Каша з амаранту – користь та шкода продукту

амарантова крупа

Амарантова крупа, виготовлена з насіння амаранту, є поживним продуктом, який привертає увагу корисними властивостями тих, хто піклується про своє здоров’я. Зовні крупа схожа на кіноа або кус-кус. Насіння має унікальне різноманіття поживних речовин, які сприяють підтримці гарного самопочуття. Наприклад, якщо в тижневий раціон включити 100-200 грамів крупи амаранту, всі функції організму будуть поступово налагоджуватися.

Дізнаємося більше, яка від амарантової каші користь і шкода, що містить крупа й при яких захворюваннях її краще не їсти.

Амарантова крупа: користь

Амарантова крупа багата на білки, які легко засвоюються. Білки сприяють росту й відновленню клітин, а також зміцнюють імунну систему. Протеїну в насінні міститься більше вдвічі, ніж у кукурудзі та пшениці.

Крім того, головною, її перевагою вважаються амінокислоти, включно з лізином, який рідко зустрічається в інших злаках.

Крім того, амарантова крупа – це джерело клітковини, яка сприяє нормалізації травлення і запобіганню закрепам. Клітковина також допомагає контролювати рівень холестерину в організмі та знижує ймовірність виникнення серцево-судинних захворювань.

Амарантова каша, приготована з цієї крупи, також має свої переваги. Вона містить вітаміни групи В, залізо, магній і кальцій, які сприяють зміцненню кісток, нормалізації нервової системи та підтримці енергії в тілі.

Низка останніх наукових досліджень виявила значні переваги амаранту для людського організму:

  1. У разі застудних захворювань додавання амаранту в раціон сприяє зміцненню імунної системи, боротьбі з вірусами та інфекціями.
  2. Завдяки великому набору мінералів, що містяться в цій рослині, ризик захворювань кісток зведений до мінімуму.
  3. Він також сприяє зниженню рівня холестерину і покращує кровообіг. Вітамін К, присутній в амаранті, регулює згортання крові.
  4. Завдяки вмісту рутина, допомагає боротися з варикозним розширенням вен, зміцнює кровоносну систему, тканини й капіляри.

Потенційна шкода амарантової каші

Як і у випадку з будь-яким продуктом, вживання амарантової каші має бути помірним. Надмірне споживання може призвести до надлишкового надходження калорій і небажаного приросту ваги. Крім того, деякі люди мають індивідуальну непереносимість або алергічну реакцію на амарант.

За таких хронічних захворювань, як камені в нирках і жовчному міхурі, а також запалення підшлункової залози, кашу з амаранту варто вживати з обережністю.

Загалом, амарантова крупа є цінними та корисними продуктами для різноманітного та збалансованого харчування. Вона збагачує організм необхідними поживними речовинами та сприяє підтримці здоров’я, проте важливо вживати з урахуванням індивідуальних потреб та обмежень.

Реклама
Епідемія СНІДу тільки починається
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Відкриття подвійної спіралі ДНК
28 лютого 1953 року вчені Кембридзького університе...
Реклама
Промивання носа при синуситі
Як правильно робити промивання при синуситіЯк і чи...
Чи може молочниця пройти сама
Чи проходить молочниця самаЩо треба зробити, щоб м...
Реклама
Реклама