Кукурудзяна олія: користь та шкода для організму

кукурудза й олія

Кукурудзяна олія вперше була отримана в 1889 році, а її масове виробництво почалося 20 років по тому. З того часу кукурудзяна олія користю славиться у всьому світі. Вчені пояснюють це тим, що вона містить багато корисних речовин. І попереджають, що кукурудзяна олія може бути не тільки корисною, а й шкідливою для здоров’я.

Кукурудзяна олія: користь для серця

У складі кукурудзяної олії переважають поліненасичені кислоти: 59% становить лінолева, 24% олеїнова та 13% пальмітинова. Вони знижують рівень ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ), або «поганого» холестерину. Це перешкоджає відкладенню атеросклеротичних бляшок на стінках судин та покращує кровотік.

Багата кукурудзяна олія фітостеролами, які також знижують рівень холестерину в крові. Також вона містить вітаміни Е та К. Вітамін E є антиоксидантом. Він захищає клітини від пошкоджень вільними радикалами, що зміцнює імунну систему та перешкоджає розвитку запалень. Вітамін К, відомий як філохінон, зміцнює суглоби, бере участь у процесі згортання крові та сприяє здоров’ю серцево-судинної системи.

Користь кукурудзяної олії:

  • знижує рівень холестерину у крові, що знижує ризик розвитку атеросклерозу та інфарктів;
  • нормалізує рівень холестерину та тригліцеридів у крові, що покращує здоров’я серця та судин;
  • має антиоксидантні властивості.

Однак має таку користь кукурудзяна олія холодного віджиму, тобто нерафінована. У процесі рафінування відбувається часткова втрата цінних поживних речовин. Тому, якщо ви дбаєте про здоров’я, вибирайте кукурудзяну олію холодного віджиму.

Кукурудзяна олія: користь та шкода

Кукурудзяна олія користь для здоров’я має величезну. Однак вона дуже калорійна. Одна столова ложка кукурудзяної олії містить майже 125 ккал при 13,5 г жиру. А при малокалорійній дієті у 2000 калорій дозволяється споживати від 44 до 78 г жиру на день. Тому лікарі не радять зловживати кукурудзяною олією хворим на діабет і тим, хто прагне схуднути.

Попри те, що кукурудзяна олія є джерелом омега-3 й омега-6 жирних кислот, їхнє співвідношення в раціоні не повинно перевищувати 1:4. У кукурудзяній олії їх співвідношення становить 1:83. Це свідчить про те, що високий вміст омега-6 в кукурудзяній олії є недоліком, а не перевагою. Його надлишок може мати прозапальну дію. З цієї причини експерти радять використовувати кукурудзяну олію помірно і поєднувати з її продуктами, що містять омега-3, такими як скумбрія, лосось, волоський горіх, насіння чіа та льон.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама