Користь та шкода бананової шкірки

бананова шкірка

Одні вважають, що темні плями на банані є ознакою його стиглості та користі для здоров’я. Інші навпаки впевнені, що темні плями — показник шкоди бананової шкірки. Хто правий?

Коли немає шкоди бананової шкірки, а лише її користь

Бананова шкірка може мати неабияку користь для здоров’я. Вона містить ферменти, які можуть зняти набряклість. Тому можна протирати ділянки тіла настоєм, приготованим із бананової шкірки. Він також допоможе звести бородавки або зменшити свербіж після укусів комарів.

Бананова шкірка містить вітаміни А, Е, D. З неї можна приготувати тонік для обличчя: для цього достатньо залити шкірку водою, дати настоятися і використовувати потім такий настій для очищення обличчя. Настій із бананової шкірки допоможе пом’якшити та заспокоїти шкіру.

Крім того, бананова шкірка може вибілити зуби. Ніжне тертя внутрішньою стороною шкірки по зубах протягом кількох хвилин може допомогти видалити поверхневі плями на емалі та повернути їй білий відтінок. У чому шкода бананової шкірки?

Шкода бананової шкірки: від алергії до отруєння

Традиційно суперечку щодо користі бананів викликає їхній глікемічний індекс, який підвищується залежно від стиглості плоду. Шкірка з темними плямами свідчить про його перезрілість. Такий плід краще не їсти тим, хто має діабет або інсулінорезистентність. Він може підвищити рівень глюкози у крові, що може погіршити самопочуття. Яку таїть шкоду бананова шкірка?

Алергічні реакції. У деяких людей бананова шкірка може викликати алергічні реакції у вигляді почервоніння шкіри, сверблячки або висипання. Тому їм не можна протирати тіло шкіркою банана або використовувати для настоїв.

Містить пестициди чи бактерії. Бананова шкірка може містити різні забруднювачі, що може спричинити отруєння. Тому важливо мити банани перед їх вживанням і лише після цього очистити від шкірки. Так можна уникнути можливого влучення шкідливих речовин в організм.

Реклама
Епідемія СНІДу тільки починається
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Відкриття подвійної спіралі ДНК
28 лютого 1953 року вчені Кембридзького університе...
Реклама
Дієта при гастриті
Переваги дієти при гастритіЯк дієта допомагає впор...
Препарати при синуситі
Як правильно підібрати ліки при синуситіЛіки проти...
Реклама
Реклама