Чим корисний фіолетовий базилік 

фіолетовий базилік

Фіолетовий базилік, з його чудовим ароматом і яскравим кольором, – це один із найпопулярніших видів базиліка. Він має численні корисні властивості для здоров’я, але, як і будь-який продукт, викликає деякі проблеми.

Корисні речовини

По-перше, фіолетовий базилік має потужні антиоксидантні властивості. Його активні компоненти, такі як вітамін А, С і евгенол, допомагають захищати клітини організму від вільних радикалів, запобігаючи розвитку низки захворювань, включно з серцево-судинними захворюваннями й раком.

Окремо варто відзначити речовину евгенол. Він особливо широко застосовується в стоматології для виготовлення пломб, відбитків і прокладок, а також його використовують як антисептичний та знеболювальний засіб. 

По-друге, фіолетовий базилік має протизапальні властивості. Це означає, що він знижує запалення в організмі й полегшує симптоми, пов’язані з артритом та іншими запальними захворюваннями.

Крім того, пряна рослина позитивно впливає на травну систему. Вона стимулює вироблення шлункового соку, покращує травлення і допомагає впоратися з проблемами, такими як печія і здуття живота.

Шкода фіолетового базиліку

Варто пам’ятати, що вживання великих кількостей фіолетового базиліку викликає деякі побічні ефекти. Хоч і в рідкісних випадках, але в деяких людей може виникнути алергічна реакція на базилік, що проявляється у вигляді свербежу, почервоніння шкіри або навіть набряку. Тому людям, схильним до алергії, слід вживати базилік з обережністю.

Також, надлишок базиліку фіолетового кольору викликає деякі шлункові неприємності, такі як печія і діарея. Рекомендується вживати його в помірних кількостях і стежити за реакцією свого організму.

Загалом, ця пряність доволі корисний і смачний продукт, який покращує здоров’я та додає яскравості стравам. Однак, як і з будь-яким новим продуктом, важливо слідкувати за реакцією свого організму та не перевищувати рекомендовану дозу, щоб уникнути можливих негативних ефектів.

Реклама
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Понад 1 мільярда людей у світі страждають на ожиріння
Нині понад 1 млрд людей у всьому світі страждають ...
Реклама
Пункція при гаймориті
Пункція при гаймориті — показання та протипоказанн...
Одонтогенний гайморит
Причини розвитку зубного гаймориту та види захворю...
Реклама
Борщ допоможе знизити кров'яний тиск та покращить здоров'я серця
Борщ — це популярна українська страва. Звичайне во...
Низький артеріальний тиск після 50 років підвищує ризик розвитку хвороби Альцгеймера: вчені
Після 50 років багато людей можуть страждати від н...
Реклама