Глід – багатофункціональна рослина для здоров’я і гарного самопочуття

глід

Він давно відомий своїми червоними плодами, які мають цілющі властивості. Ця рослина завжди була одними з популярних ліків у традиційній медицині різних культур. 

За нею закріпилася репутація рослини, яка здатна зміцнювати серцево-судинну систему і полегшувати різні проблеми зі здоров’ям. 

У цій статті ми розглянемо користь глоду для жінок і чоловіків, а також дослідимо, яку користь приносять його плоди, квіти та настоянка. Ми також розглянемо переваги сушеного глоду, особливості великоплідного сорту і гібрида шипшини та глоду.

Глід і його користь для жінок

Він має безліч корисних властивостей для жіночого організму. Наприклад, флавоноїди допомагають боротися з вільними радикалами, які несуть відповідальність за старіння клітин, а антиоксиданти зміцнюють імунну систему. 

Також плоди допомагають знизити рівень стресу і тривожності, покращують сон і знімають симптоми передменструального синдрому.

Якщо у майбутньої мами деякі проблеми з підвищеним тиском, набряками, нервозністю або порушенням сну, то напої, приготовані з використанням плодів, можуть надати неоціненну допомогу в нормалізації стану здоров’я і знятті неприємних симптомів.

Коли настає період лактації, рекомендується використовувати листя, а не плоди. Воно менш алергічне і становить менший ризик для мами, що годує, а також немовляти. 

Чай з листям глоду допоможе молодій мамі швидше одужати, збагатити організм вітамінами й зміцнити імунітет. Єдина умова: не включати його у свій раціон до досягнення малюком 6-місячного віку. Така обережність допоможе забезпечити безпеку і здоров’я дитини.

Глід і його користь для чоловіків

Чоловікам глід надасть неоціненну послугу. Якщо приймати його регулярно, то функції серця і кровоносної системи приходять у норму. 

Глід помітно знижує рівень холестерину і кров’яного тиску, що зі свого боку надає змогу уникнути серцево-судинних захворювань. Крім того, глід допомагає розв’язувати проблеми ерекції та покращує статеву функцію.

Користь плодів, квітів і настоянки глоду

Плоди багаті на вітаміни та мінерали, такі як вітамін С, вітамін Е, калій і магній. Зокрема кожен елемент рослини приносить певну користь, наприклад: 

 • квіти мають заспокійливі властивості, тому знімають стрес, нервове напруження та тривогу;
 • настоянка покращує серцеву діяльність, знижує артеріальний тиск і покращує сон.

Переваги сушеного глоду

Сушений глід містить високу концентрацію корисних речовин і найчастіше використовується для приготування чаю або настоянки. Сушений глід володіє тими самими корисними властивостями, що й свіжі плоди та квіти, тому використовується для підтримки здоров’я серця і загального тонусу організму.

Великоплідний глід і його особливості

Великоплідний глід відрізняється від інших сортів великими плодами, в яких міститься більше корисних речовин. Особливо плоди відомі своїм високим вмістом флавоноїдів і антиоксидантів, які є дуже корисними для підтримання здоров’я серця і судин.

Гібрид шипшини та глоду

Унікальна рослина гібрид шипшини та глоду поєднує в собі корисні властивості обох рослин. Один з головних елементів – вітамін С, а також антиоксиданти та інші поживні речовини. 

Гібрид шипшини та глоду особливо корисний для зміцнення імунної системи, підтримання здоров’я серця і судин, а також для поліпшення загального стану організму. Однак слід пам’ятати, що в деяких людей може виникнути алергічна реакція на компоненти цього гібрида, тому перед використанням слід проконсультуватися з лікарем.

Протипоказання та побічні ефекти

Хоча глід вважається безпечною рослиною, у деяких людей можуть виникнути побічні ефекти:

 • головний біль;
 • запаморочення;
 • розлад шлунка;
 • алергічні реакції. 

Також існують протипоказання для використання глоду:

 • вагітність;
 • годування груддю;
 • деякі серцеві проблеми;
 • гіпотонія;
 • прийняття антиаритмічних препаратів;
 • діти до 12 років. 

Перед початком використання глоду в медичних цілях рекомендується проконсультуватися з лікарем, щоб уникнути небажаних наслідків.

Висновок

Глід позитивно впливає на серцево-судинну систему, імунну систему та загальний стан організму. Його плоди, квіти, настоянка і сушений глід – джерело корисних речовин. 

Однак перед використанням глоду в медичних цілях необхідно проконсультуватися з лікарем і врахувати можливі протипоказання та побічні ефекти. За правильного використання глід може стати незамінним інструментом підтримки здоров’я і доброго самопочуття.

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Реклама
FDA: диклофенак викликає порушення серця
Диклофенак — це препарат із групи НПЗЗ (нестероїдн...
Господарське мило допоможе усунути запах поту та захистить від інфікування
Господарське мило містить мийні речовини, які допо...
Реклама