Алергія на крем для обличчя: причини, симптоми та лікування

крем для обличчя та дівчина

Алергія на крем для обличчя – це реакція організму на подразнювальні речовини, які містяться в косметиці. Зазвичай вона виникає через індивідуальну чутливість шкіри до певних компонентів, таких як ароматизатори, консерванти або інші добавки. Часто алергія на крем проявляється у вигляді подразнення, почервоніння, свербежу і навіть висипань на шкірі обличчя. У цій статті ми розглянемо причини виникнення алергії на крем для обличчя, симптоми, терміни її прояву та методи лікування.

Прояви алергії

Якщо засіб наносять на обличчя, то не обов’язково алергія на крем для обличчя виникає тільки на цій ділянці тіла. Деякі люди отримують неприємні відчуття по всьому тілу. Також непоодинокі випадки алергії на креми для тіла або рук. Найчастіше вона проявляється у вигляді почервоніння, свербіння або висипань на відповідних ділянках шкіри.

Алергія на крем навколо очей – це ще більш неприємна проблема. Чутлива і тендітна ділянка на повіках або біля очей особливо схильна до подразнення і набряклості. Тому за появи перших ознаквищеназваних реакцій рекомендується негайно припинити використання засобу і звернутися до офтальмолога для отримання конкретних рекомендацій щодо лікування.

Важливо зазначити, що гіперчутливість на крем для лиця може розвиватися як у людей з уже наявними алергічними реакціями, так і в тих, хто раніше не мав подібних проблем. Тому регулярне спостереження за станом шкіри та вибір якісних, гіпоалергенних продуктів – це ключові заходи для запобігання виникненню алергічних реакцій на креми для обличчя.

Причини

Чому з’являється алергія після крему на обличчі? Її причини можуть бути різноманітні. Деякі люди мають підвищену чутливість до певних інгредієнтів у складі косметичних засобів, наприклад, таких як ароматизатори, штучні барвники, консерванти, силікони або ланолін.

Крім того, неякісні продукти або закінчений термін придатності засобу також викликають алергічну реакцію на шкірі обличчя.

Симптоми алергії на крем для лиця можуть проявитися відразу після застосування або через кілька годин. Вони включають:

 1. Почервоніння шкіри обличчя.
 2. Свербіж і печіння.
 3. Набряк або набряклість.
 4. Висипання, пухирці або висип на шкірі.
 5. Сухість і лущення.

Іноді весь симптомокомплекс з’являється буквально за кілька хвилин. Але відомі випадки їхньої появи й за кілька днів.

Що необхідно зробити

Якщо у вас виникла алергічна реакція на крем для лиця, вам слід вжити кількох заходів для полегшення симптомів і усунення неприємного стану. Ось деякі корисні поради:

 1. Припиніть використання. Якщо ви помітили появу характерних симптомів, негайно припиніть використання крему для обличчя. Це допоможе запобігти подальшій реакції шкіри.
 2. Промийте обличчя. Ретельно промийте обличчя теплою водою і м’яким мийним засобом, щоб видалити залишки крему і заспокоїти подразнену шкіру.
 3. Використовуйте лікарські препарати. Нанесіть на шкіру обличчя заспокійливий засіб, такий як лосьйон або крем з алое вера, ромашкою або календулою. Вони допоможуть зменшити запалення та свербіж.
 4. Зверніться до лікаря-дерматолога. Якщо симптоми не зникають або погіршуються, необхідно звернутися до фахівця. Дерматолог зможе проаналізувати ситуацію, поставить точний діагноз і призначить ефективне лікування.

Як уникнути реакції на крем для обличчя

Для запобігання неприємному стану рекомендується вжити таких заходів:

 1. Перевіряйте склад продукту перед покупкою. Зверніть увагу на інгредієнти, які схильні викликати алергію у вас.
 2. Проводьте тест на чутливість. Перш ніж нанести засіб на лице, перевірте його на невеликій ділянці шкіри, наприклад, на зап’ясті. Якщо протягом 24 годин не проявляються жодні негативні реакції, то продукт можна використовувати.
 3. Уникайте використання агресивних косметичних засобів. Віддавайте перевагу натуральним і гіпоалергенним продуктам.
 4. Слідкуйте за терміном придатності. Не використовуйте крем для обличчя, у якого закінчився термін придатності.

У разі реакції гіперчутливості на крем для обличчя найкраще звернутися до лікаря для отримання професійної поради та призначення лікування. Він призначить протиалергічні препарати, антигістамінні креми або мазі для зняття симптомів і прискорення одужання шкіри.

Через який час мають пройти прояви алергії на крем? Усе залежить від вашого організму. Слідкуйте за станом вашої шкіри та вчасно реагуйте на будь-які зміни.

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Гострий гастрит
Види гастриту та їх особливості, причини захворюва...
Гострий синусит
Причини розвитку гострого синуситу та чинники ризи...
Реклама
Вчені пояснили, чому жінкам важко схуднути
Фізіологічно чоловіки та жінки мають різні схильно...
Як без ліків зменшити головний біль
При появі мігрені багато хто приймає знеболювальні...
Реклама