Базилік – користь і переваги для жінок і чоловіків

зелений базилік

Базилік – це ароматна рослина, чия користь знайшла широке визнання в різних сферах життя. Однак, як і будь-який інший продукт, базилік має свої плюси й потенційні недоліки. Розгляньмо, як базилік може бути корисним для жінок і чоловіків, особливо в контексті схуднення.

Користь базиліка

Багатоцільова рослина знайшла застосування не лише в народній медицині для лікування різних захворювань. Її широко використовує також традиційна медицина в разі гастриту, колітів, неврозів, головного болю, бронхіальної астми та кашлю.

Народна медицина заохочує лікувати проблеми із порожниною рота, наприклад, ангіну, полосканням із настою листя базиліка. Відвари передусім застосовуються як знеболювальний засіб від зубного болю.

Сучасні аптеки пропонують ефірну олію базиліка, яку використовують для ароматичних ванн і пом’якшення шкіри. Ця олія зазвичай додатково збагачена камфорою, яка має збудливий ефект, чинить тонізувальну дію на нервову систему і весь організм загалом.

Користь базиліка для жінок

Унікальність рослини – у високому відсотку антиоксидантів. Їхня дія проявляється в захисті клітини від пошкоджень і запобіганні передчасному старінню шкіри. Базилік також містить вітамін К, який має важливий вплив на кровотворення, здоров’я кісток і зниження ризику остеопорозу.

Крім того, базилік надає потужну підтримку імунній системі й допомагає впоратися із запальними процесами в організмі.

Користь базиліка для схуднення

Коли йдеться про схуднення, базилік стає корисним спільником. По-перше, він є низькокалорійним продуктом, що означає, що його можна додавати до страв без побоювань про зайві калорії. Крім того, він має здатність посилювати смак їжі, що дає змогу зменшити споживання солі або цукру. У комплексі з активним способом життя і правильним харчуванням вага помітно випаровується.

Також базилік корисний для шлунка так, як містить речовини, що поліпшують травлення і полегшують стан при здутті.

Користь базиліка для чоловіків

Для чоловіків базилік також корисний. Наприклад, деякі дослідження показують, що базилік підвищує рівень тестостерону, гормону, який відіграє важливу роль у чоловічому здоров’ї. Це особливо корисно для чоловіків, які стикаються з низьким рівнем тестостерону або мають проблеми з потенцією. Базилік доброчинно впливає на кровообіг в органах малого таза. Ця священна індійська рослина чинить потужну афродизіакальну дію, сприяючи посиленню потенції та лібідо. Вона також може збільшити тривалість статевого акту, поліпшити якість сперми та рухливість сперматозоїдів.

Особливо варто окремо відзначити антиоксидантну властивість базиліка. Рослина допомагає очистити організм від токсинів і важких металів. Ці антиоксиданти також сприяють прискоренню процесу регенерації внутрішніх органів, що особливо корисно для чоловіків, у яких робота пов’язана зі шкідливим виробництвом або легені пошкоджено курінням, а печінку – надмірним вживанням алкоголю.

Базилік також має протизапальні властивості, які надають підтримку серцевому здоров’ю і знижують ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Крім того, базилік – це найкраща спеція для зниження тиску, на який часто страждають особливо чоловіки. Завдяки присутності в пряній траві евгенолу відбувається розслаблення кровоносних судин і артеріальний тиск приходить у норму.

Побічні дії базиліка

Важливо зазначити, що, попри користь базиліка, він схильний викликати деякі побічні ефекти в окремих людей. Це виражається в алергічній реакції на базилік, тому перед вживанням рекомендується проконсультуватися з лікарем, особливо якщо у вас зустрічалася раніше алергія і на інші рослини.

Також недавні дослідження медицини говорять про те, що в рослині трапляються різний відсоток сполуки ртуті. Тому вагітним жінкам, хворим на діабет, епілепсію та серцево-судинну систему, важливо проявляти обережність.

Таким чином, базилік має багато позитивних властивостей і може бути корисним для жінок і чоловіків. Він може допомогти поліпшити шкіру, підтримати імунну систему, сприяти схудненню і підтримці здоров’я серця. Однак, як і з будь-яким продуктом, важливо використовувати базилік у помірних кількостях і звернути увагу на можливі алергічні реакції.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама