Чи можна їсти печінку при панкреатиті

печінка та підшлункова залоза

Печінка – це орган тварин, наприклад, корови, курки, свині, індички, яка також є харчовим продуктом. Вона багата білками, залізом, вітамінами (включно з вітамінами A, D, B12) та іншими поживними речовинами, роблячи її корисним джерелом харчування.

Як відомо, ослабленому організму дуже важливо отримувати всі необхідні елементи, але як це робити правильно в разі хвороб шлунково-кишкового тракту або їхніх порушень. Наприклад, яку печінку можна їсти при панкреатиті?

Харчування при панкреатиті – що важливо знати

Від вибору їжі залежить те, наскільки завантажиться підшлункова залоза. Її головні функції – виробляти ферменти, які допомагають нам розщеплювати їжу, а також інсулін для регуляції цукру в крові.

У разі панкреатиту орган стає запаленим, його стінки пошкоджуються, і порушується робота шлунково-кишкового тракту. Загострення проявляється у вигляді переймоподібних, ниючих і тупих болів у животі, блювоти, розладу шлунка й нудоти. Постійні загострення панкреатиту призводять до хронічного стану й погіршення якості життя.

Важливість правильного харчування за панкреатиту

Зв’язок між панкреатитом і їжею очевидний. Неправильне харчування, таке як надмірне споживання жирної, гострої, смаженої їжі та алкоголю, сприяє загостренню панкреатиту і посилює його симптоми. У таких випадках підшлункова залоза опиняється під додатковим напруженням і посилює її запалення.

Дотримання правильного харчування – це один із важливих компонентів управління панкреатитом. Правильний раціон сприяє зниженню навантаження на підшлункову залозу, даючи їй змогу відпочити й відновитися. Крім того, правильне харчування зменшує ймовірність загострень, зводить до мінімуму неприємні симптоми й сприяє поліпшенню загального стану здоров’я.

Але чи можна їсти печінку при панкреатиті?

Аспекти вживання печінки

У разі панкреатиту рекомендується орієнтуватися на їжу з низьким вмістом жиру, оскільки це допоможе знизити навантаження на підшлункову залозу. Подібні продукти включають нежирні молочні продукти, рибу, птицю без шкіри, овочі та фрукти. Їжа з високим вмістом білка також важлива, оскільки він допомагає тканинам у відновленні та регенерації. Печінка тваринного походження якраз підпадає під цю категорію, оскільки вважається білковим продуктом і містить мінімум жиру.

З урахуванням її поживних властивостей, печінка за панкреатиту робить цінний внесок у раціон. Однак слід пам’ятати, що вона також містить порівняно високу кількість жиру, зокрема, якщо йдеться про жирну печінку й спосіб її приготування. Жир чинить додатковий тиск на підшлункову залозу й посилює запалення, тому вибір типу печінки відіграє важливу роль.

Типи печінки, які підходять у разі панкреатиту

Під час вибору печінки для включення в раціон у разі панкреатиту слід віддавати перевагу нежирним видам. Яловича, куряча та індича – кращі варіанти.

Ці види печінки містять багатий набір поживних речовин, включно з білками, залізом і вітамінами, водночас вони мають нижчий вміст жиру порівняно з іншими видами м’яса.

Свинячий субпродукт менш корисний через високий відсоток холестерину і вуглеводів. Він підвищує виділення травного секрету, а це стає вже важкою їжею для шлунка.

Докладне пояснення, чому нежирна і добре приготована печінка краща для пацієнтів з панкреатитом

Нежирна печінка має низку переваг. По-перше, вона легше засвоюється організмом, підшлункова залоза та інші органи травлення не відчувають навантаження.

По-друге, печінка корисна в разі анемії, оскільки багата на залізо. Пацієнти, які хворіють на панкреатит, часто відчувають нестачу гемоглобіну.

Приготування печінки також відіграє важливу роль. Її слід готувати способом, що мінімізує додавання зайвого жиру. Приготування на грилі, варіння або запікання без використання великої кількості олії допомагає зберегти нежирні характеристики печінки.

Обережне вживання печінки в разі панкреатиту

За панкреатиту, особливо під час загострень, жирна їжа посилює симптоми, завдаючи дискомфорту. Тому слід бути особливо обережним зі споживанням жирної печінки та страв, приготованих із використанням жирних продуктів.

Крім цього, печінка тварин – це свого роду фільтр, який затримує в собі шкідливі речовини такі, як антибіотики, токсини, паразити. Тому навіть здоровій людині, включаючи у свій раціон продукт, важливо бути повністю впевненою в його екологічній безпеці.

Поради щодо обробки та приготування печінки, щоб зменшити її жирність

Приготування печінки починається з відмочування її в молоці або воді. Після цього з неї знімають плівку і готують із мінімальним додаванням жиру. Наприклад, варіння, запікання або гриль – це чудові способи приготування печінки, які допоможуть зберегти корисні якості. Також перед приготуванням можна обрізати наявні ділянки жиру, щоб додатково зменшити жирність продукту.

Крім цього, слід уникати смаженої печінки й страв із високим вмістом олії, оскільки це посилює навантаження на підшлункову залозу і погіршує стан панкреатиту.

За гострої фази панкреатиту печінку неприпустимо вживати в жодній формі. Через місяць після стійкої фази і якщо не було погіршення, пацієнт може починати поступове введення курячої, індичої або яловичої печінки.

Починати краще поступово. Наприклад, фарш із відвареної печінки розбавляти з м’ясом. Якщо субпродукт засвоюється організмом нормально, співвідношення збільшують.

Індивідуальний підхід до харчування

Кожен організм унікальний, і реакція на певні продукти може відрізнятися. Тому важливо обговорити свій раціон із лікарем або дієтологом, щоб розробити індивідуальний план харчування, з огляду на особливості захворювання та потреби організму.

Висновок автора

Печінка – це цінне джерело поживних речовин, яке дозволено включати в раціон хворого на панкреатит, але з урахуванням певних обмежень. Нежирні види печінки, правильно приготовані та помірно вживані, надають організму необхідні поживні речовини без негативного впливу на підшлункову залозу.

Однак завжди варто пам’ятати про важливість індивідуального підходу до харчування та консультації з медичними фахівцями для досягнення найкращих результатів в управлінні панкреатитом.

Чи дозволено вживання печінки людям, які страждають від панкреатиту?

Вживання печінки при панкреатиті повинно бути обмеженим і не з жирними ставами.

Яка користь та ризики пов’язані з вживанням печінки для людей із панкреатитом?

Печінка містить велику кількість білка та важливих вітамінів, але вона також може бути важкою для перетравлення підшлунковою залозою.

Як готувати печінку, щоб зменшити її вплив на панкреатит?

Рекомендується готувати печінку без додавання жиру та спецій, у вареному або паровому вигляді.

Яка є альтернатива, якщо печінка не підходить?

Інші дієтичні варіанти – це куряче філе без шкірки, риба, сир та овочі.

Як визначити, чи можна вживати печінку при панкреатиті?

Якщо після споживання печінки ви відчуваєте біль у животі, діарею чи інші негативні симптоми, краще консультуватися з лікарем та виключити цей продукт із дієти.

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Хронічний гастрит
Класифікація хронічного гастриту за формами, видам...
Реклама
Вчені назвали фактори ризику розвитку серцево-судинних захворювань у хворих на діабет
Цукровий діабет є хронічним захворюванням, що хара...
Як за допомогою продуктів зменшити прояви алергії
Вітамін С та часник можуть зменшити рівень гістамі...
Реклама