Кукурудзяна каша: користь та шкода для здоров’я

каша і кукурудза

Вчені довели, що кукурудзяна каша запобігає розвитку хвороби Альцгеймера та допомагає зміцнити здоров’я серця та судин. При цьому фахівці попереджають: має кукурудзяна каша користь і шкоду. Так, вона може погіршити стан тих, хто страждає на захворювання шлунково-кишкового тракту. Тому слід правильно споживати цей природний лікувальний засіб, щоб він приніс тільки користь.

Користь кукурудзяної крупи: захищає від онкології

Кукурудзяна крупа містить вітаміни групи В, такі як тіамін (B1), рибофлавін (B2), ніацин (B3), піридоксин (B6) та фолати (B9). Є в ній корисні для серця та суглобів магній та фосфор. Але особливо багата кукурудзяна крупа на клітковину. Це харчове волокно краще за будь-яку мітлу очищає кишківник від токсинів, що призводить до нормалізації травлення. Крім того, у кукурудзяній крупі є вуглеводи, які заряджають організм енергією. Це пояснює, чому багато хто віддає перевагу кукурудзяній каші на сніданок: вона допомагає довго зберегти почуття ситості та при цьому залишатися активним.

Користь кукурудзяної крупи неможливо переоцінити. Є в ній такі антиоксиданти, як лютеїн та зеаксантин. Вони захищають клітини від ушкоджень вільними радикалами. Це перешкоджає розвитку запальних процесів, зокрема й онкологічних, і уповільнює процес старіння.

Кукурудзяна каша — користь для суглобів та кишківника

Кукурудзяна каша, як і крупа, дуже корисна та може стати частиною збалансованого харчування. Кукурудзяна каша користь має завдяки вмісту необхідних для здоров’я елементів.

Зміцнює здоров’я серця та судин. Антиоксиданти, які є в кукурудзяній каші, зміцнюють серцевий м’яз. А клітковина, що міститься в ній, зменшує рівень «поганого» холестерину, що зменшує ймовірність розвитку атеросклерозу.

Покращує травлення. Кукурудзяна каша багата на клітковину, розчинну і нерозчинну. Вона нормалізує травлення та запобігає розвитку запорів. Крім того, клітковина необхідна для корисних бактерій у кишківнику, мікробіому. Його нормалізація цілюще впливає на головний мозок і зменшує ймовірність розвитку депресії.

Захищає зір. Антиоксиданти лютеїн та зеаксантин зміцнюють не тільки серце. Вони перешкоджають ушкодженню сітківки очей, що допомагає зберегти гостроту зору навіть у зрілому віці.

Зміцнює суглоби. Має кукурудзяна каша користь для суглобів. Лютеїн та зеаксантин перешкоджають запаленню зв’язок та хрящів. А вітамін С та магній покращують здоров’я суглобів та уповільнюють розвиток остеопорозу.

Нормалізує вагу тіла. Славиться кукурудзяна каша користю при схудненні. Завдяки клітковині вона допомагає надовго насититися та контролювати апетит, що дозволяє уникнути перекусів. А вітаміни групи В, магній та інші елементи, що містяться в ній, покращують самопочуття. Проте тим, хто дотримується дієти, слід готувати кукурудзяну кашу на воді, без додавання до неї вершкового масла чи цукру. Це знижує її калорійність та підвищує харчову цінність.

Кукурудзяна каша: шкода невелика

Кукурудзяна каша, якщо є її в міру, не є небезпечною для здоров’я. Однак вона може мати побічні властивості для деяких пацієнтів.

Має найвищий глікемічний індекс. Кукурудзяна каша може спричинити різке підвищення глюкози в крові, що небезпечно для хворих на цукровий діабет або переддіабет. Тому дієтологи радять подавати її з овочами, які мають невисокий глікемічний індекс (ГІ). Це допоможе знизити ГІ кукурудзяної каші.

Може спричинити симптоми алергії. Людям, які мають алергію на кукурудзу або інші види злакових, слід обережно їсти таку кашу. І з появою перших алергічних симптомів, таких як свербіж, набряк слизових, утруднене дихання або шлункові розлади, відразу відмовитися від неї. Така реакція на кукурудзяну кашу може бути й у тих, хто страждає на харчову нестерпність кукурудзи.

Містить фруктозу. Фруктоза дуже корисна. Однак деякі люди можуть мати нестерпність цього природного цукру. Тому у них кукурудзяна каша через вміст фруктози може спричинити шлункові розлади, здуття та дискомфорт у животі.

Кукурудзяна каша: користь та протипоказання

Каша кукурудзяна славиться користю не дарма: вона покращує здоров’я серця, суглобів, зору. Однак має протипоказання для деяких хворих. Насамперед її не можна їсти тим, у кого є захворювання травної системи, такі як виразки та коліт. Виключається вона і з раціону хворих на панкреатит. Їм можна буде насолодитися її смаком, тільки коли хвороба буде вилікована. Решті можна їсти кукурудзяну кашу, але не забувати про те, що вона гарна в міру.

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Реклама
FDA: диклофенак викликає порушення серця
Диклофенак — це препарат із групи НПЗЗ (нестероїдн...
Господарське мило допоможе усунути запах поту та захистить від інфікування
Господарське мило містить мийні речовини, які допо...
Реклама