HeartMate підвищує ймовірність успіху трансплантації серця на 20%

Інноваційний медичний пристрій, який підтримує життя пацієнтів в очікуванні донорського серця, став першою імплантованою кардіологічною системою, яка отримала схвалення Управління контролю за продуктами та ліками США (FDA).

HeartMate був розроблений компанією Thermo Cardiosystems Inc з Массачусетсу для забезпечення довгострокової підтримки пацієнтів, які чекають на трансплантацію серця. Компанія вважає, що це найбільш ефективне доступне лікування, оскільки воно значно знижує основні побічні дії, особливо утворення тромбів, пов’язаних з аналогічними пристроями чи штучним серцем. Відмінність цього пристрою від інших полягає в його унікальній поверхні текстурованої системи, що контактує з кров’ю. Клінічні випробування HeartMate показують, що ці поверхні забезпечують низький ризик утворення тромбів та, відповідно, інсультів.

Дев’ятирічне клінічне дослідження також довело, що HeartMate подвоїло виживання пацієнтів, які чекають на донорське серце. При цьому ймовірність успіху природної трансплантації серця була більш ніж на 20% вищою, ніж у пацієнтів, які не використовували цей пристрій. Це пов’язано з тим, що він дозволяє іншим органам, які постраждали під час серцевої недостатності, розпочати відновлення. Завдяки цьому пацієнту краще почуваються перед пересадкою серця.

Пневматична система LVAS (система підтримки лівого шлуночка) підтримує природне серце пацієнта, коли основна помпова камера, лівий шлуночок, більш мало сильна, щоб перекачувати багату киснем кров з легенів. HeartMate дозволяє залишити серце пацієнта на місці, щоб воно могло продовжувати виконувати свої природні біологічні функції, та хірургічно з’єднується між серцем та аортою, головною артерією, що виходить із серця. Потім кров прямує із серця в HeartMate, який створює силу, необхідну для перекачування крові по всьому тілу.

Система важить близько півтора фунта, має діаметр близько чотирьох дюймів і товщину менш ніж двох дюймів.

Розробка HeartMate LVAS почалася в 1966 році й коштувала понад 50 млн доларів на фінансування досліджень. У ході клінічних випробувань його використовували у пацієнтів віком від 14 до 66 років. Середня тривалість підтримки становила 76 днів, причому кілька пацієнтів отримували підтримку на пристрої приблизно протягом одного року. HeartMate вже імплантовано більш ніж 250 пацієнтам у США та Європі.

Реклама
ВООЗ: зміна клімату викликала поширення трансмісивних інфекцій
Зміна клімату значно впливає на поширення трансміс...
HeartMate підвищує ймовірність успіху трансплантації серця на 20%
Інноваційний медичний пристрій, який підтримує жит...
Реклама
Як вилікувати гайморит назавжди
Як вилікувати гайморит і чи можна це зробити – пит...
Лікування гаймориту в домашніх умовах
Медикаментозна терапія при гайморитіЯк зняти голов...
Реклама
Денна сонливість може бути симптомом небезпечного захворювання
Надмірна денна сонливість (Excessive Daytime Sleep...
Контактні лінзи для очей можуть спричинити захворювання печінки та навіть раку: дослідження
Контактні лінзи є тонкими й гнучкими пластинками, ...
Реклама