Чи можна займатися спортом при циститі?

сечовий міхур із запаленням і дівчина в позі лотоса

Цистит – це запалення слизової оболонки сечового міхура, яке супроводжується неприємними симптомами, такими як біль під час сечовиділення, часті бажання сходити до туалету, нудота та блювання. І може виникати питання: при циститі можна займатися спортом, чи ні?

Відповідь залежить від стану здоров’я пацієнта. Якщо цистит був викликаний бактеріальною інфекцією, то спорт не заборонений, але потрібно враховувати певні обмеження.

Під час циститу рекомендується уникати вправ, які можуть додатково травмувати сечовий міхур, наприклад, стрибки, біг або тренування на прес. Краще замість цього виконувати помірні вправи з вагами, тренажерами або йоги.

Крім того, при циститі дуже важливо дотримуватися водного режиму, щоб забезпечити природне виведення бактерій та інших шкідливих речовин з організму. Тому рекомендується вживати достатню кількість рідини та уникати дегідратації під час спортивних тренувань.

Загалом, займатися спортом можна при циститі, але потрібно дотримуватися певних заходів обережності та консультуватися з лікарем. Якщо симптоми циститу погіршуються, то необхідно зупинити будь-які фізичні навантаження та звернутися до лікаря для призначення відповідного лікування.

Йога при циститі

Йога може бути корисною у лікуванні циститу, якщо виконувати відповідні пози, що поліпшують кровообіг та підтримують загальний тонус тіла.

Деякі корисні пози йоги для покращення стану при циститі:

  • Бадха Конасана (зв’язаний кут): сядьте на підлогу, поставте стопи разом та повільно розкривайте коліна в сторони. Потім заберіть ступні разом та поставте їх на стегна. Зачепіть пальці рук за стопи та повільно нахиляйтеся вперед, ведучи голову до стоп. Утримуйте позу протягом 30 секунд, потім повторіть її ще раз.
  • Пашчимоттанасана (поза довголіття): сядьте на підлогу зі стегнами зведеними впритул одне до одного. Повільно нахиляйтеся вперед, намагаючись доторкнутися головою до колін. Утримуйте позу протягом 30 секунд, потім повторіть її ще раз.
  • Баласана (дитяча поза): сядьте на п’яти, поставте коліна на ширину стегон та нахиляйте тулуб вперед, ведучи руки вздовж тіла. Доторкніться лобом до підлоги та утримуйте позу протягом 30 секунд.

Ці пози допомагають розслабити м’язи та покращити кровообіг в області сечового міхура, що може полегшити біль та запобігти подальшому розвитку запалення. Проте, перед тим як розпочинати йогу або будь-яку іншу фізичну активність, проконсультуйтесь з лікарем.

Вправи Кегеля при циститі

Вправи Кегеля полягають у використанні м’язів тазового дна. Ці м’язи відповідають за контроль над сечовипусканням та регулюванням потоку сечі. При циститі виконання цих вправ допоможе підвищити тонус м’язів тазового дна та покращити кровообіг в області сечового міхура.

Ось кілька вправ Кегеля, які можуть бути корисними при циститі:

  • Стиснення-розслаблення: сядьте або ляжте на спину з зігнутими колінами та розставленими ногами. Спробуйте стиснути м’язи тазового дна, тримаючи їх стиснутими на 5-10 секунд. Потім розслабте м’язи на 5-10 секунд. Повторюйте вправу 10-15 разів.
  • Затримка сечі: під час сечовипускання вам потрібно зупинити потік сечі на 2-3 секунди, потім повільно розслабити м’язи тазового дна, щоб дозволити сечі текти. Повторюйте вправу 5-10 разів під час кожного сечовипускання.
  • Повільне стискання: стисніть м’язи тазового дна повільно та плавно, а потім ще повільніше їх розслабте. Повторюйте вправу 10-15 разів.
  • Стиснення на максимум: стисніть м’язи тазового дна на максимум на 5-10 секунд, а потім повільно розслабте їх на 10-15 секунд. Повторюйте вправу 5-10 разів.

Пам’ятайте, що для досягнення максимальної ефективності вправ Кегеля, їх потрібно виконувати регулярно. Крім вправ Кегеля, важливо пити достатню кількість води, дотримуватися гігієни інтимних зон, уникати стресу та дотримуватися правильного харчування. Також варто застосовувати терапевтичні методи, такі як прийом лікарських засобів або фізіотерапевтичних процедур, якщо лікар вважає їх необхідними для лікування циститу.

Виконання вправ Кегеля може бути корисним як у профілактиці циститу, так і як допоміжний метод лікування. Проте, перед виконанням будь-яких вправ необхідно звернутися до лікаря для консультації та діагностики.

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Реклама
FDA: диклофенак викликає порушення серця
Диклофенак — це препарат із групи НПЗЗ (нестероїдн...
Господарське мило допоможе усунути запах поту та захистить від інфікування
Господарське мило містить мийні речовини, які допо...
Реклама