Користь арахісу та його потенційна шкода

арахіс

Це рослина сімейства бобовоцвітих. У земляного горіха безліч корисних властивостей, однак у разі непомірного вживання можливі негативні наслідки. 

Чим корисний арахіс

Арахісові горіхи містять багато корисних речовин:

 • білки, що містяться в ньому, це цінне джерело амінокислот, необхідних для росту й розвитку організму. 
 • жирні кислоти допомагають знизити рівень холестерину в крові та покращують стан шкіри й волосся;
 • вітамін Е – це потужний антиоксидант, здатний захистити клітини від шкідливих дій вільних радикалів;
 • мінерали, такі як залізо і магній, допомагають підтримувати здоров’я серця і судин, а також покращують роботу нервової системи.

Шкода арахісу

Проте, не варто забувати й про шкоду. По-перше, це дуже калорійний продукт, тому вживати його у великих кількостях не варто людям, які страждають на надмірну вагу. 

По-друге, він має високий рівень алергенності. Тому людям, які страждають на алергію на горіхи, слід уникати його вживання. Також під час його вживання не є винятком проблем зі шлунком, таких як здуття і газоутворення.

Крім того, слід зазначити, що при неправильному зберіганні та обробці арахіс має містить токсичні речовини – афлатоксини. Вони здатні спричиняти ракові та інші серйозні захворювання. Тому важливо звертати увагу на якість і походження горіха.

Таким чином, арахіс є дуже корисним продуктом, але слід вживати його помірно та купувати лише у перевірених продавців. 

Чим корисний арахіс для жінок

Арахіс корисний для жіночого організму. У нього безліч корисних властивостей, але ми виділимо основні:

 1. Джерело рослинного білка, який відновлює м’язову масу. Також білки в ньому контролюють апетит, що особливо важливо при дотриманні дієти для схуднення.
 2. Містить магній, який регулює рівень гормонів в організмі жінок. Його нестача призводить до проблем із менструальним циклом та інших жіночих захворювань.
 3. Завдяки наявності антиоксидантів, таких як селен, вітамін Е, цинк і аскорбінова кислота, ризик виникнення раку молочної залози значно знижується. Регулярне вживання арахісу знижує ймовірність розвитку доброякісних пухлин у жінок.
 4. Комбінація фосфору і кальцію зміцнює структуру нігтів, волосся та емаль зубів.

Який арахіс корисніший: смажений чи необроблений 

Смажений арахіс – дуже смачний продукт, який приносить як користь, так і шкоду здоров’ю.

Почнемо з корисних властивостей:

 1. Містить багато білків, жирних кислот, вітамінів і мінералів, які необхідні для здоров’я людини. Білки є будівельним матеріалом, а жирні кислоти сприяють поліпшенню стану шкіри та волосся. 
 2. Вітаміни та мінерали, такі як магній і залізо, допомагають поліпшити роботу серцево-судинної системи та підтримують здоров’я кісток.
 3. Джерело антиоксидантів, які захищають клітини організму від шкідливих впливів вільних радикалів і сприяють уповільненню процесу старіння.

Втім, не варто забувати й про шкоду смаженого арахісу. Він більш калорійний, ніж сирий, тому вживання у великих кількостях призводить до набору зайвої ваги. 

Крім того, під час смаження з’являються речовини, такі як акриламід, які шкодять здоров’ю. 

У сирому вигляді цей горіх має більше поживних речовин порівняно зі смаженим. Також він містить найменше жирів і солі, що робить його більш корисним для здоров’я. 

Сирий арахіс – це чудове джерело білків, вітамінів E і B-комплексу, мінералів, таких як магній, фосфор і калій. Крім того, він містить ресвератрол, який має антиоксидантні та протизапальні властивості.

Таким чином, смажений арахіс це корисний продукт, але тільки якщо вживати його з належною помірністю. Однак, для людей, які страждають на надмірну вагу або алергічні реакції, його вживання слід обмежувати або повністю виключати з раціону. 

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Хронічний гастрит
Класифікація хронічного гастриту за формами, видам...
Гострий гастрит
Види гастриту та їх особливості, причини захворюва...
Реклама
Білий наліт на шоколаді є ознакою поганого зберігання
Білий наліт на шоколаді може бути спричинений кіль...
Вчені сказали, які люди можуть бути привабливими для кліщів
Навесні активізуються кліщі. Ці павукоподібні вкра...
Реклама