Алергія на яблука – коли улюблений фрукт стає протипоказаним

яблуко й дівчина

Яблука вважаються одними з найулюбленіших усіма фруктів, які ростуть у нашому регіоні. Вони багаті на клітковину, вітаміни та інші поживні речовини. Яблука чи не найперші продукти, які мами додають до раціону своїх малюків. Однак, відомо про таку проблему як алергія на яблука, яка все частіше трапляється як серед немовлят, так і дітей старшого віку та навіть дорослих.

У цій статті ми розглянемо причини алергії на яблука, симптоми та застереження, яких батьки мають дотримуватись, щоб забезпечити захист своїх дітей.

Причина неадекватної реакції

Алергія на яблука у немовлят може бути спричинена різними факторами. Одна з найпоширеніших причин – сприйнятливість імунітету на білок групи PR-10. Цей самий алерген впливає і при непереносимості на пилок берези. Імунна система починає виробляти антитіла специфічних імуноглобулінів Е (IgE).

Ознаки алергії на яблука

Симптоми алергії на яблука практично нічим не відрізняються від інших подібних проявів, що включають:

  1. почервоніння або висипання на шкірі;
  2. свербіж або печіння навколо рота;
  3. набряк губ, язика або обличчя;
  4. нудоту, блювання або діарею;
  5. прискорене дихання або утруднене дихання;
  6. кашель або закладеність носа.

Симптоми алергії на яблука у дорослих часто схожі на симптоми, які зустрічаються у дітей. Це свербіж, почервоніння шкіри, набряк губ і обличчя, а також шлунково-кишкові розлади. Деякі дорослі також можуть відчувати дихальні проблеми та астматичні симптоми після прийому фруктів.

Крім того, існує перехресна реактивність. Це коли у пацієнта окрім яблук також з’являється підвищена чутливість і на інші фрукти: персики, абрикоси, сливи, виноград та цитрусові.

Якщо ваша дитина проявляє подібні симптоми після перелічених вище фруктів, варто звернутися до лікаря для проведення діагностики та виявлення алергії. Лікар порекомендує пройти тести, видасть направлення на здачу аналізу крові або шкірних проб, щоб підтвердити або спростувати алергію на яблука, а також знайти справжню причину.

Як діяти, якщо захворювання підтвердилося

Якщо у вас або вашої дитини діагностовано алергію на яблука, є кілька запобіжних заходів, які допоможуть уникнути неприємних наслідків:

  1. Виключіть яблука та продукти, що містять яблучний сік, з раціону дитини. Зверніть увагу на етикетки продуктів і уникайте вживання їжі, яка містить фруктові інгредієнти.
  2. Якщо ви годуєте груддю, уникайте споживання яблук і яблучного соку, оскільки алергени можуть передаватися через материнське молоко.
  3. Зверніться до дієтолога, щоб розробити безпечний план харчування для вашої дитини. Можливо доведеться замінити яблука на інші фрукти, які не викликають алергічних реакцій.

Важливо пам’ятати, що алергія на яблука у немовлят і дітей старшого віку зазвичай зникає з часом. Багато дітей переростають цю алергію до 3-5 років. Але в деяких випадках вона починає агресивно проявлятися в підлітковому віці.

Навіть деяким дорослим людям може бути діагностована алергія на яблука. Якщо не дотримуватися рекомендацій обережності, вона зберігається на все життя.

З яблучним соком також слід проявляти обережність. Він провокує алергію за допомогою тих самих алергенів, що й на свіжі яблука. Якщо ви або ваша дитина чутливо реагуєте на фруктовий сік, рекомендується уникати його вживання або шукати альтернативи.

Висновок

Алергія на яблука – це проблема, з якою, стикаються люди будь-якого віку. Якщо ви помічаєте у своєї дитини або у себе симптоми алергії після того, як було з’їдено яблуко, важливо звернутися до лікаря для діагностики та отримання рекомендацій щодо безпечного харчування. Дотримуючись рекомендацій лікаря і вживаючи запобіжних заходів, ви зможете забезпечити гарне почуття і здоров’я вашої дитини.

Реклама
ВООЗ: зміна клімату викликала поширення трансмісивних інфекцій
Зміна клімату значно впливає на поширення трансміс...
HeartMate підвищує ймовірність успіху трансплантації серця на 20%
Інноваційний медичний пристрій, який підтримує жит...
Реклама
Як вилікувати гайморит назавжди
Як вилікувати гайморит і чи можна це зробити – пит...
Лікування гаймориту в домашніх умовах
Медикаментозна терапія при гайморитіЯк зняти голов...
Реклама
Денна сонливість може бути симптомом небезпечного захворювання
Надмірна денна сонливість (Excessive Daytime Sleep...
Контактні лінзи для очей можуть спричинити захворювання печінки та навіть раку: дослідження
Контактні лінзи є тонкими й гнучкими пластинками, ...
Реклама