Користь арахісу та його потенційна шкода

арахіс

Це рослина сімейства бобовоцвітих. У земляного горіха безліч корисних властивостей, однак у разі непомірного вживання можливі негативні наслідки. 

Чим корисний арахіс

Арахісові горіхи містять багато корисних речовин:

  • білки, що містяться в ньому, це цінне джерело амінокислот, необхідних для росту й розвитку організму. 
  • жирні кислоти допомагають знизити рівень холестерину в крові та покращують стан шкіри й волосся;
  • вітамін Е – це потужний антиоксидант, здатний захистити клітини від шкідливих дій вільних радикалів;
  • мінерали, такі як залізо і магній, допомагають підтримувати здоров’я серця і судин, а також покращують роботу нервової системи.

Шкода арахісу

Проте, не варто забувати й про шкоду. По-перше, це дуже калорійний продукт, тому вживати його у великих кількостях не варто людям, які страждають на надмірну вагу. 

По-друге, він має високий рівень алергенності. Тому людям, які страждають на алергію на горіхи, слід уникати його вживання. Також під час його вживання не є винятком проблем зі шлунком, таких як здуття і газоутворення.

Крім того, слід зазначити, що при неправильному зберіганні та обробці арахіс має містить токсичні речовини – афлатоксини. Вони здатні спричиняти ракові та інші серйозні захворювання. Тому важливо звертати увагу на якість і походження горіха.

Таким чином, арахіс є дуже корисним продуктом, але слід вживати його помірно та купувати лише у перевірених продавців. 

Чим корисний арахіс для жінок

Арахіс корисний для жіночого організму. У нього безліч корисних властивостей, але ми виділимо основні:

  1. Джерело рослинного білка, який відновлює м’язову масу. Також білки в ньому контролюють апетит, що особливо важливо при дотриманні дієти для схуднення.
  2. Містить магній, який регулює рівень гормонів в організмі жінок. Його нестача призводить до проблем із менструальним циклом та інших жіночих захворювань.
  3. Завдяки наявності антиоксидантів, таких як селен, вітамін Е, цинк і аскорбінова кислота, ризик виникнення раку молочної залози значно знижується. Регулярне вживання арахісу знижує ймовірність розвитку доброякісних пухлин у жінок.
  4. Комбінація фосфору і кальцію зміцнює структуру нігтів, волосся та емаль зубів.

Який арахіс корисніший: смажений чи необроблений 

Смажений арахіс – дуже смачний продукт, який приносить як користь, так і шкоду здоров’ю.

Почнемо з корисних властивостей:

  1. Містить багато білків, жирних кислот, вітамінів і мінералів, які необхідні для здоров’я людини. Білки є будівельним матеріалом, а жирні кислоти сприяють поліпшенню стану шкіри та волосся. 
  2. Вітаміни та мінерали, такі як магній і залізо, допомагають поліпшити роботу серцево-судинної системи та підтримують здоров’я кісток.
  3. Джерело антиоксидантів, які захищають клітини організму від шкідливих впливів вільних радикалів і сприяють уповільненню процесу старіння.

Втім, не варто забувати й про шкоду смаженого арахісу. Він більш калорійний, ніж сирий, тому вживання у великих кількостях призводить до набору зайвої ваги. 

Крім того, під час смаження з’являються речовини, такі як акриламід, які шкодять здоров’ю. 

У сирому вигляді цей горіх має більше поживних речовин порівняно зі смаженим. Також він містить найменше жирів і солі, що робить його більш корисним для здоров’я. 

Сирий арахіс – це чудове джерело білків, вітамінів E і B-комплексу, мінералів, таких як магній, фосфор і калій. Крім того, він містить ресвератрол, який має антиоксидантні та протизапальні властивості.

Таким чином, смажений арахіс це корисний продукт, але тільки якщо вживати його з належною помірністю. Однак, для людей, які страждають на надмірну вагу або алергічні реакції, його вживання слід обмежувати або повністю виключати з раціону. 

Реклама
Епідемія СНІДу тільки починається
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Відкриття подвійної спіралі ДНК
28 лютого 1953 року вчені Кембридзького університе...
Реклама
Промивання носа при синуситі
Як правильно робити промивання при синуситіЯк і чи...
Чи може молочниця пройти сама
Чи проходить молочниця самаЩо треба зробити, щоб м...
Реклама
Реклама