Чим корисний риб’ячий жир

продукти з рибним жиром

Лікарі радять ввести до раціону сорти жирної риби, які містять корисні омега-3 жирні кислоти.

Користь від риб’ячого жиру для здоров’я

За оцінками Міністерства охорони здоров’я Великобританії, лише кожен третій мешканець їсть рибу двічі на тиждень. В інших спостерігається дефіцит омега-3 жирних кислот, що негативно впливає на здоров’я. Щоб цього уникнути, експерти радять приймати риб’ячий жир, користь якого вища, ніж у риб. Хижі види риб можуть містити важкі метали, у тому числі ртуть, що небезпечно для самопочуття. Риб’ячий жир шкоди такої не має, тому його рекомендують приймати як дорослим, так і дітям.

Користь риб’ячого жиру

Нормалізує рівень холестерину. Дослідження показують, що достатньо щодня приймати 3–6 г риб’ячого жиру, щоб знизити вміст «поганого» холестерину в крові та поліпшити вміст «хорошого» холестерину. Це сприятливо відбивається на стані серцево-судинної системи. Також користь риб’ячого жиру полягає у зменшенні тригліцеридів, які є маркерами серцевих захворювань.

Зміцнює кісткову систему. Поліненасичені жирні кислоти впливають на збільшення щільності кісток та покращення метаболізму кальцію. Цю користь риб’ячого жиру для суглобів особливо оцінять люди, які отримали переломи чи травми.

Підвищує настрій. Дефіцит омега-3 жирних кислот призводить до розвитку депресії. Риб’ячий жир підвищує вироблення «гормону щастя», серотоніну. Це не тільки покращує настрій, а й зменшує потяг до солодощів або випічки, що допомагає схуднути.

Риб’ячий жир: користь для жінок, чоловіків та дітей

Користь риб’ячого жиру для жінок величезна. Він знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, зміцнює суглоби, покращує мозкову функцію, підтримує здоров’я очей та суглобів, а також може чинити протизапальну дію.

Риб’ячий жир необхідно приймати жінкам під час вагітності. Це допомагає знизити ризик розвитку неврологічних захворювань у майбутньої дитини. Також проведені дослідження показали, що приймання риб’ячого жиру вагітною жінкою зменшує ризик передчасних пологів на 40–50%.

Користь риб’ячого жиру для чоловіків також велика. Крім всіх перерахованих вище властивостей, риб’ячий жир підвищує рухливість сперматозоїдів і покращує репродуктивну функцію.

Риб’ячий жир користь для дітей має також. Він має протизапальні властивості, що зменшує ризик розвитку інфекційних захворювань. Також риб’ячий жир відіграє важливу роль для зростання та розвитку дітей, покращує роботу мозку та нервової системи, сприятливо відбивається на здоров’ї зору.

Риб’ячий жир випускають у вигляді сиропу та капсул. Лікарі вважають, що користь риб’ячого жиру в капсулах набагато вища, ніж у рідкій формі. Оболонка захищає його від окиснення, що відбувається при контакті з повітрям. Вільні радикали, що утворюються під час окислення, можуть пошкодити клітини та стати причиною розвитку хронічних захворювань. До того ж добавки риб’ячого жиру дуже нестабільні та легко стають гіркими. Це може викликати не лише неприємний смак, а й розлад шлунка.

Фахівці відзначають, що риб’ячий жир у капсулах зручніший і дозволяє контролювати дозування й режим прийому, призначеного лікарем.

Риб’ячий жир: шкоди можна уникнути

Риб’ячий жир багатий жирами, тому зловживання ним може викликати невеликі побічні ефекти, такі як відрижка, нудота та печія. Експерти зазначають, що в цілому риб’ячий жир безпечний, проте може спричинити погіршення стану у деяких хворих.

Риб’ячий жир: шкода може бути

  • Може взаємодіяти з деякими лікарськими засобами, особливо з антикоагулянтами, які розріджують кров. Також його не можна приймати разом із харчовими добавками, які містять вітаміни А та D.
  • Протипоказаний хворим із захворюваннями нирок, гіперкальціємією та саркоїдозом.
  • Викликає кровотечу ясен. Згідно з проведеними дослідженнями, прийняття риб’ячого жиру знижує згортання крові та збільшує ризик носових кровотеч на 72%. З цієї причини лікарі не рекомендують приймати риб’ячий жир перед операціями.
Реклама
Свині вирощуватимуть органи для трансплантології
Химерна технологія включає інтеграцію людських сто...
Цей чудодійний препарат допоможе зберегти вічну молодість
За даними Федерального управління з лікарських зас...
Реклама
Як зняти свербіж при молочниці
Чим зняти свербіж при молочниціЯк прибрати свербіж...
Лікування молочниці в домашніх умовах
Як позбутися молочниці в домашніх умовах за допомо...
Реклама
Денна сонливість може бути симптомом небезпечного захворювання
Надмірна денна сонливість (Excessive Daytime Sleep...
Контактні лінзи для очей можуть спричинити захворювання печінки та навіть раку: дослідження
Контактні лінзи є тонкими й гнучкими пластинками, ...
Реклама