Алергія на укус бджоли – причини, симптоми та лікування

бджола і укуси на руці

Алергія на укус бджоли – це гостра реакція організму, за якої постраждалі дуже важко переносять отруту комахи, тоді як більшість людей відчувають невелике нездужання і дискомфорт.

Для чутливої групи людей укус бджоли це серйозна загроза їхньому життю. У цій статті розглянемо причини, симптоми та можливості лікування цього стану.

У чому причина алергії на укус бджоли

Причина реакції на укус бджоли пов’язана з імунною системою організму. Вона помилково розпізнає отруту комахи як ворожу речовину і починає виробляти антитіла для її боротьби. Як наслідок, за кожного наступного укусу бджоли, виникає алергічна реакція. Понад те, часто виникає алергія не тільки на бджіл, але й на їхні продукти життєдіяльності, тобто мед, маточне молочко, прополіс та інше.

Симптоми алергії на укус бджоли

Реакція і симптоматика після укусу бджоли буває як легкою, так і важкою. У легкої алергічної реакції з’являються почервоніння, набрякання і свербіж у місці укусу. Серйозніші симптоми включають сильний біль, набряк гортані, утруднене дихання, нудоту, блювоту і запаморочення. У деяких особливо важких випадках розвивається анафілактичний шок. Це потенційно небезпечне явище, яке потребує негайної медичної допомоги.

Як лікувати алергію на укус бджоли

У разі легкої алергічної реакції на місце укусу необхідно покласти лід, а також прийняти антигістамінні препарати, щоб зняти почервоніння і свербіж. У разі серйозніших симптомів необхідно негайно звернутися по медичну допомогу. Лікар може рекомендувати застосування епінефрину (адреналіну) для полегшення симптомів і запобігання можливих ускладнень.

Поряд із медичними препаратами, деякі люди знаходять полегшення від алергії на укус бджоли за допомогою натуральних засобів, таких як алое вера або охолоджувальні гелі на основі арніки. За наявності алергії від укусу бджоли важливо інформувати своїх близьких, друзів і колег про свій стан, щоб у разі потреби вони могли надати першу допомогу або викликати швидку допомогу. Регулярне відвідування алерголога та оновлення аптечки з необхідними препаратами також рекомендується для контролю над станом.

Запобіжні заходи

Якщо у вас діагностовано алергію на укус бджоли, важливо вжити запобіжних заходів, щоб уникнути повторних укусів. Ось кілька порад:

  1. Уникайте областей з великою кількістю бджіл, особливо квітучих садів або пасік.
  2. Носіть захисний одяг, включно з довгими рукавами, штанами та закритим взуттям, коли перебуваєте на відкритих ділянках.
  3. Вивчіть симптоми алергії на укус бджоли та навчіться розпізнавати їх, щоб бути готовим до дій у разі виникнення реакції.

Деяким людям допомагає імунотерапія. Це спеціалізований підхід, за якого людині вводять малі дози бджолиної отрути з метою поступово збільшувати її сприйнятливість. Таке лікування дає змогу знизити ризик серйозних алергічних реакцій на укус бджоли.

Висновок

Алергія на укус бджоли – серйозний стан, який викликає небезпечні симптоми. Важливо бути поінформованим про ознаки та симптоми цієї алергії, а також знати, як запобігти вторинних укусів бджоли. При виникненні серйозних симптомів рекомендується звернутися за медичною допомогою для отримання відповідного лікування.

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Реклама
FDA: диклофенак викликає порушення серця
Диклофенак — це препарат із групи НПЗЗ (нестероїдн...
Господарське мило допоможе усунути запах поту та захистить від інфікування
Господарське мило містить мийні речовини, які допо...
Реклама