Кукурудзяна олія: користь та шкода для організму
Кукурудзяна олія вперше була отримана в 1889 році, а її масове виробництво почалося 20 років по тому. З того часу кукурудзяна олія користю славиться у всьому світі. Вчені пояснюють це тим, що вона містить багато корисних речовин. І попереджають, що кукурудзяна олія може бути не тільки корисною, а й шкідливою для здоров’я.
Кукурудзяна олія: користь для серця
У складі кукурудзяної олії переважають поліненасичені кислоти: 59% становить лінолева, 24% олеїнова та 13% пальмітинова. Вони знижують рівень ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ), або «поганого» холестерину. Це перешкоджає відкладенню атеросклеротичних бляшок на стінках судин та покращує кровотік.
Багата кукурудзяна олія фітостеролами, які також знижують рівень холестерину в крові. Також вона містить вітаміни Е та К. Вітамін E є антиоксидантом. Він захищає клітини від пошкоджень вільними радикалами, що зміцнює імунну систему та перешкоджає розвитку запалень. Вітамін К, відомий як філохінон, зміцнює суглоби, бере участь у процесі згортання крові та сприяє здоров’ю серцево-судинної системи.
Користь кукурудзяної олії:
- знижує рівень холестерину у крові, що знижує ризик розвитку атеросклерозу та інфарктів;
- нормалізує рівень холестерину та тригліцеридів у крові, що покращує здоров’я серця та судин;
- має антиоксидантні властивості.
Однак має таку користь кукурудзяна олія холодного віджиму, тобто нерафінована. У процесі рафінування відбувається часткова втрата цінних поживних речовин. Тому, якщо ви дбаєте про здоров’я, вибирайте кукурудзяну олію холодного віджиму.
Кукурудзяна олія: користь та шкода
Кукурудзяна олія користь для здоров’я має величезну. Однак вона дуже калорійна. Одна столова ложка кукурудзяної олії містить майже 125 ккал при 13,5 г жиру. А при малокалорійній дієті у 2000 калорій дозволяється споживати від 44 до 78 г жиру на день. Тому лікарі не радять зловживати кукурудзяною олією хворим на діабет і тим, хто прагне схуднути.
Попри те, що кукурудзяна олія є джерелом омега-3 й омега-6 жирних кислот, їхнє співвідношення в раціоні не повинно перевищувати 1:4. У кукурудзяній олії їх співвідношення становить 1:83. Це свідчить про те, що високий вміст омега-6 в кукурудзяній олії є недоліком, а не перевагою. Його надлишок може мати прозапальну дію. З цієї причини експерти радять використовувати кукурудзяну олію помірно і поєднувати з її продуктами, що містять омега-3, такими як скумбрія, лосось, волоський горіх, насіння чіа та льон.