Кожен п’ятий пацієнт із хворобою Паркінсона схильний до деменції

мозок у розрізі

Цей неврологічний розлад, що прогресує,  викликає тремор рук, м’язову ригідність, уповільнення рухів та порушення координації. Вперше його описав британський лікар Джеймс Паркінсон у 1817 році, але лікування від цієї хвороби досі не знайдено

Згідно зі статистикою, близько 4 млн людей у світі страждають на хворобу Паркінсона, переважно в країнах з населенням, що старіє. А деякі з її симптомів спостерігаються в одного з 200-х пацієнтів віком від 65 років і в кожної 50-ї людини віком від 80 років. Близько 5% пацієнтам хвороба Паркінсона була діагностована до 40 років. Рідкісні випадки її виникнення спостерігаються і в підлітковому віці.

За оцінками американських дослідників, у 15–20% пацієнтів хвороба Паркінсона розвивається в деменцію або спричиняє розумові порушення. Найчастіше це відбувається, коли цей неврологічний розлад було діагностовано до 60 років.

інфографіка Паркінсон

Для лікування симптомів хвороби застосовують такі препарати

  • Леводопа. Частково імітує дофамін, дефіцит якого у мозку спостерігається при хворобі Паркінсона.
  • Антихолінергічні препарати. Знижують ранній тремор та ригідність.
  • Агоністи дофаміну. Забезпечують стимуляцію дофамінових рецепторів у головному мозку, зменшують симптоми, але мають побічні ефекти.

У деяких випадках вдаються до нейрохірургії, під час якої відбувається трансплантація тканин головного мозку. Три такі операції було проведено у Центрі медичних наук Університету Колорадо у Денвері (США). У одного пацієнта після цього значно покращився стан, в іншого не було виявлено покращень, а для третього трансплантація не принесла видимої користі.

Вчені планують використовувати токсини, одержані з бактерії Clostridium botulinum. Вони зменшують хворобливі м’язові спазми, які притаманні хворобі Паркінсона. Передбачається, що нервові клітини, що культивуються, природним чином виробляють дофамін і будуть вводитися в мозок ін’єкційно. Однак поки що такі клінічні випробування були проведені тільки на тваринах.

Реклама
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Понад 1 мільярда людей у світі страждають на ожиріння
Нині понад 1 млрд людей у всьому світі страждають ...
Реклама
Гастрит
Що таке гастритКласифікаціяВиди інфекційного гастр...
Пункція при гаймориті
Пункція при гаймориті — показання та протипоказанн...
Реклама
Експерти сказали, який риб'ячий жир корисний для здоров'я мозку
Риб'ячий жир є цінним джерелом незамінних жирних к...
Вчені пояснили, чому потрібно мити м'ясо
Інфекції сечовивідних шляхів (МП) виникають, коли ...
Реклама