Користь і ймовірна шкода журавлини: все, що потрібно знати

журавлина

Це яскрава й кисла ягода, яка не тільки приносить задоволення своїм смаком, а й має низку корисних властивостей для нашого організму. Розглянемо деякі переваги та потенційні мінуси журавлини.

Користь журавлини

Це ще й джерело антиоксидантів. Вітамін C і флавоноїди, які в ній містяться, допомагають захистити організм від вільних радикалів і запобігають пошкодженню клітин.

Також завдяки величезній кількості вітаміну C, вона корисна для зміцнення імунної системи. За часів епідемій вона відмінно справляється із застудними та вірусними інфекціями.

Жінкам, які страждають на захворювання сечовивідної системи, журавлина надає неоціненну користь. Її компоненти не дають бактеріям прикріпитися до стінок сечового міхура. Завдяки цьому виникає менше ризику захворіти на цистит та інші захворювання сечостатевої системи.

Також вона відмінно зарекомендувала себе в разі серцево-судинних захворювань. У ній містяться поліфеноли, які значно знижують рівень холестерину і кров’яний тиск, тим самим покращуючи здоров’я серця і зміцнюючи судини.

Шкода журавлини

Крім корисних властивостей, журавлина при деяких захворюваннях приносить шкоду. Наприклад, якщо в шлунку підвищена кислотність, то додаткова кислотність ягоди у великих кількостях призведе до дискомфорту і посилить симптоми гастриту або печії. Тому перед тим, як починати її споживання, буде краще спочатку звернутися до лікаря за консультацією. 

При взаємодії з деякими ліками, вона впливає на ефективність деяких ліків, особливо антикоагулянтів. Тому, якщо ви приймаєте будь-які ліки, важливо порадитися з лікарем перед тим як їсти ці ягоди.

Як і з будь-яким продуктом, вживання журавлини слід здійснювати в розумних кількостях. Якщо у вас є якісь сумніви або захворювання, краще проконсультуватися з лікарем або дієтологом, щоб отримати індивідуальні рекомендації.

Журавлина для жінок – користь чи шкода

Безсумнівно, завдяки своїм унікальним властивостям і складу ягода корисна для жінок. Ось деякі переваги червоної ягоди для жіночого здоров’я:

 1. Запобігання сечовим інфекціям.
 2. Захист серця.
 3. Антиоксидантний захист.
 4. Поживність для вагітності.

Але важливо пам’ятати, що журавлина – це не єдиний ключ до жіночого здоров’я і не панацея, а доповнення до здорового способу життя і різноманітного харчування. Тому за наявності будь-яких захворювань зі шлунком рекомендується консультуватися з лікарем і вживати ягоду в помірних кількостях, щоб уникнути алергічних реакцій.

Користь журавлини для чоловіків

Ягоди містять у собі величезний відсоток вітамінів В і С, які корисні чоловікам, бо регулюють їхній гормональний баланс, стимулюють сексуальний потяг і покращують сексуальну функцію. 

Чоловіки, які часто вживають жирну, шкідливу їжу, алкоголь і нікотин, часто потребують підтримки здоров’я печінки. Журавлина є захисником печінкових клітин так, як запобігає пошкодженню її клітин.

Також серед чоловіків поширене захворювання на простатит. Корисні речовини, які містяться в ягодах, мають протизапальний ефект. Вони зводять до мінімуму ризик виникнення захворювань передміхурової залози й навіть перешкоджають розвитку раку.

Способи застосування журавлини

Зі свіжої ягоди готують соки, морси, чай. Щоб протягом року отримувати з ягід корисні мікроелементи, її заготовляють в запас: заморожують, в’ялять, висушують. 

У сушеній ягоді, як і у свіжій, зберігаються всі поживні речовини, тому вона корисна і має такі властивості:

 • очищає організм від холестерину, виводить важкі метали;
 • покращує роботу серцево-судинної системи;
 • зміцнює імунітет;
 • добре впливає на зір; 
 • сприяє виділенню жовчі в ШКТ;
 • бере участь у формуванні кісток і нігтів;
 • покращує стан емалі зубів.

Важливо також пам’ятати, що сушена журавлина це концентрований продукт, тому рекомендується вживати її в помірних кількостях. Також слід звернути увагу на вміст цукру в сушених журавлинах, особливо в разі дотримання дієти з обмеженням цукру.

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Реклама
FDA: диклофенак викликає порушення серця
Диклофенак — це препарат із групи НПЗЗ (нестероїдн...
Господарське мило допоможе усунути запах поту та захистить від інфікування
Господарське мило містить мийні речовини, які допо...
Реклама