способ применения и дозы:

Профілактика дефіциту йоду та ендемічного зоба. Діти віком до 12 років: 50*-100 мкг йоду на добу.Діти віком від 12 років та дорослі: 100–200 мкг йоду на добу. У період вагітності або годування груддю: 200 мкг йоду на добу.Профілактика рецидиву зоба після хірургічного видалення або після завершення курсу лікування препаратами гормонів щитовидної залози.Діти та дорослі: 100–200 мкг йоду на добу.Лікування еутиреоїдного зоба.Немовлята, діти та підлітки: 100–200 мкг йоду на добу.Дорослі: 300-500 мкг йоду на добу.Добову дозу препарату слід приймати за один прийом після їди, запиваючи достатньою кількістю рідини. Дітям до 3 років препарат можна давати у подрібненому вигляді з їжею, молоком, соком або водою. Якщо препарат призначений немовлятам, його слід подрібнити і змішати з їжею. Застосування препарату з профілактичною метою проводиться, як правило, протягом кількох місяців або років, іноді – протягом усього життя. Для лікування зоба у немовлят у більшості випадків достатньо 2-4 тижні, а у дітей та дорослих – 6-12 місяців або більше. Загалом питання про дозування та тривалість застосування препарату для профілактичних заходів або для лікування захворювань щитовидної залози вирішує лікар в індивідуальному порядку.* За необхідності застосовують препарат у відповідному дозуванні.

Передозировка:

У випадку передозування спостерігається посилення побічних ефектів. При гострій інтоксикації йодом спостерігається рефлекторне блювання, біль у животі, діарея (іноді з домішками крові), забарвлення слизових оболонок в коричневий колір. Може настати дегідратація та шок. У поодиноких випадках відмічається стеноз стравоходу. Хронічне передозування призводить до феномену, який називається йодизмом: металічний присмак у роті, набряк і запалення слизових оболонок (риніт, кон’юнктивіт, гастроентерит, бронхіт); вугрове висипання; дерматит; набряк слинних залоз; геморагії, підвищення температури тіла; дратівливість.Лікування. Промивання шлунка розчином крохмалю, білка або 5 % розчином натрію тіосульфату до видалення усіх слідів йоду. Проведення симптоматичної терапії з метою ліквідації порушень водного та електролітного балансу, а при необхідності – протишокова терапія.

Побочные действия:

При застосуванні препарату за показаннями в рекомендованих дозах побічні реакції виникають рідко.Алергічні реакції: прояви йодизму (набряк слизової оболонки носа, кропив’янка, набряк Квінке, шкірні висипання, свербіж, у поодиноких випадках – анафілактичний шок). При застосуванні препарату в дозі більше 150 мкг на добу прихований гіпертиреоз може перейти в маніфестну форму.З боку системи крові: дуже рідко – еозинофілія.З боку серцево-судинної системи; у поодиноких випадках – тахікардія, тремор.З боку центральної нервової системи: у поодиноких випадках – дратівливість, порушення сну, підвищене потовиділення.З боку шлунково-кишкового тракту: неприємні відчуття в епігастральній ділянці, у поодиноких випадках – діарея (у пацієнтів віком більше 40 років).Інші: при застосуванні у високих дозах в окремих випадках може виникнути зоб і гіпотиреоз.

Лекарственное взаимодействие:

Ефективність лікування тиреостатиками при одночасному прийомі йоду зменшується. Перхлорат і тіоціанат калію пригнічують поглинання йоду щитовидною залозою.Тиреотропний гормон покращує засвоєння йоду щитовидною залозою та стимулює продукування її гормонів.Прийом високих доз йоду та одночасне застосування калійзберігаючих діуретиків може призвести до розвитку гіперкаліємії.Одночасне застосування терапії йодом у високих дозах і препаратів літію сприяють розвитку зоба та гіпотиреозу.Калію йодид запобігає накопиченню радіоактивного йоду щитовидною залозою і забезпечує її захист від радіоактивного опромінення.При одночасному застосуванні відбувається підсилення впливу хінідину на серце у зв’язку зі збільшенням концентрації калію у плазмі крові.Одночасне застосування з рослинними алкалоїдами та солями важких металів може призвести до утворення нерозчинного осаду та ускладнити всмоктування йоду.

Срок годности:

3 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Условия хранения:

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі до 30 °С, в щільно закритій оригінальній упаковці.

Форма выпуска / упаковка:

По 30, 60 або 100 таблеток у флаконі; по 1 флакону в коробці. По 24 таблетки в блістері; по 1, 2, 3, 4 або 5 блістерів у коробці.Категорія відпуску.

Категория отпуска:

Без рецепта.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Йодовитал 200
Производитель:Юнифарм, Инк., США
Форма выпуска: По 30, 60 або 100 таблеток у флаконі; по 1 флакону в коробці. По 24 таблетки в блістері; по 1, 2, 3, 4 або 5 блістерів у коробці.Категорія відпуску.
Регистрационное удостоверение:№ UA/6305/01/02 от 14.06.2013. Приказ № 507 от 14.06.2013
МНН:Potassium iodide
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: 1 таблетка містить калію йодиду у перерахуванні на суху речовину 261,6 мкг, що відповідає йоду 200 мкг;допоміжні речовини: кальцію гідрофосфат, натрію кроскармелоза, целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат, кислота стеаринова, кремнію діоксид колоїдний безводний, гіпромелоза (гідроксипропілметилцелюлоза), глюкози моногідрат, поліетиленгліколь, титану діоксид (E 171), триацетин, барвник індигокармін (Е 132), барвник жовтий захід FCF (Е 110), барвник спеціальний червоний AG (Е 129).

Фармакологическая группа:Препараты йода, применяемые при заболеваниях щитовидной железы.
Код АТХ:H03CA - Препараты йода, применяемые при заболеваниях щитовидной железы
Реклама
Камера-таблетка для выявления рака толстой кишки
Управление по санитарному надзору за качеством пищ...
В США ликвидировали сети по распространению наркотиков, которые могут вызвать сексуальную агрессию на свиданиях
Подставка для напитков с детекторной полоской позв...
Реклама
Острый гастрит
Виды гастрита и их особенности, причины заболевани...
Острый синусит
Причины развития острого синусита и факторы рискаО...
Реклама
Эксперт объяснил, надо ли исключать из рациона картофель и хлеб тем, кто хочет похудеть
Считаются, что продукты, богатые быстрыми углевода...
Врачи сказали, как часто надо менять постельное белье
Согласно рекомендациям, менять постельное белье на...
Реклама