Ківі при панкреатиті – дозволений чи заборонений фрукт

ківі та підшлункова залоза

За панкреатиту часто виникають різноманітні неприємні симптоми, як-от нудота, важкість, болі в лівому підребер’ї, порушення випорожнення та загалом загальне нездужання. Основні причини панкреатиту – це надмірне споживання алкоголю, жирної їжі, інфекції та фізичні травми.

Серед заходів, спрямованих на лікування та профілактику панкреатиту, величезне значення має правильне харчування. Раціон пацієнта може істотно вплинути на перебіг захворювання, позбавляючи неприємних відчуттів. Правильно підібрані продукти позбавляють запалення. Робота підшлункового органу налагоджується і загальний стан організму поліпшується.

Ківі – це один з альтернативних продуктів, яке корисне тим, у кого проблеми зі ШКТ. Ківі має ще одну назву – «китайська агрусова смородина». Цей екзотичний фрукт із яскраво-зеленою м’якотою, який усіяний всередині чорним насінням, а зовні захищений оксамитовою шкірою.

Фрукт корисний завдяки великій кількості вітамінів, мінералів і дієтичних волокон, які містяться всередині плоду. Наприклад, користь ківі полягає в поживних властивостях, включно з вітаміном С, вітаміном К, вітаміном В6, фолієвою кислотою, калієм і дієтичними волокнами.

Цікаво, що шкірка ківі також корисна. У ній міститься відомий усім вітамін С. Калій показаний у разі серцевих захворювань, а також клітковина рятує від закрепів.

Розглянемо, які саме поживні речовини роблять ківі цікавим продуктом для пацієнтів із панкреатитом, а також як використовувати його в рецептах, спеціально адаптованих для цієї категорії пацієнтів.

Переваги ківі при панкреатиті

На тлі інших плодів ківі виділяється своїм великим поживним профілем. Він позитивно позначається на здоров’ї пацієнтів, які страждають на панкреатит. Перелічимо ключові аспекти, завдяки яким ця ягода особливо цікава при панкреатиті:

 1. Вітамін C.

Потужний антиоксидант захищає клітини організму від ушкоджень вільними радикалами, які призводять до запальних процесів.

 1. Дієтичні волокна.

Клітковина ягоди цілюще впливає на травну систему. Дієтичні волокна сприяють нормалізації випорожнення, зниженню ризику запорів і полегшенню роботи шлунково-кишкового тракту.

 1. Захисні сили організму.

Вітамін C та інші поживні речовини в ківі сприяють зміцненню імунної системи та підвищенню її здатності боротися з інфекціями та запаленнями. Це особливо важливо для пацієнтів з панкреатитом, у яких організм ослаблений через хворобу і лікування.

Дотримання обережності під час вживання ківі при панкреатиті

Хоча ківі має безліч нутритивних переваг для пацієнтів із панкреатитом, слід також зважати на деякі аспекти, що мають потенційні ускладнення або спричиняють негативні реакції у деяких людей.

 1. Висока кислотність ківі.

Ківі багатий на високий вміст кислоти. Для деяких пацієнтів із панкреатитом, особливо у яких підвищена кислотність, плід спричиняє дискомфорт або погіршення симптомів. Кислотність стимулює шлункову кислоту і посилює дію підшлункової залози, що тягне за собою більш інтенсивне запалення. Пацієнтам, у яких є реакція на кислотність їжі, рекомендується стежити за своїм станом. За необхідності, зменшувати кількість фрукта  в раціоні або зовсім прибрати.

 1. Алергічні реакції.

Для деяких людей тропічна ягода виступає алергеном. Алергічні реакції на ківі часто проявляються у вигляді свербежу, почервоніння шкіри, набряку губ і язика, а в рідкісних випадках – навіть серйозних алергічних станів.

 1. Грубі волокна в плодах.

Клітковина здатна пошкодити запалені стінки органу. Тому за гострої форми захворювання не можна включати в раціон ківі.

Щоб зменшити ризики, вживаючи ківі в разі панкреатиту, рекомендується дотримуватися кількох порад:

 • вводити ківі в раціон поступово і в невеликих кількостях, щоб оцінити реакцію організму;
 • вживати ківі в стиглому стані, вони м’якші та менш кислі;
 • уникати вживання ківі на голодний шлунок – це посилює кислотність і спричиняє дискомфорт;
 • у разі виникнення алергічних реакцій або погіршення стану, негайно припинити вживання ківі та звернутися до медичного фахівця за рекомендацією.

З урахуванням вищевказаних аспектів, ківі – це цінний продукт, але якщо у вас є розлади травної системи, то необхідно дотримуватися обережності.

Що можна приготувати з ківі

Під час готування страв із ківі в разі панкреатиту важливо приділяти увагу м’якості та легкості їжі, щоб не створювати додаткового стресу для підшлункової залози. З ківі приготувати можна кілька смачних страв:

 • м’який ківі-банановий смузі;
 • делікатний ківі-ягідний компот;
 • фруктовий салат із ківі.

Це лише кілька смачних та легких варіантів використання. Однак перед внесенням будь-яких змін до дієти, особливо на стадії загострення, рекомендується для власної впевненості дізнатися в лікаря, чи можна їсти цей продукт.

Додаткові рекомендації для дієти в разі панкреатиту

Хоча ківі цілком прийнятний і безпечний фрукт, все ж слід дотримуватися додаткових рекомендацій, вживаючи його:

 1. Помірність і різноманітність.

Помірність і різноманітність продуктів зводять навантаження на підшлункову залозу до мінімуму. Уникайте переїдання, оскільки занадто великі порції спричиняють додаткове запалення. За хронічного панкреатиту можна з’їдати 1-2 стиглих плодів на день.

 1. Обмежити жири, цукри та прості вуглеводи.

Жири й цукри чинять додатковий тиск на травну систему і сприяють запальним процесам. Перевагу слід віддавати корисним жирам, наприклад, лляній або оливковій олії, а також складним вуглеводам з овочів і цільнозернових продуктів.

 1. Не пропускати прийоми їжі та контролювати розмір порцій.

Регулярні невеликі прийоми їжі врівноважують навантаження на підшлункову залозу і дають змогу уникнути різких коливань рівня цукру в крові. Контролюйте розмір порцій, щоб уникнути переїдання.

Висновок автора

Завдяки своїм антиоксидантним властивостям, дієтичним волокнам і підтримці імунної системи ківі є потенційно корисним продуктом для пацієнтів із панкреатитом. Однак перед включенням його в раціон необхідно враховувати індивідуальні особливості та реакції організму.

Розробляючи дієту, важливо дотримуватися індивідуального підходу і призначень лікаря. При правильному дотриманні харчування і здорового способу життя якість життя пацієнтів з панкреатитом значно поліпшується.

Чи можна споживати ківі при панкреатиті?

Так, ківі можна споживати при панкреатиті, але з обережністю.

Які корисні властивості має ківі для хворих на панкреатит?

Ківі містить вітамін C та волокна, що можуть допомогти у покращенні травлення.

Які обмеження варто враховувати при споживанні ківі при панкреатиті?

Варто обмежити кількість споживаного ківі, оскільки воно містить кислоту, яка може подразнювати підшлункову залозу.

Як правильно включити ківі в раціон при панкреатиті?

Рекомендується вживати невеликі порції ківі як частину різноманітного і збалансованого харчування.

Чому важливо консультуватися з лікарем перед вживанням ківі при панкреатиті?

Лікар може визначити, як ківі впливає на вашу конкретну ситуацію та порадити оптимальну стратегію харчування.

Реклама
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Понад 1 мільярда людей у світі страждають на ожиріння
Нині понад 1 млрд людей у всьому світі страждають ...
Реклама
Пункція при гаймориті
Пункція при гаймориті — показання та протипоказанн...
Одонтогенний гайморит
Причини розвитку зубного гаймориту та види захворю...
Реклама
Борщ допоможе знизити кров'яний тиск та покращить здоров'я серця
Борщ — це популярна українська страва. Звичайне во...
Низький артеріальний тиск після 50 років підвищує ризик розвитку хвороби Альцгеймера: вчені
Після 50 років багато людей можуть страждати від н...
Реклама