Зитролид инструкция по применению

Зитролид фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Зитролид капсулы по 250 мг №6
Производитель:
Регистрация:
№ UA/9324/01/01 от 22.10.2008. Приказ № 51 от 02.02.2009
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Юлия Жарикова Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

Діюча речовина: азитроміцин;1 капсула містить азитроміцину 250мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат.

Основные физико-химические свойства:

тверді капсули з білим корпусом та жовто-оранжевою або жовтою кришечкою, вміст - порошок білого або білого з кремовим відтінком кольору.

Производитель:

Валента Фармацевтика, ОАО, г.Щолково, Российская Федерация

Фармакотерапевтическая группа:

Антибактериальные средства для системного применения. Макролиды, линкозамиды и стрептограмины. Азитромицин.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Зитролид® - антибіотик широкого спектра дії. При утворенні в осередку запалення високих концентрацій має бактерицидну дію.До азитроміцину чутливі грампозитивні коки: Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes, Streptococcus agalactiae, стрептококи груп C, F і G, Staphylococcus aureus, Staphylococcus viridans, Haemophilus influenzae, Moraxella catarrhalis, Bordetella pertussis, Bordetella parapertussis, Legionella pneumophila, Haemophilus ducreyi, Campylobacter jejuni, Helicobacter pylori, Neisseria gonorrhoeae и Gardnerella vaginalis; декотрі анаеробні мікроорганізми: Bacteroides bivius, Clostridium perfringens, Peptostreptococcus spp.; а також Chlamydia trachomatis, Mycoplasma pneumoniae, Ureaplasma urealyticum, Treponema pallidum, Borrelia burgdorferi. Азитроміцин не є активним відносно грампозитивних бактерій, стійких до еритроміцину.Фармакокінетика. Азитроміцин швидко всмоктується із шлунково-кишкового тракту, що обумовлено його стійкістю в кислому середовищі та ліпофільністю. Вживання їжі знижує абсорбцію азитроміцину. Після прийому внутрішньо 500 міліграм максимальна концентрація азитроміцину в плазмі крові досягається через 2,5-2,96г i становить 0,4 міліграм/л, біодоступність - 37%.Швидко розподіляється в організмі. Азитроміцин добре проникає в дихальні шляхи, органи i тканини урогенітального тракту (зокрема в передміхурову залозу), в шкіру i м’які тканини. Характерна висока концентрація в тканинах (в 10-50 разів вища, ніж в плазмі крові) та тривалий період напіввиведення, що обумовлено низьким зв’язуванням азитроміцину з білками плазми крові, а також його здатністю проникати в еукаріотичні клітини i концентруватися в середовищі з низьким рН навколишньої лізосоми. Це, у свою чергу, визначає великий об’єм розподілу (31,1 л/кг) i високий плазмовий кліренс. Здатність азитроміцину накопичуватися переважно в лізосомах особливо важлива для елімінації внутрішньоклітинних збудників. Доведено, що фагоцити доставляють азитроміцин в місця локалізації інфекції, де він вивільняється в процесі фагоцитозу. Концентрація азитроміцину в осередках інфекції достовірно вище, ніж в здорових тканинах (в середньому на 24-34%) i корелює із ступенем запального набряку. Не дивлячись на високу концентрацію у фагоцитах, азитроміцин не робить істотного впливу на їх функцию. Азитроміцин зберігасться у бактерицидних концентраціях в осередку запалення протягом 5-7 днів після прийому останньої дози, що й дає можливість розробити короткі (3-денні та 5-денні) курси лікування.У печінці деметилюється, метаболіти, що утворюються, неактивніВиведення азитроміцину з плазми крові відбувається в два етапи: період напіввиведення становить 14-20 годин в інтервалі від 8 до 24 годин після прийому препарату і 41 годину – в інтервалі від 24 до 72 годин, що дозволяє застосовувати препарат 1 раз на добу.

Показания к применению:

Інфекції, спричинені чутливими до азитроміцину мікроорганізмами: інфекції ЛОР-органів і дихальних шляхів (фарингіт, тонзиліт, синусит, середній отит, бронхіт, негоспітальна пневмонія);інфекції шкіри та м'яких тканин (хронічна мігруюча еритема (хвороба Лайма), імпетиго, вторинна піодермія, бешиха);неускладнені інфекції, що передаються статевим шляхом (негонококовий уретрит та цервіцит);інфекції шлунка та дванадцятипалої кишки, спричинені Helicobacter pylori

Противопоказания:

Підвищена чутливість до азитроміцину або до інших компонентів препарату або до будь якого іншого антибіотика групи макролідів.Тяжкі порушення функції печінки, нирок. Період вагітності, годування груддю.Пацієнти з масою тіла менше 45 кг.Не застосовувати одночасно з алкалоїдами ріжків.

Надлежащие меры безопасности при применении:

Особенности применения:

У разі пропуску прийому 1 дози препарату пропущену дозу слід прийняти якомога швидше, а наступну - з перервою у 24 години.Препарат слід приймати не раніше, як за 1 годину до або через 2 години після вживання їжі.Здатність впливати на швидкість реакції при керування автотранспортом або роботі з іншими механізмами.Під час лікування препаратом рекомендовано утримуватися від керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Дети:

Застосовують дітям з масою тіла більше 45 кг. Дітям з масою тіла менше 45 кг рекомендується призначати азитроміцин в інших лікарських формах.

Способ применения и дозы:

Приймається 1 раз на добу не менш як за 1 годину до вживання їжі або через 2 години після їди. Дорослі та діти з масою тіла понад 45 кг:при інфекціях ЛОР-органів і дихальних шляхів, шкіри та м'яких тканин (за винятком хронічної мігруючої еритеми) - 500 мг (2 капсули) 1 раз на добу протягом 3 днів;при хронічній мігруючій еритемі Зитролид® приймають 1 раз на добу протягом 5 днів: в 1-й день – 1 г, з 2-го до 5-го дня по - 500 мг;при неускладнених інфекціях, що передаються статевим шляхом – 1 г (4 капсули) одноразово;при інфекціях шлунка та дванадцятипалої кишки, спричинених Helicobacter pylori – 1 г (4 капсули) на добу протягом 3 днів у складі комбінованої терапії.

Передозировка:

Проявляється нудотою, блюванням, діареєю, тимчасовою втратою слуху. Лікування симптоматичне.Застосування під час вагітності або годування груддю.Не слід приймати препарат при вагітності. Під час застосування препарату годовування груддю слід припинити.

Побочные действия:

З боку травної системи: діарея (5%), нудота (3%), абдомінальний біль (3%); 1% і менше – диспепсія, метеоризм, блювання, мелена, холестатична жовтяниця, підвищення активності печінкових трансаміназ; у дітей – запори, анорексія, гастрит.З боку серцево-судинної системи: серцебиття, біль в грудній клітці (1% іменше).З боку нервової системи: запаморочення, головний біль, сонливість, гіперкінезія, тривожність, невроз, порушення сну.З боку системи крові: нейтрофілія, еозинофілія, нейтропенія. Змінені показники повертаються до норми через 2 – 3 тижні після закінчення лікування.З боку сечостатевої системи: вагінальний кандидоз, нефрит (1% i менше).Алергічні реакції: шкірні висипи, свербіння, фотосенсибілізація, набряк Квінке, мультиформна еритема, коньюктивіт.Інші: підвищена стомлюваність, зміна смаку, гіперглікемія

Лекарственное взаимодействие:

Антацидні засоби (які містять кальцій, алюміній, магній), етанол, їжа - уповільнюють i знижують всмоктування азитроміцину, тому потрібен 2-годинний інтервал між прийомом Зитролиду® та цими препаратами.Азитроміцин підсилює токсичну дію алкалоїдів ріжків, дигідроерготаміну (важкий периферичний спазм судин, дизестезія).При сумісному призначенні варфарину i азитроміцину (у звичайних дозах) зміни протромбінового часу не виявлено, проте, враховуючи, що при взаємодії макролідів i варфарину можливе посилення антикоагулянтного ефекту, пацієнтампотрібен ретельний контроль протромбінового часу.Дигоксин: підвищення концентрації дигоксину.Тріазолам: зниження кліренсу i збільшення фармакологічної дії тріазоламу.Уповільнює виведення i підвищує концентрацію в плазмі i токсичність циклосерину, непрямих антикоагулянтів, метилпреднізолону, фелодипіну, а також лікарських засобів, що піддаються мікросомальному окисленню (карбамазепін, терфенадин, циклоспорин, гексобарбітал, вальпроєва кислота, дизопірамід, бромокриптин, фенітоїн, пероральні гіпоглікемічні засоби, теофілін та ін. ксантинові похідні). Лінкозаміди послабляють ефективність, а тетрациклін i хлорамфенікол – підвищують ефективність азитроміцину.

Срок годности:

3 роки. Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Условия хранения:

Зберігати в оригінальній упаковці, у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місті при температурі не вище 25°С.

Форма выпуска / упаковка:

По 6 капсул у блістері. По 1 блістеру разом з інструкцією для застосування вкладають у пачку з картону.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Місцезнаходження141100, Російська Федерація, Московська обл., м. Щолково-1, вул. Фабрична, 2.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ J01FA10:

Реклама
Аллергия весной: как справиться с зудом и слезотечением
Зима отступила, и каждый день мы ощущаем дыхание в...
Как избавиться от стресса эффективно и безопасно
Постоянный стресс является результатом нестабильно...
Реклама
Диагностика зрения: почему необходимо регулярно проходить обследование
Диагностика зрения – это комплексное исследование,...
Люксоптика
«Люксоптика» оказывает благотворительную помощь ле...
Реклама
Польза и вред глютена
Если вы долго искали научно обоснованную информаци...
Сухость при менопаузе
Женский организм сложен и непредсказуем. Казалось,...
Реклама