Чому виникає алергія на кондиціонер – симптоми та лікування

кондиціонер і чоловік, що чхає

Алергія на кондиціонер – це реакція імунної системи організму на різні речовини, які можуть бути присутніми в кондиціонері або повітрі, що проходить через нього. Попри те, що це доволі рідкісне захворювання, деякі люди відчувають неприємні симптоми, коли з настанням спекотної пори року, прагнуть зробити своє перебування в приміщенні або автомобілі комфортнішим.

Неадекватну реакцію організму часто плутають зі звичайною застудою, тож розберемо, які симптоми супроводжують алергію, чому вона виникає і як із цим боротися.

Ознаки алергії на кондиціонер

Симптоми реакції на установку для охолодження в різних людей відрізняються. Найпоширенішими є такі ознаки:

 • закладеність носа;
 • утруднене дихання;
 • чхання і свербіж у носі;
 • почервоніння та свербіж очей;
 • шкірні висипання;
 • свербіж на шкірі;
 • головний біль;
 • втома.

Ці симптоми чинять значний вплив на якість життя людини, спричиняючи дискомфорт і незручності.

Причина появи

Перша можлива причина алергії на кондиціонер пов’язана з пилом і забруднювачами. Обладнання зовні приміщення збирає пил, пилок, цвіль та інші алергени з повітря. Коли повітря проходить через кондиціонер, ці алергени циркулюють у кімнаті, викликаючи у чутливих людей алергічну реакцію. Тривале перебування в приміщенні із забрудненим повітрям посилює симптоми алергії.

Друга можлива причина – кондиціонер із брудним фільтром, який стає джерелом розвитку цвілі та грибка. При недостатньому очищенні або догляді, цвіль і грибок розмножуються всередині системи та виділяють спори, що викликають алергічну реакцію у людей. Це особливо має насторожити хворих, які страждають на алергію або астму.

Третя можлива причина пов’язана з хімічними речовинами, використовуваними в кондиціонерах. Деякі люди виявляють особливу чутливість до хімічних речовин, таких як фреони або інші охолоджувальні агенти, які, своєю чергою, і викликають алергічну реакцію.

Крім цього, неякісні, старі кондиціонери або ті, яким давно не проводили чистку, починають виділяти шкідливі хімічні речовини в повітря. Таким чином виникає алергічна реакція.

Дії в разі алергічної реакції

Якщо у вас з’явилися підозри на індивідуальну непереносимість на повітря, що було перероблене кондиціонером, важливо звернутися до лікаря для діагностики та лікування. Медичний працівник після проведення алергічних тестів зможе визначити, які речовини викликають алергію. На підставі результатів тестів і симптомів лікар призначить відповідне лікування.

Лікування алергії на кондиціонер включає кілька підходів:

 • уникати контакту з речовинами, які викликають реакцію організму;
 • регулярне чищення та обслуговування кондиціонера;
 • встановлення якісних фільтрів в системі кондиціонування повітря, які вловлюватимуть алергени та забруднювачі, знижуючи їхню концентрацію в приміщенні.

Додатково лікар призначить протиалергічні ліки, щоб полегшити симптоми алергії на кондиціонер. Це можуть бути антигістамінні препарати, які знижують реакцію імунної системи на алергени. У деяких випадках, за сильних симптомів, може знадобитися використання глюкокортикостероїдів для зменшення запалення.

Крім цього, рекомендується уникати використання кондиціонера на високих рівнях охолодження і підтримувати помірну температуру в приміщенні, щоб уникнути надмірного осушення повітря, бо це ще більше посилює симптоми алергії. Регулярне провітрювання приміщень також покращує якість повітря.

Алергія на кондиціонер у машині

Під час використання кондиціонера в автомобілі також можлива алергічна реакція. Подібно до приладу в приміщенні, він вбирає в себе різні речовини, включно з вуличним пилом, пилком, мікроби й забруднювачі. Вони накопичуються в системі кондиціонування повітря автомобіля і коли чутливі люди вдихають повітря, то відчувають симптоми алергії.

Ці ознаки дуже схожі з симптомами алергії на кондиціонер у приміщенні:

 • закладеність носа;
 • свербіж у носі та очах;
 • чхання;
 • головний біль;
 • висипання на шкірі;
 • втома.

Запобіжні заходи

Для запобігання або зниження алергічної реакції на кондиціонери необхідно вжити кілька запобіжних заходів:

 1. Регулярно чистити й обслуговувати кондиціонери, дотримуючись рекомендацій виробника. Це включає очищення фільтрів і видалення пилу та забруднювачів із системи.
 2. Намагатися зберегти чистоту і гігієну в приміщенні, де встановлено кондиціонер. Регулярне вологе прибирання допоможе знизити кількість алергенів у повітрі.
 3. Встановлення високоефективних фільтрів у системі кондиціонування повітря також може бути корисним для уловлювання пилу, пилку та інших алергенів. Дуже важливо регулярно міняти фільтри або очищати їх відповідно до інструкцій виробника.

Для полегшення симптомів алергії на кондиціонер лікар може порекомендувати тримати в аптечці машини протиалергічні препарати. Антигістамінні ліки допомагають знизити закладеність носа, чхання та свербіж у носі й очах. Однак не слід займатися самолікуванням, для початку правильно буде проконсультуватися з лікарем або фармацевтом.

У деяких випадках може знадобитися консультація алерголога для глибшого аналізу і вивчення причин алергії на кондиціонер. Алерголог проведе більш ретельне обстеження і, можливо, призначить додаткові тести на алергію, щоб виявити конкретні алергени, які викликали реакцію.

Реклама
ВООЗ: зміна клімату викликала поширення трансмісивних інфекцій
Зміна клімату значно впливає на поширення трансміс...
HeartMate підвищує ймовірність успіху трансплантації серця на 20%
Інноваційний медичний пристрій, який підтримує жит...
Реклама
Як вилікувати гайморит назавжди
Як вилікувати гайморит і чи можна це зробити – пит...
Лікування гаймориту в домашніх умовах
Медикаментозна терапія при гайморитіЯк зняти голов...
Реклама
Денна сонливість може бути симптомом небезпечного захворювання
Надмірна денна сонливість (Excessive Daytime Sleep...
Контактні лінзи для очей можуть спричинити захворювання печінки та навіть раку: дослідження
Контактні лінзи є тонкими й гнучкими пластинками, ...
Реклама