Дексаметазон у разі псоріазу – додаткове лікування

Дексаметазон у разі псоріазу – додаткове лікування

Дексаметазон (Dexamethasone) – це медичний гормональний препарат, який використовується для лікування різних запальних та імунних захворювань. Глюкокортикостероїдний препарат широко застосовується не тільки в медицині, а й у ветеринарії.

Останнім часом було запропоновано використовувати дексаметазон як лікування для псоріазу, хронічного запального захворювання шкіри, що характеризується появою плям із сухою шкірою, що лущиться.

Псоріаз є хронічним захворюванням, яке відчутно знижує якість життя тих, хто став його жертвою. Поява псоріазу пов’язана з активацією імунних клітин та запальними процесами, що спричинюють прискорене оновлення клітин шкіри. Стандартні методи лікування псоріазу включають використання місцевих кремів, системних лікарських препаратів і фототерапії.

Форма випуску

Медичний препарат має три форми випуску: 

 • таблетки;
 • флакон з очними краплями;
 • розчин для ін’єкцій.

Дія Дексаметазону

Дексаметазон як потужний імунодепресант чинить протизапальну дію і пригнічує активність імунної системи. Його застосування в лікуванні псоріазу ґрунтується на здатності пригнічувати процеси запалення, зменшувати швидкість оновлення клітин шкіри та покращувати симптоми захворювання.

Дослідження, проведені в цій галузі, показали, що дексаметазон чинить також місцеву дію:

 • знижує запалення;
 • зменшує лущення;
 • усуває почервоніння шкіри та свербіж; 
 • зменшує товщину пластинок на шкірі;
 • покращує зовнішній вигляд псоріатичних висипань.

Однак важливо зазначити, що дексаметазон має бути призначений і застосований під наглядом лікаря. Це пов’язано з тим, що глюкокортикостероїди мають побічні ефекти, особливо за тривалого використання. 

Застереження та протипоказання

Дексаметазон не рекомендується застосовувати як єдиний засіб для лікування псоріазу. Він може бути частиною комплексної терапії, що включає інші лікарські препарати та процедури. Конкретні дози та режими застосування дексаметазону мають бути визначені лікарем, враховуючи особливості кожного пацієнта.

Протипоказання лікарського препарату при короткочасному застосуванні – індивідуальна непереносимість. При тривалому – перелік розширюється. Наприклад, при таких захворюваннях і станах існують протипоказання: 

 1. Ниркова недостатність.
 2. Виразка ШКТ.
 3. Високий ступінь гіпертонії. 
 4. Важка серцева недостатність.
 5. Діти до трьох років. 
 6. Вагітність на початковому та пізньому терміні
 7. При годуванні груддю. 

Висновок

Дексаметазон у разі псоріазу – корисний інструмент, оскільки має протизапальні властивості. Однак перед його використанням необхідно проконсультуватися з лікарем, щоб визначити найбільш ефективний і безпечний режим лікування. Комбінована терапія і дотримання індивідуального підходу допомагають досягти найкращих результатів у боротьбі з псоріазом.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
ГРВІ у дітей
Поширеність респіраторних вірусівПричини частих ГР...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама