Зомакс инструкция по применению

Зомакс фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Зомакс капсулы по 250 мг №6 в блис.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/3078/02/01 от 04.09.2008. Приказ № 511 от 04.09.2008
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Алла Волошонович Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: азитроміцин;1 капсула містить азитроміцину дигідрату 262,1 мг, що еквівалентно 250 мг азитроміцину;допоміжні речовини: крохмаль картопляний, лактоза, магнію стеарат, повідон, натрію лаурилсульфат.

Основные физико-химические свойства:

Капсули з червоним ковпачком і червоним корпусом, розміром "0", з написом "Zomax", містять гранули білого або майже білого кольору. Вміст капсул – спресована речовина, вміщена в капсулу відповідно до вимог процесу наповнення. Вміст капсул у формі гранул або у формі спресованої речовини має однакову якість.

Производитель:

Хикма Фармасьютикалз, Иордания

Фармакотерапевтическая группа:

Антибактериальные средства для системного применения. Макролиды, линкозамиды и стрептограмины. Азитромицин.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Зомакс® чинить бактеріостатичну та бактерицидну дію на грампозитивні та грамнегативні мікроорганізми, такі як Staphylococcus aureus, Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes, Streptococcus agalactiae, Haemophilus influenzae та parainfluenzae, Moraxella catarrhalis, Bacteroides fragilis, Escherichia coli, Bordetella pertussis, Bordetella parapertussis, Borrelia burgdorferi, Haemophilus ducreui, Neisseria gonorrhoeae та Chlamydia trachomatis. Зомакс® також виявляє in vitro активність щодо Legionella pneumophila, Mycoplasma pneumoniae та hominis, Helicobacter pylori, Tохoplasma gondii, Ureaplasma urealyticum.Фармакокінетика. Препарат зберігає стабільність в кислому середовищі, всмоктується в тонкому кишечнику, швидко проникає з плазми в тканини, накопичується внутрішньоклітинно, створює високі концентрації в інфікованих тканинах, період напіввиведення досягає 54 годин. Після прийому внутрішньо 500 мг Зомакс® максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 2,5 – 2,96 годин і становить 0,4 мг/л. Біодоступність – 37 %. Метаболізується в печінці, 50 % препарату виводиться з жовчю в незміненому вигляді, тільки 6 % – з сечею. Прийом препарату одночасно з їжею уповільнює та знижує абсорбцію Зомакс®.

Показания к применению:

Інфекції, спричинені чутливими до азитроміцину мікроорганізмами, у тому числі: інфекції ЛОР-органів і дихальних шляхів (фарингіт, тонзиліт, синусит, середній отит, бронхіт, негоспітальна пневмонія);інфекції шкіри та м'яких тканин (хронічна мігруюча еритема (хвороба Лайма), імпетиго, вторинна піодермія, бешиха);неускладнені інфекції, що передаються статевим шляхом (негонококовий уретрит та цервіцит);інфекції шлунка та дванадцятипалої кишки, спричинені Helicobacter pylori.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до азитроміцину, до будь-якого іншого макролідного антибіотика або до інших компонентів препарату. Маса тіла пацієнта менше 45 кг (для даної лікарської форми).

Особенности применения:

Азитроміцин слід з обережністю застосовувати у хворих з тяжкими порушеннями функції печінки та нирок.

Применение в период беременности или кормления грудью:

В експериментальних даних несприятливої дії азитроміцину на плід та дитину грудного вигодовування не виявлено. Проте, в період вагітності та годування груддю препарат слід призначати з урахуванням співвідношення користь для жінки/ризик для плода (дитини).

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Не впливає.

Дети:

Застосовується у дітей з масою тіла більше 45 кг.

Способ применения и дозы:

Приймається 1 раз на добу не менш як за 1 годину до вживання їжі або через 2 години після їди.Дорослі та діти з масою тіла понад 45 кг:при інфекціях ЛОР-органів і дихальних шляхів, шкіри та м’яких тканин (за винятком хронічної мігруючої еритеми) – 500 мг 1 раз на добу протягом 3 днів;при хронічній мігруючій еритемі Зомакс® приймають 1 раз на добу протягом 5 днів: в 1-й день – 1 г, з 2-го до 5-го дня – по 500 мг; при неускладнених інфекціях, що передаються статевим шляхом – 1 г одноразово;при інфекціях шлунка та дванадцятипалої кишки, спричинених Helicobacter pylori – 1 г на добу протягом 3 днів у поєднанні з антисекреторними та іншими препаратами. Інші показання: 500 мг на добу одноразово протягом 3 днів.Дітям з масою тіла менше 45 кг рекомендується призначати азитроміцин в інших лікарських формах.

Передозировка:

Симптоми: нудота, блювання та діарея. Лікування: промивання шлунка та симптоматична терапія.

Побочные действия:

Азитроміцин взагалі добре переноситься, але іноді можуть виникати побічні реакції:З боку травної системи: нудота, блювання, діарея, метеоризм, біль у животі. Дуже рідко спостерігалось транзиторне підвищення печінкових трансаміназ.Алергічні реакції та реакції з боку шкіри: шкірні висипи, ангіоневротичний набряк, мультиформна еритема, фотосенсибілізація.З боку системи кровотворення: нейтропенія, у деяких випадках нейтрофілія та еозинофілія.З боку сечостатевої системи: нефрит, вагінальний кандидоз.Порушення з боку опорно-рухового апарату: артралгія.Зміна лабораторних показників: гіперглікемія.

Лекарственное взаимодействие:

Антацидні засоби, що містять алюміній та магній уповільнюють всмоктування азитроміцину. Макроліди можуть підсилювати дію циклоспорину, ерготаміну, дигоксину, триазоламу, теофіліну, терфенадину, варфарину, карбамазепіну, фенітоїну, тріазоламу, але на відміну від більшості макролідів, азитроміцин не зв’язується з ферментами комплексу цитохрому Р450 і насьогодні часу немає відомостей про взаємодію азитроміцину із зазначеними препаратами.

Срок годности:

3 роки

Условия хранения:

Зберігати у місцях, недоступних для дітей, при температурі 15 – 25 °С.

Форма выпуска / упаковка:

По 6 капсул у блістері із ПВХ і фольги, по 1 блістеру в картонній упаковці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Місцезнаходження22328, а/с 182400 Амман 11118, Йорданія.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Зомакс
Производитель:Хикма Фармасьютикалз, Иордания
Форма выпуска: По 6 капсул у блістері із ПВХ і фольги, по 1 блістеру в картонній упаковці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/3078/02/01 от 04.09.2008. Приказ № 511 от 04.09.2008
МНН:Azithromycin
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: азитроміцин;1 капсула містить азитроміцину дигідрату 262,1 мг, що еквівалентно 250 мг азитроміцину;допоміжні речовини: крохмаль картопляний, лактоза, магнію стеарат, повідон, натрію лаурилсульфат.

Фармакологическая группа:Антибактериальные средства для системного применения. Макролиды, линкозамиды и стрептограмины. Азитромицин.
Код АТХ:J01FA10 - Азитромицин
Реклама
В США ликвидировали сети по распространению наркотиков, которые могут вызвать сексуальную агрессию на свиданиях
Подставка для напитков с детекторной полоской позв...
Более 1 миллиарда человек в мире страдают ожирением
В настоящее время более 1 млрд человек во всем мир...
Реклама
Как прокалывают нос при гайморите?
Пункция при гайморите — показания и противопоказан...
Одонтогенный гайморит
Причины развития зубного гайморита и виды заболева...
Реклама
Борщ поможет снизить кровяное давление и улучшит здоровье сердца
Борщ — это популярное украинское блюдо. Обычно оно...
Низкое артериальное давление после 50 лет повышает риск развития болезни Альцгеймера: ученые
После 50 лет многие люди могут страдать от низкого...
Реклама