Алергія на рибу: симптоми, прояви та вплив психосоматики

риба та висип на щоках у хлопчика

Алергія на рибу – це один із видів харчової алергії. Дізнаємося причину алергічної реакції, як вона проявляється та методи лікування.

Чому виникає алергія на рибу

Симптоми харчової реакції на рибу пов’язані з різними чинниками, включно з психологічними. Психосоматика вивчає взаємозв’язок між психічним станом людини та її фізичним здоров’ям і останнім часом було помічено, що це одна з причин алергії на рибу в організмі. 

Прийнято вважати, що зазвичай вона виникає у відповідь на вживання як морської, так і річкової риби. Особливо високий ризик розвитку алергії на червону рибу, таку як лосось, форель або тунець тощо. Основна причина, через яку виникає захворювання, – це вплив білкових сполук, що містяться в продукті. З огляду на те, що організм помилково сприймає їх як шкідливі речовини, і виникає неприємна ситуація, що приносить дискомфорт.

Симптоми алергії на рибу, які ускладнюють життя 

Симптоми алергії на рибу в дитини доволі часто відрізняються від того, як переносять її дорослі. У дітей прояви можуть бути особливо вираженими, наприклад, такі ознаки:

  • шкірна реакція – висипання, свербіж і почервоніння шкіри;
  • набряк губ, обличчя або язика;
  • у деяких випадках – розвиток алергічного шоку.

Як проявляється алергія на рибу у дорослих? як і в дітей: можливі шкірні прояви, такі як свербіж, почервоніння та висипання. Додатково до цього іноді виникають проблеми, пов’язані з дихальною та травною системами. Деякі люди навіть відчувають утруднення в диханні, кашель, чхання, нежить або шлунково-кишкові розлади.

Стрес та емоційне напруження також суттєво послаблюють імунну систему та спричиняють посилення алергічних реакцій. У людей, які страждають від алергії на рибу, сильні емоції або психологічний стрес провокують або посилюють симптоми алергії. 

Наприклад, стрес збільшує вираженість шкірних реакцій, таких як свербіж, почервоніння і висипання. Психосоматичні чинники також впливають на дихальні проблеми та травні розлади, які виникають при алергії на рибу.

Неприємні симптоми зазвичай не змушують на себе довго чекати й починають проявляти себе протягом кількох хвилин, іноді їхня реакція відкладена до кількох годин після контакту з алергеном. Якщо в себе або в дитини ви підозрюєте це захворювання, важливо звернутися до лікаря-алерголога для проведення алергологічного обстеження. Лікар призначить шкірні тести або аналізи крові, щоб визначити причину висипань.

Методи лікування

Після підтвердження реакції організму на морську або річкову рибу насамперед слід виключити будь-який контакт з алергеном. Крім того, коли виникає алергія на рибу, то це не означає, що необхідно уникати лише її. Такі продукти, як консерви, креветки, ікра також можуть бути алергенами. 

Лікар зазвичай призначає протиалергічні препарати, такі як антигістамінні ліки або глюкокортикостероїди. У важких випадках потрібна негайна медична допомога.

Важливо зазначити, що психосоматика не означає, що алергія на рибу спричиняється або контролюється лише психологічними факторами. Крім цього необхідно, щоб на організм ще впливали алергени. Однак психосоматичний фактор відіграє важливу роль у посиленні симптомів і зумовлює їхню частоту та інтенсивність.

Тому лікування має включати комплексний підхід, що враховує і фізичну, і психологічну складові. Крім фізичного лікування, пацієнтам можуть бути корисні методи психологічної підтримки, як-от психотерапія, релаксаційні практики й стратегії управління стресом. Ці методи допомагають впоратися з психологічними факторами, пов’язаними з алергією на рибу, і зменшують ризик посилення симптомів.

Висновок

Алергія на рибу – це одна з неприємних хвороб, які виникають через вплив психосоматичних чинників, таких як стрес та емоційний стан. Важливо враховувати психологічні аспекти під час діагностики та лікування алергії на рибу для досягнення найкращих результатів.

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Реклама
FDA: диклофенак викликає порушення серця
Диклофенак — це препарат із групи НПЗЗ (нестероїдн...
Господарське мило допоможе усунути запах поту та захистить від інфікування
Господарське мило містить мийні речовини, які допо...
Реклама