Алергія на срібло

срібло і висип на шкірі

Срібло використовується в багатьох виробах, таких як прикраси, столові прилади, медичне обладнання, електроніка та інші. Проте, чи знаєте ви, що у деяких людей можуть виникати певні реакції на срібло? Розберімось в цій статті.

Чи буває алергія на срібло?

Так, алергія на срібло існує і називається вона контактний дерматит. Це алергічна реакція на іони срібла, які можуть виділятися з виробів з цього матеріалу.

Ця алергія може проявлятися на шкірі в тих місцях, де вона контактувала зі сріблом. Іноді симптоми можуть бути досить серйозними, зокрема, у випадках, коли алергія стає хронічною, або коли срібло застосовується у вигляді медичних інструментів.

Як проявляється алергія на срібло?

Симптоми алергії на срібло можуть включати свербіж, запалення шкіри, висипання, болі та набряк. Ці симптоми з’являються на місці контакту зі сріблом, такому як шкіра рук або вух.

Алергія на срібло може виникнути у будь-якій віковій групі, але найчастіше вона спостерігається у жінок, які носять прикраси або інші вироби зі срібла. Якщо ви спостерігаєте подібні симптоми після контакту зі сріблом, рекомендується звернутися до лікаря-алерголога, який допоможе підтвердити діагноз і призначити лікування.

Для того, щоб уникнути ризику розвитку контактної алергії на срібло, можна використовувати вироби з інших матеріалів, наприклад, з золота, платини або титану. Крім того, важливо звертати увагу на якість і обробку виробів зі срібла, оскільки недостатня якість або зношеність можуть збільшити ризик виникнення алергії.

Як виглядає алергія на срібло у вухах?

Алергія на срібло у вухах може проявлятися як запалення вуха, зневоднення, свербіж та відчуття дискомфорту. Також можуть з’являтися висипання або червоні плями на вухах.

Додатково до цього, алергія може супроводжуватися набряком, печінням та болем у районі вуха. Іноді може виникати тиск у вухах або відчуття, ніби вуха заповнені ватою. Як правило, вона виникає через контакт зі срібними прикрасами, які містять сплави з домішками інших металів, таких як нікель або мідь. 

Діагностика

Існує кілька аналізів на алергію на срібло, які можуть допомогти встановити діагноз і розробити план лікування. Ось деякі з найпоширеніших тестів на алергію на срібло:

  1. Шкірний тест. Лікар робить маленьку подряпину на шкірі та наносить невелику кількість срібла на цю область. Після цього область шкіри спостерігають протягом 48 годин, щоб побачити, чи з’являється реакція.
  1. Аналіз крові: цей тест виявляє наявність антитіл на срібло в крові. Лікар робить забір невеликої кількості крові та відправляє її в лабораторію на аналіз.
  1. Проба на кутикули: цей тест полягає в нанесенні дрібної кількості срібла на кутикулу пальця та очікуванні реакції протягом 24 годин.

Пам’ятайте, що здоров’я важливіше за будь-які прикраси чи інші матеріали, тому необхідно дотримуватися рекомендацій лікаря та уникати контакту зі сріблом, якщо ви маєте діагноз алергії на цей матеріал. Також, необхідно пам’ятати про можливість розвитку анафілактичного шоку в разі потрапляння срібла в організм людини з алергією, тому важливо знати, як діяти в цьому випадку та негайно шукати медичну допомогу.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама