Корисний імбир: секретний інгредієнт для тих, хто прагне бути здоровим

корінь імбиру

Імбир – це корінь, який добре відомий не лише в кулінарії, а й у медичних колах. Він має безліч корисних властивостей для здоров’я, котрі зробили його дуже популярним як натуральні ліки. У цьому тексті ми розглянемо кілька провідних переваг кореня і чому його варто додавати у свій раціон.

Основні корисні особливості

Перелічимо головні особливості, чим корисний корінь імбиру:

 1. Потужний антиоксидант. Він містить низку активних речовин, які захищають клітини від вільних радикалів, що пошкоджують ДНК і спричиняють різні захворювання. Знижують ризик розвитку раку, серцево-судинних захворювань та інших хронічних захворювань.
 2. Покращує травлення. В ньому містяться ферменти, які допомагають розщеплювати білки, жири й вуглеводи в їжі. Крім того, імбир допомагає впоратися з нудотою і блювотою, що робить його дуже корисним у разі ранкової нудоти, морської хвороби та інших станів, пов’язаних із травною системою.
 3. Зміцнює імунну систему. Він містить безліч вітамінів і мінералів, які допомагають зміцнити організм і підвищити його здатність протистояти інфекціям та іншим захворюванням. Регулярне вживання кореня може знизити ризик застуди, грипу та інших інфекцій.
 4. Знижує запалення. Він містить низку активних речовин, які сприяють зниженню рівня запалення в організмі, що може знизити ризик розвитку захворювань, пов’язаних із запаленням (артрит, хвороба Крона та інші).
 5. Знижує рівень стресу і покращує настрій. Корінь містить триптофан, що підвищує рівень серотоніну, який сприяє гарному настрою. 

Шкода, яку може принести корінь імбиру

Хоча він корисний для здоров’я, але також має і деякі небажані ефекти, особливо якщо вживати його у великих дозах або наявності деяких протипоказань.

По-перше, корінь може спричинити подразнення шлунково-кишкового тракту. Він спричиняє шлункову і кишкову непрохідність, здуття, гази й дискомфорт у животі. Ці ефекти особливо проблематичні для людей, які страждають на хронічні захворювання ШКТ, такі як виразки, гастрит, коліт тощо.

По-друге, імбир може вплинути на рівень гормонів і на функцію щитоподібної залози. Він містить речовини, які збільшують рівень щитоподібних гормонів, що може призвести до гіпертиреозу. Тому людям, які страждають на захворювання щитоподібної залози, не рекомендується вживати корінь у великих кількостях або без консультації з лікарем.

По-третє, він може взаємодіяти з деякими ліками. Імбир може посилювати дію деяких ліків, таких як аспірин, антикоагулянти та ліки проти діабету, що може призвести до серйозних наслідків. Тому людям, які приймають ці ліки, слід уникати вживання кореня або приймати в розрахунок консультації лікаря.

Нарешті, імбир іноді провокує алергічні реакції. Хоча це рідкість, у деяких людей розвивається алергічна реакція, яка призводить до серйозних наслідків.

Загалом, він є корисним продуктом який має безліч переваг для здоров’я. Проте, як і з будь-яким продуктом, слід вживати його в розумних кількостях і з обережністю, щоб уникнути небажаних ефектів.

Користь жінкам

Імбир – це не тільки смачна приправа для страв, а й цінний продукт, який може чинити безліч позитивних ефектів на жіноче здоров’я. Розглянемо деякі з них.

 1. Допомога в разі менструальних болів.

Зменшує інтенсивність болю під час менструації. Це пов’язано з його здатністю зменшувати запалення в організмі та покращувати кровообіг.

 1. Применшення симптомів вагітності.

Притуплює нудоту і блювоту, пов’язану з вагітністю. Це пов’язано з його здатністю покращувати травлення і зменшувати запалення в організмі.

 1. Підвищення лібідо.

Покращує лібідо у жінок. Це пов’язано з його здатністю покращувати кровообіг і стимулювати роботу статевої системи.

 1. Допомога в період клімаксу.

Зменшує деякі симптоми, пов’язані з клімаксом, такі як головний біль, пітливість і дратівливість. Це пов’язано з його здатністю покращувати кровообіг і зменшувати запалення в організмі.

 1. Допомога в боротьбі із запаленнями.

Зменшує запалення в організмі, що особливо важливо для жінок, які страждають захворюваннями, пов’язаними із запаленнями, такими як артрит і запалення сечового міхура.

Для чоловіків

Імбир має безліч позитивних ефектів на здоров’я чоловіків. Розглянемо деякі з них:

 1. Допомога в боротьбі із запаленням.

Зменшує запалення в організмі, що особливо важливо для чоловіків, які страждають на захворювання, пов’язані із запаленням, такі як артрит і простатит.

 1. Поліпшення метаболізму.

Покращує метаболізм, тому він корисний для чоловіків, які прагнуть до зниження ваги або підтримують здоровий рівень маси тіла.

 1. Покращення кровообігу.

Поліпшує кровообіг, це буде в пригоді чоловікам, які страждають на серцево-судинні захворювання.

 1. Підвищення потенції.

Покращує потенцію у чоловіків, що пов’язано з його здатністю покращувати кровообіг і стимулювати роботу статевої системи.

 1. Допомога в боротьбі з депресією.

Зменшує симптоми депресії у чоловіків завдяки своїм заспокійливим властивостям і здатності покращувати настрій.

Як вживати імбир

У кулінарії корінь додають як приправу до страв, використовують для приготування чаю, додають у соки та смузі. Аби отримати максимальну користь від нього існують кілька варіантів:

 1. Свіжий корінь додають у коктейлі, смузі, салати, м’ясні страви, рибу тощо. Нарізаний свіжий імбир можна використовувати як приправу під час готування. Слід пам’ятати, що свіжий корінь має більш яскравий смак і аромат, ніж сушений.
 2. Імбирний чай – нарізають свіжий корінь і заливають окропом. За бажанням додають лимон і мед, щоб поліпшити смак і отримати додаткову користь для здоров’я.
 3. Імбирні пігулки містять екстракт, який використовують для лікування нудоти й блювоти, а також для зміцнення імунної системи.

Для отримання максимальної користі з імбиру його слід вживати регулярно. Рекомендовано починати з невеликої дози й поступово збільшувати її до оптимального рівня. Добова доза для дорослої людини складає 2-4 грами, що становить приблизно 1-2 чайні ложки свіжого кореня або 2-4 таблеток.

Його слід вживати з обережністю при виразковій хворобі шлунка, гастриті, коліті, а також під час вагітності та годування груддю.

Якщо дуже хочеться імбиру, але є протипоказання, тоді його можна просто пожувати й виплюнути. Це рекомендація лікарів. У разі, якщо корінь неприємний на смак, в аптеці продаються біодобавки у формі капсул, але їх не бажано приймати без призначення лікаря.

Реклама
Анатомія серцебиття
Серце складається із двох м'язових насосів, які за...
Аварія на Чорнобильській АЕС викликала зростання раку щитоподібної залози
Рак щитоподібної залози, що поширився серед дітей ...
Реклама
Пронос зі слизом у дитини
Інфекційне захворюванняХарчова алергія або неперен...
Пронос з кров'ю у дитини
Найімовірніші причини проносу з кров'ю у дітейНепе...
Реклама
Денна сонливість може бути симптомом небезпечного захворювання
Надмірна денна сонливість (Excessive Daytime Sleep...
Контактні лінзи для очей можуть спричинити захворювання печінки та навіть раку: дослідження
Контактні лінзи є тонкими й гнучкими пластинками, ...
Реклама