Кукурудзяні хлібці — користь та шкода для організму

кукурудза та хлібці

З кукурудзяного борошна випікають хліб та хлібці. Якщо вони приготовані з нерафінованого кукурудзяного борошна і не містять багато цукру та жирів, то можуть бути дуже корисними. Спробуємо розібратися, в яких випадках краще вибрати хліб, а в якому — потягнутися за хлібцями.

Кукурудзяний хліб: користь для травлення

Кукурудзяний хліб може бути використаний для бутербродів, тестів чи сендвічів. Він не містить глютену. Тому його можуть споживати люди, які страждають на нестерпність глютену. Крім того, має кукурудзяний хліб користь для організму. Він є джерелом вітамінів групи В, які необхідні для нормального функціонування нервової системи організму. Калій, що міститься в хлібі, покращує роботу серця, а фосфор перешкоджає розвитку остеопорозу.

Особливо багатий кукурудзяний хліб клітковиною. Вона сприяє появі почуття ситості та допомагає контролювати апетит. До того ж клітковина виводить усі шлаки та токсини з кишківника. Це допомагає нормалізувати травлення та схуднути. При цьому кукурудзяний хліб, завдяки вмісту вуглеводів, сприяє високій енергійності. Тому він буде корисним для людей з активним способом життя.

Проте дієтологи попереджають: кукурудзяний хліб містить багато калорій. А тому їсти його треба помірно, щоб уникнути появи зайвої ваги.

Кукурудзяні хлібці: користь та шкода в одному шматочку

Кукурудзяні хлібці мають особливий попит у людей, які стежать за своїм здоров’ям. Під час приготування в хлібці додають різні добавки мінералів та вітамінів, що підвищує харчову цінність хлібців. Чим вони можуть бути корисними?

Кукурудзяні хлібці зазвичай містять багато клітковини. Вона покращує мікробіом кишківника, нормалізує травлення та перешкоджає появі запорів.

Кукурудзяні хлібці користю славляться за рахунок низької калорійності. Тому їх використовують люди, які дотримуються дієти.

Лікарі стверджують, що багато людей перебільшують користь кукурудзяних хлібців. При виробництві в них додають цукор, сіль, консерванти, що може негативно вплинути на здоров’я. До того ж кукурудзяні хлібці мають високий глікемічний індекс (ГІ), що може спричинити різке підвищення рівня цукру в крові. Такі стрибки небезпечні для хворих на діабет. Тому їм слід обмежити споживання кукурудзяних хлібців.

Всім іншим дієтологи радять не відмовлятися від кукурудзяних хлібців. Однак найкраще поєднувати їх з овочами, які володіють невисоким глікемічним індексом. Це підвищить харчову цінність хлібців і допоможе досягти стрункості фігури.

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Хронічний гастрит
Класифікація хронічного гастриту за формами, видам...
Реклама
Вітамін D допоможе при лікуванні важкої форми раку шкіри: відкриття
Меланома — це вид раку, який розвивається з клітин...
Консервовані помідори містять більше лікопіну, ніж свіжі
Багато людей уникають заморожених продуктів, вважа...
Реклама