Каша з амаранту – користь та шкода продукту

амарантова крупа

Амарантова крупа, виготовлена з насіння амаранту, є поживним продуктом, який привертає увагу корисними властивостями тих, хто піклується про своє здоров’я. Зовні крупа схожа на кіноа або кус-кус. Насіння має унікальне різноманіття поживних речовин, які сприяють підтримці гарного самопочуття. Наприклад, якщо в тижневий раціон включити 100-200 грамів крупи амаранту, всі функції організму будуть поступово налагоджуватися.

Дізнаємося більше, яка від амарантової каші користь і шкода, що містить крупа й при яких захворюваннях її краще не їсти.

Амарантова крупа: користь

Амарантова крупа багата на білки, які легко засвоюються. Білки сприяють росту й відновленню клітин, а також зміцнюють імунну систему. Протеїну в насінні міститься більше вдвічі, ніж у кукурудзі та пшениці.

Крім того, головною, її перевагою вважаються амінокислоти, включно з лізином, який рідко зустрічається в інших злаках.

Крім того, амарантова крупа – це джерело клітковини, яка сприяє нормалізації травлення і запобіганню закрепам. Клітковина також допомагає контролювати рівень холестерину в організмі та знижує ймовірність виникнення серцево-судинних захворювань.

Амарантова каша, приготована з цієї крупи, також має свої переваги. Вона містить вітаміни групи В, залізо, магній і кальцій, які сприяють зміцненню кісток, нормалізації нервової системи та підтримці енергії в тілі.

Низка останніх наукових досліджень виявила значні переваги амаранту для людського організму:

  1. У разі застудних захворювань додавання амаранту в раціон сприяє зміцненню імунної системи, боротьбі з вірусами та інфекціями.
  2. Завдяки великому набору мінералів, що містяться в цій рослині, ризик захворювань кісток зведений до мінімуму.
  3. Він також сприяє зниженню рівня холестерину і покращує кровообіг. Вітамін К, присутній в амаранті, регулює згортання крові.
  4. Завдяки вмісту рутина, допомагає боротися з варикозним розширенням вен, зміцнює кровоносну систему, тканини й капіляри.

Потенційна шкода амарантової каші

Як і у випадку з будь-яким продуктом, вживання амарантової каші має бути помірним. Надмірне споживання може призвести до надлишкового надходження калорій і небажаного приросту ваги. Крім того, деякі люди мають індивідуальну непереносимість або алергічну реакцію на амарант.

За таких хронічних захворювань, як камені в нирках і жовчному міхурі, а також запалення підшлункової залози, кашу з амаранту варто вживати з обережністю.

Загалом, амарантова крупа є цінними та корисними продуктами для різноманітного та збалансованого харчування. Вона збагачує організм необхідними поживними речовинами та сприяє підтримці здоров’я, проте важливо вживати з урахуванням індивідуальних потреб та обмежень.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама