Чим корисна печінка тріски – останні наукові відкриття

консервована тріска

Печінка тріски – це делікатесна страва, яка вже багато десятиліть посідає особливе місце в раціоні людей по всьому світу. Вона відома своїм високим вмістом поживних речовин і численними перевагами для загального стану та самопочуття. У цій статті ми розглянемо чим корисна печінка тріски та консерви з неї, можливу шкоду від їхнього вживання та про що говорять дослідження.

Користь, яку жінки отримують від печінки тріски

Субпродукт морської риби – це багате джерело поліненасичених жирних кислот, які позитивно позначаються на підтримці здоров’я жінок такими діями:

  • допомагають поліпшити кровообіг;
  • підтримують здоров’я серця;
  • знижують ризик розвитку серцево-судинних захворювань, артеріосклерозу та високого кров’яного тиску;
  • мають позитивний вплив на функцію мозку;
  • знижують ризик розвитку депресії та тривожних розладів.

У ній також містяться вітаміни A і D, які мають важливе значення для здоров’я жінок. Вітамін A сприяє підтримці здорової шкіри, волосся і нігтів та зору. Вітамін D необхідний для здорових кісток і зубів, оскільки він допомагає організму засвоювати кальцій, який потрібен для міцних кісток, а також допомагає зміцнити імунну систему.

Наукові відкриття про користь печінки тріски

У дослідженні, нещодавно опублікованому в журналі Nutrients, вивчали реакцію кісток щурів із дефіцитом вітаміну А на олію печінки тріски. Дослідники відзначили, що у щурів з таким дефіцитом кістки були ненормально товстими, але коли цих щурів лікували олією печінки тріски, їхні кістки поверталися до нормальної товщини. Вчені дійшли висновку, що ця добавка може чинити аналогічний позитивний вплив і на людей.

Однак це дослідження все ще перебуває на ранній стадії, і деякі не впевнені, що додавання цієї добавки до вашого режиму харчування дасть помітні результати. Хоча це і цікавий результат, поки що неясно, які його реальні наслідки.

Користь, яку чоловіки отримують від печінки тріски

Якщо в меню чоловіків регулярно буде присутня печінка тріски, то це відіб’ється в низці таких переваг для їхнього здоров’я:

  • омега-3 позитивно впливає на серцево-судинну систему;
  • знижує тиск і холестерин.

Також продукт багатий на вітамін B12, який бере участь у виробництві червоних кров’яних клітин і підтримує нервову систему. Крім того, цей вітамін сприяє поліпшенню енергетичного рівня і знімає напруженість і втому після важкого робочого дня.

Консерви печінки тріски

Консерви з печінки тріски – це зручна і практична альтернатива свіжій печінці тріски. Особливо актуальна для зайнятих людей або тих, кому важко отримати свіжу. Вони забезпечують збереження більшої частини поживних речовин і є таким самим джерелом корисних речовин як і свіжа. 

Можлива шкода від печінки тріски

Хоча вона має безліч переваг, вживати її треба з обережністю. Наприклад, такі речовини в печінці тріски можуть завдати шкоди:

  1. Високий вміст вітаміну A.

Надлишок вітаміну A токсичний і негативно відбивається на здоров’ї. Тому рекомендується дотримуватися поміркованості та вживати печінку тріски в розумних кількостях.

  1. Містить холестерин.

Тому людям з підвищеним рівнем холестерину або серцево-судинними захворюваннями рекомендується консультуватися з фахівцем перед вживанням великої кількості печінки тріски або її продуктів.

Висновок

Печінка тріски – це цінний продукт, який має безліч поживних речовин, корисних як чоловікам, так і жінкам. Завдяки високому вмісту Омега-3 жирних кислот, вітамінів A, D і B12 вона стає чудовим вибором для підтримки здоров’я серця, кісток, нервової системи та імунітету.

Проте важливо пам’ятати про міру і консультуватися з фахівцем за потреби, щоб уникнути можливих негативних наслідків через вміст вітаміну A або холестерину.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама