Аварія на Чорнобильській АЕС викликала зростання раку щитоподібної залози

Рак щитоподібної залози, що поширився серед дітей у колишньому СРСР після чорнобильської катастрофи 1986 року, відображає картину радіоактивних опадів і, швидше за все, був викликаний поглинанням радіоактивного йоду, заявили вчені на міжнародній конференції у Відні.

У регіонах, що найбільше постраждали від чорнобильських опадів, — півночі України, де розташована атомна станція, та півдні Білорусі — спостерігалося найбільше зростання захворюваності на рак щитоподібної залози після аварії. Наприклад, на Гомельщині Білорусі щорічно реєструється близько 100 випадків на мільйон дітей. До Чорнобиля в Гомелі спостерігалася така ж захворюваність на це рідкісне захворювання, як і в Британії — всього 0,5 випадку на мільйон дітей на рік.

За словами представника Міжнародного агентства з атомної енергії, смертельна доза радіоактивного йоду вразила немовлят, які ще перебували в утробі матері та віком до трьох років на момент аварії. Радіойод нестабільний і розпадається з періодом напіврозпаду лише вісім днів. Тому збитки, ймовірно, було завдано протягом декількох тижнів після вибуху.

Тип раку щитоподібної залози, від якого страждають майже всі діти, вражає м’язи навколо щитоподібної залози й, як відомо, пов’язаний із радіацією. Його можна відносно легко вилікувати хірургічним шляхом, якщо немає ускладнень. Проте вчені вважають, що у 2,3 млн дітей, які зазнали впливу радіоактивних опадів, може розвинутися рак щитоподібної залози в пізнішому віці.

Реклама
Анатомія серцебиття
Серце складається із двох м'язових насосів, які за...
Аварія на Чорнобильській АЕС викликала зростання раку щитоподібної залози
Рак щитоподібної залози, що поширився серед дітей ...
Реклама
Пронос з кров'ю у дитини
Найімовірніші причини проносу з кров'ю у дітейНепе...
Пронос з кров'ю та слизом
Можливі причиниДіагностикаЛікуванняПрофілактикаПош...
Реклама
Денна сонливість може бути симптомом небезпечного захворювання
Надмірна денна сонливість (Excessive Daytime Sleep...
Контактні лінзи для очей можуть спричинити захворювання печінки та навіть раку: дослідження
Контактні лінзи є тонкими й гнучкими пластинками, ...
Реклама