Чистотіл у разі псоріазу – природний засіб, який здатний полегшувати симптоми

Чистотіл і псоріатичний висип на долонях

Псоріаз – це запальне захворювання шкіри, часто протікає в хронічній формі. У процесі хвороби з’являються папульозно-скутальні висипання. При цьому пацієнти відчувають дискомфортні відчуття, такі як свербіж і лущення.

Лікування протікає довго і складно, тому багато пацієнтів шукають альтернативні методи медицини або хоча б трохи полегшити симптоми. Одним із таких засобів –  чистотіл.

Як чистотіл впливає на запальне захворювання шкіри

Назва «чистотіл» говорить сама за себе – «чисте тіло». Чистотіл, наукова назва якого Chelidonium majus, відомий у народній медицині як травичка, яка знімає запалення і запобігає зараженню. 

Цілющі властивості відбуваються завдяки активним речовинам, флавоноїдам. Вони сприятливо діють на стан шкіри, поліпшуючи проникність судин і обмінний процес.

Після того, як минає запалення шкіри, зменшується почервоніння і свербіж, які зазвичай присутні в разі псоріатичних висипань. Після цього настає відновлення шкіри, загоюються ранки, і, хоча повністю хвороба не минає, але настає помітне полегшення симптомів псоріазу.

Крім цього, чистотіл не допускає зараження, запобігає інфекціям, які з’явилися на пошкодженій шкірі. Це особливо важливо, оскільки уражена псоріазом шкіра часто стає більш вразливою і схильною до інфекцій.

Застереження

Хоча чистотіл при псоріазі чинить відновлювальну та загоювальну дію, важливо пам’ятати, що не кожному організму він підходить. Необхідно враховувати індивідуальну особливість, тому якщо комусь рослина виявила корисну властивість, то іншим, можливо, не тільки допоможе, а й навіть зашкодить. Щоб цього не допустити, правильно перед лікуванням зробити тест на чутливість до дії трави. 

Також чистотіл, який був неправильно приготований, викликає зворотний ефект – подразнення шкіри, пухирі, плями. Відбувається загострення симптомів і хвороба набуває важкої форми.

Спосіб приготування

З чистотілу в разі псоріазу виготовляють настій або мазь із сухих квіток рослини. Ліки наносять на уражені ділянки шкіри 2-3 рази на день. Мазь чинить пом’якшувальну дію на сухих кірочках, а також знижує запалення.

Звісно, чистотіл – це всього лише допоміжний засіб, він не замінює основне лікування псоріазу, яке призначає лікар. Його використовують для полегшення симптомів. Перед використанням чистотілу чи будь-яких інших натуральних засобів слід проконсультуватися з лікарем або дерматологом.

Висновок

Чистотіл – природний засіб, який полегшує симптоми псоріазу завдяки своїм протизапальним та антисептичним властивостям. Однак його використання має бути усвідомленим і узгодженим з медичним фахівцем.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама