Чим корисна Омега-3 для здоров’я

Ті, хто дбають про своє здоров’я, усвідомлюють, наскільки важлива для організму Омега-3. Тому намагаються щодня харчуватися так, щоб на столі був присутній такий необхідний елемент харчування. Сполуки Омеги-3 корисні всім: як дорослим, так і дітям.
З яких продуктів наш організм отримує найбільше цих корисних елементів? Медики запевняють, що багато її міститься в:
- глибоководна морська та річкова риба (скумбрія, сьомга, осетрові, форель, тунець, лосось);
- морепродукти (устриці, мідії, кальмари);
- рослинні олії (коноплі, льону, чіа, гірчиці);
- водорості;
- горіхи;
- насіння гарбуза, льону.
Чемпіон серед рослинних олій – льон, а серед горіхів – волоський. Відомо, що щоденно треба з’їдати 5 горішків, щоб організм отримував достатню кількість Омеги. З доступних риб лідером є скумбрія, її вистачає пару шматочків на день. Фармакологія вирішила піти нам назустріч і почала випускати капсульовані дієтичні добавки.
З чого складається і чим корисна
Кожна капсула складається з трьох корисних інгредієнтів:
- DHA – докозагексаєнова.
- IUPAC – альфа-ліноленова.
- EPA – тимнодонова.
Омега-3 кислоти мають унікальні властивості, завдяки яким вони можуть позитивно впливати на різні системи організму. Вони покращують роботу серця, зменшують ризик розвитку інфаркту та інсульту, уповільнюють появу холестеринових бляшок у крові.
Незамінні кислоти цілюще впливають на мозкову діяльність і нервову систему. Наприклад, це виражається в таких змінах:
- знижується рівень тривожності та депресії;
- піднімається загальний тонус і настрій;
- покращується здатність запам’ятовувати й концентрація уваги.
Якщо в літньому віці регулярно вживати Омегу-3 або продукти, які багаті на ці речовини, легше протікають вікові зміни та пов’язані з ними хвороби. Наприклад, зменшується ризик розвитку катаракти та дегенерації сітківки завдяки тому, що Омега-3 сполуки зміцнюють судини в очах.
Також ці елементи покращують загальний стан шкіри, роблять її більш пружною та зволоженою.
Щоб отримати більше користі від Омеги-3, лікарі інколи радять поєднувати її з мікроелементами та різними вітамінами, наприклад, з фолієвою кислотою, лецитином, вітамінами груп А, В, Е, К.
Протипоказання
Не варто забувати про ймовірні протипоказання. Наприклад, кислоти впливають на загальну картину крові, її згортання. Тому перед використанням будь-якого медичного препарату необхідно звернутися до лікаря за консультацією.
Чим корисна Омега-3 для жіночого організму
Останні наукові дослідження свідчать, що людський організм не виробляє Омегу-3 самостійно, тому вона має надходити тільки з їжі. Чим корисна Омега-3 для жінок? Перелічимо основні моменти:
- зміцнює серце;
- допомагає при порушенні травлення;
- зміцнює імунітет;
- уповільнює процес старіння;
- стабілізує менструальний цикл;
- запобігає розвитку раку молочної залози;
- підвищує мозкову діяльність;
- знижує запалення шкіри, зменшує акне, роблячи шкіру гладкою і пружною;
- знімає стрес і тривожний стан;
- знижує ризик розвитку онкозахворювань.
Для молодих жінок і дівчаток Омега-3 виконує важливу роль так, як бере участь у розвитку та функціонуванні мозку, допомагає в разі гормональних перепадів настрою.
Для загального емоційного стану дорослих жінок користь Омеги-3 також неоціненна. Наприклад, вона допомагає уникнути розвитку депресії, зменшує рівень стресу і тривоги.
Жінкам, які планують вагітність, лікарі рекомендують вживати риб’ячий жир. Це допомагає підготувати свій організм до виношування плоду, позитивно впливає на розвиток дитини й допомагає організму впоратися з навантаженням під час пологів і годування.
Чим корисна Омега-3 для чоловіків
Омега-3 – є важливим і навіть незамінним елементом здорового харчування для чоловіків. Переваги Омега-3 для чоловіків досить численні, але основними з них є такі:
- Сприяє зниженню рівня холестерину в крові, запобігає утворенню тромбів, тим самим зменшуючи ризик виникнення інсульту та інфаркту.
- Знижує запалення. Омега-3 має протизапальну дію, тому допомагає в разі таких хвороб, як артрит і астма.
- Корисна для роботи мозку, покращує когнітивні функції, такі як пам’ять і концентрація у чоловіків.
- Підтримка здоров’я очей. Омега-3 сприяє підтримці здоров’я очей і запобігає виникненню різних захворювань, пов’язаних з очима, таких як катаракта.
- Покращення якості сну. Омега-3 покращує якість сну в чоловіків, що позитивно впливає на їхнє здоров’я та загальне самопочуття.
- Підтримка здоров’я шкіри. Омега-3 запобігає різним захворюванням, пов’язаним зі шкірою, таким як екзема і псоріаз.
Загалом, Омега-3 відіграє важливу роль у підтримці здоров’я чоловіків і запобігає безлічі захворювань. Рекомендується включати продукти з Омегою-3 або приймати за призначенням лікаря у вигляді капсул.
Чим шкідлива Омега-3
Перенасичення організму поліненасиченими жирними кислотами нерідко спричиняє такі ефекти, як:
- сильний головний біль;
- нудота;
- блювота;
- розрідження крові;
- розлад шлунка;
- кровотеча.
Уникнути наслідків надмірного вживання жирних кислот допоможе знання протипоказань. Наприклад, при таких захворюваннях чи станах не можна приймати жирні кислоти:
- діти до одного року;
- сечокам’яна хвороба;
- захворювання щитоподібної залози;
- індивідуальна непереносимість.
Навіть найкорисніша біодобавка не принесе організму користі, якщо приймати її безконтрольно або не знати її протипоказань.
Як зрозуміти, що в організмі гостра нестача Омеги-3
Краще не доводити свій організм до того моменту, коли йому не вистачатиме корисних речовин, з яких складається Омега-3. Тому лікар, враховуючи загальний стан пацієнта, а також аналізи крові, побачить загальну картину і стан. Які симптоми, крім даних аналізів, вказують на те, що стан критичний? Перелічимо деякі ознаки, за якими можна в себе діагностувати нестачу Омеги-3:
- підвищена дратівливість;
- постійне відчуття втоми, незалежно від пори року;
- складність концентрувати увагу на чомусь одному;
- виникнення алергічних реакцій;
- ламкість нігтів, волосся;
- поява запалень і подразнень на шкірі;
- депресивний і тривожний стан.
Звісно, всі ці ознаки легко сплутати з тривожними дзвіночками інших захворювань або нестачею мікроелементів. Тому найповнішу картину зможе скласти тільки лікар.