Інжир – джерело користі та радості для здоров’я

інжир

Інжир – це давня плодова рослина, відома людству протягом багатьох століть. Солодкий і соковитий, він підкорює своїм смаком і ароматом, але його цінність не обмежується тільки смаковими якостями. Інжир корисний безліччю дивовижних властивостей, завдяки яким стає невіддільною частиною здорового харчування і лікувальних практик.

Користь інжиру

Це цінне джерело поживних речовин, які важливі для підтримання загального здоров’я і гарної фізичної форми жінок і чоловіків. У ньому містяться вітаміни А, В1, В2, С, Е, К, а також мінерали, включно з калієм, магнієм, залізом, кальцієм і фосфором.

Інжир і його користь для кишечника

Кишечник – важлива частина нашої травної системи, і здоров’я цього органу відіграє ключову роль у загальному стані організму. Інжир містить розчинні та нерозчинні волокна, які допомагають регулювати роботу кишківника і підтримувати його здоров’я.

Волокна запобігають закрепам і покращують травлення, що може бути особливо корисним для тих, хто страждає на проблеми зі шлунково-кишковим трактом.

Нерозчинні волокна, присутні в ньому, додають об’єму каловим масам і сприяють природному перистальтичному руху кишечника. Це допомагає запобігати закрепам і підтримує регулярні та здорові випорожнення.

Розчинні волокна, з іншого боку, утворюють гель у кишечнику, який покращує травлення і поглинає поживні речовини. Це особливо корисно для людей із проблемами шлунково-кишкового тракту, такими як синдром подразненого кишечника або запальні захворювання кишечника.

Для жінок

Вживання інжиру корисне для жінок у різних аспектах. Калій, яким багатий інжир, допомагає підтримувати здорове серце і нормалізувати артеріальний тиск. Регулярне вживання знижує ймовірність розвитку серцево-судинних захворювань, що особливо важливо для жінок, схильних до цих проблем.

Близько чотирьох плодів інжиру містять 100 калорій і 6% рекомендованої добової кількості калію, а також 4% рекомендованої добової кількості кальцію і заліза. 

Крім того, вживання інжиру, який містить розчинну клітковину, допомагає знизити рівень холестерину.

Також завдяки поліфенолу та каротиноїду він знижує ймовірність онкозахворювань. Ці два фітонутрієнти виводять з організму канцерогени, допомагають відновлювати ДНК та інші пошкодження тканин.

Недавні дослідження зробили висновок, що речовини, які містяться в інжирі, здатні поліпшити здоров’я кісткової системи. Крім того, що він містить ці поживні речовини, які зміцнюють кістки, в огляді 2018 року йдеться, що він може пригнічувати активність остеокластів, які руйнують кістки.

Таким чином, інжир може бути корисним для лікування або профілактики остеопорозу, який часто трапляється у жінок старше 50 років.

Для чоловіків

У чоловіків інжир може сприяти підтримці здорового рівня тестостерону, що впливає на загальну сексуальну активність і потенцію. Багатий вміст аргініну в ньому сприяє поліпшенню кровопостачання органів малого таза, що виявляється корисним для чоловіків із проблемами еректильної функції.

Протипоказання та побічні ефекти

У більшості випадків інжир є безпечним і корисним продуктом. Однак у деяких людей може розвинутися індивідуальна непереносимість. Тому в разі появи алергічної реакції, такої як свербіж, висипання або набряк, слід негайно припинити вживання інжиру та звернутися до лікаря.

Крім того, інжир це харчовий продукт із високим вмістом цукру. Тому людям, які страждають на цукровий діабет, слід вживати його з обережністю та консультуватися з лікарем щодо допустимих порцій. 

Щоб користь інжиру не перевищила шкоду, норма на день – не більше 150 грамів.

Також дієтологи не рекомендують використовувати його в меню тим, хто страждає на ожиріння, подагру і запалення ШКТ.

Загалом, інжир – це плід із високою харчовою цінністю і безліччю корисних властивостей. Вживання інжиру в помірних кількостях може бути важливим доповненням до здорового способу життя і різноманітного харчування. Однак перед внесенням значних змін до раціону, завжди рекомендується проконсультуватися з лікарем або дієтологом.

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Хронічний гастрит
Класифікація хронічного гастриту за формами, видам...
Реклама
Вітамін D допоможе при лікуванні важкої форми раку шкіри: відкриття
Меланома — це вид раку, який розвивається з клітин...
Консервовані помідори містять більше лікопіну, ніж свіжі
Багато людей уникають заморожених продуктів, вважа...
Реклама