Кожен п’ятий пацієнт із хворобою Паркінсона схильний до деменції

мозок у розрізі

Цей неврологічний розлад, що прогресує,  викликає тремор рук, м’язову ригідність, уповільнення рухів та порушення координації. Вперше його описав британський лікар Джеймс Паркінсон у 1817 році, але лікування від цієї хвороби досі не знайдено

Згідно зі статистикою, близько 4 млн людей у світі страждають на хворобу Паркінсона, переважно в країнах з населенням, що старіє. А деякі з її симптомів спостерігаються в одного з 200-х пацієнтів віком від 65 років і в кожної 50-ї людини віком від 80 років. Близько 5% пацієнтам хвороба Паркінсона була діагностована до 40 років. Рідкісні випадки її виникнення спостерігаються і в підлітковому віці.

За оцінками американських дослідників, у 15–20% пацієнтів хвороба Паркінсона розвивається в деменцію або спричиняє розумові порушення. Найчастіше це відбувається, коли цей неврологічний розлад було діагностовано до 60 років.

інфографіка Паркінсон

Для лікування симптомів хвороби застосовують такі препарати

  • Леводопа. Частково імітує дофамін, дефіцит якого у мозку спостерігається при хворобі Паркінсона.
  • Антихолінергічні препарати. Знижують ранній тремор та ригідність.
  • Агоністи дофаміну. Забезпечують стимуляцію дофамінових рецепторів у головному мозку, зменшують симптоми, але мають побічні ефекти.

У деяких випадках вдаються до нейрохірургії, під час якої відбувається трансплантація тканин головного мозку. Три такі операції було проведено у Центрі медичних наук Університету Колорадо у Денвері (США). У одного пацієнта після цього значно покращився стан, в іншого не було виявлено покращень, а для третього трансплантація не принесла видимої користі.

Вчені планують використовувати токсини, одержані з бактерії Clostridium botulinum. Вони зменшують хворобливі м’язові спазми, які притаманні хворобі Паркінсона. Передбачається, що нервові клітини, що культивуються, природним чином виробляють дофамін і будуть вводитися в мозок ін’єкційно. Однак поки що такі клінічні випробування були проведені тільки на тваринах.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама