Кожен п’ятий пацієнт із хворобою Паркінсона схильний до деменції

Цей неврологічний розлад, що прогресує, викликає тремор рук, м’язову ригідність, уповільнення рухів та порушення координації. Вперше його описав британський лікар Джеймс Паркінсон у 1817 році, але лікування від цієї хвороби досі не знайдено
Згідно зі статистикою, близько 4 млн людей у світі страждають на хворобу Паркінсона, переважно в країнах з населенням, що старіє. А деякі з її симптомів спостерігаються в одного з 200-х пацієнтів віком від 65 років і в кожної 50-ї людини віком від 80 років. Близько 5% пацієнтам хвороба Паркінсона була діагностована до 40 років. Рідкісні випадки її виникнення спостерігаються і в підлітковому віці.
За оцінками американських дослідників, у 15–20% пацієнтів хвороба Паркінсона розвивається в деменцію або спричиняє розумові порушення. Найчастіше це відбувається, коли цей неврологічний розлад було діагностовано до 60 років.

Для лікування симптомів хвороби застосовують такі препарати
- Леводопа. Частково імітує дофамін, дефіцит якого у мозку спостерігається при хворобі Паркінсона.
- Антихолінергічні препарати. Знижують ранній тремор та ригідність.
- Агоністи дофаміну. Забезпечують стимуляцію дофамінових рецепторів у головному мозку, зменшують симптоми, але мають побічні ефекти.
У деяких випадках вдаються до нейрохірургії, під час якої відбувається трансплантація тканин головного мозку. Три такі операції було проведено у Центрі медичних наук Університету Колорадо у Денвері (США). У одного пацієнта після цього значно покращився стан, в іншого не було виявлено покращень, а для третього трансплантація не принесла видимої користі.
Вчені планують використовувати токсини, одержані з бактерії Clostridium botulinum. Вони зменшують хворобливі м’язові спазми, які притаманні хворобі Паркінсона. Передбачається, що нервові клітини, що культивуються, природним чином виробляють дофамін і будуть вводитися в мозок ін’єкційно. Однак поки що такі клінічні випробування були проведені тільки на тваринах.