Алергія на арахіс: причини, симптоми та управління

арахіс і набряк на обличчі

Алергія на арахіс – це потенційно небезпечна харчова алергія, на яку страждає 2,5% усього світового населення. Найбільше хворих спостерігалося у США, особливо наприкінці 90-их років.

Алергія на арахіс: симптоми

Реакції гіперчутливості на арахіс зазвичай виявляються протягом кількох хвилин, але можуть розтягнутися до кількох годин. Реакція виникає не обов’язково на сам арахіс, інколи достатньо всього лише його мізерної добавки в кондитерський виріб, щоб відчути на собі такі симптоми, як:

 • набряк губ;
 • горла;
 • свербіж;
 • почервоніння шкіри;
 • нежить;
 • кашель;
 • утруднене дихання;
 • нудоту;
 • блювоту;
 • шлунково-кишкові розлади;
 • анафілаксію.

Причини захворювання

Причина реакції типова – імунна система неправильно реагує на певні білки, які містяться в земляних горіхах.

Причина алергічної реакції в арахісі полягає в алергенних речовинах. У ньому міститься 13 агресивних алергенів. Найважчий маркер алергічних проявів – Ara h 2. Маркер – Ara h 8 дає легку форму алергії.

Як впоратися з алергією на арахіс

Щоб позбутися або трохи згладити реакцію, необхідно повністю виключити арахіс і його складові в інших продуктах. Пацієнти, які зіткнулися з цим харчовим розладом, уважно читають список інгредієнтів, під час відвідування ресторану спілкуються з офіціантами або кухарем, щоб уникнути хоча б випадкового вживання арахісу.

У разі розвитку алергічної реакції важливо швидко вжити відповідних заходів. Людям з діагностованою алергією на арахіс рекомендується завжди носити при собі автоматичний епінефриновий шприц, який може бути використаний для усунення анафілаксії.

Крім того, важливо звернутися до лікаря для отримання індивідуального плану дій, протиалергічних препаратів і порад щодо запобігання та управління алергічними реакціями.

На цей час активно проводяться дослідження і розробки новітніх підходів до подолання алергії на арахіс. Вакцини та імунотерапія перебувають у стадії дослідження, і існує ймовірність незабаром побороти це захворювання.

Висновок

Попри те, що алергія на арахіс – це небезпечне захворювання, якщо дотримуватися всіх запобіжних заходів і дотримуватися рекомендацій медичного супроводу, це дасть змогу жити, не страждаючи на алергічну реакцію. Освіта та інформування про алергію на арахіс також відіграють важливу роль у створенні освіченості серед суспільства та сприяють створенню безпечного середовища для всіх людей, які страждають від цього захворювання.

Реклама
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Понад 1 мільярда людей у світі страждають на ожиріння
Нині понад 1 млрд людей у всьому світі страждають ...
Реклама
Пункція при гаймориті
Пункція при гаймориті — показання та протипоказанн...
Одонтогенний гайморит
Причини розвитку зубного гаймориту та види захворю...
Реклама
Борщ допоможе знизити кров'яний тиск та покращить здоров'я серця
Борщ — це популярна українська страва. Звичайне во...
Низький артеріальний тиск після 50 років підвищує ризик розвитку хвороби Альцгеймера: вчені
Після 50 років багато людей можуть страждати від н...
Реклама