Кукурудзяний крохмаль: користь та шкода
Кукурудзяний крохмаль є загусником, через що його часто використовують при приготуванні різних желе та мусів. Крім того, він допомагає при сонячних опіках. Які ще властивості має цей продукт, і чи має кукурудзяний крохмаль шкоду? Спробуємо у всьому розібратися.
Кукурудзяний крохмаль: шкоди немає. Яка користь?
Його одержують із тичинок білої кукурудзи — на відміну від борошна, яке одержують із зерен кукурудзи. У ньому є вітаміни та мінерали. Однак вони покривають лише частину добової дози, що рекомендується. Тому кукурудзяний крохмаль не є вітамінізованим продуктом.
Зате крохмаль висококалорійний, у 100 г міститься 350 ккал. Однак кукурудзяний крохмаль шкоди для здоров’я не становить, адже його додають до страв у невеликій кількості. Тому люди, які дотримуються дієти, можуть споживати різні киселі, муси та желе, які готують з додаванням крохмалю.
Він містить клітковину, яка під впливом води у шлунку набухає. Це збільшує обсяг споживаної їжі, що сприяє швидкому насиченню та дозволяє контролювати апетит. Це допомагає знизити рівень цукру та холестерину в крові. Завдяки цьому страви з використанням кукурудзяного крохмалю можуть готувати хворі на діабет.
Вчені зазначають, що він покращує засвоєння інших продуктів. Також він допомагає усунути небезпечні бактерії, які спричиняють рак товстої кишки.
Кукурудзяний крохмаль: користь та шкода для алергіків
Кукурудзяний крохмаль шкоди не становить для тих, хто страждає на алергію. Її викликають білки, а кукурудзяний крохмаль належить до полісахаридів. Тому можливі алергічні реакції можуть спричинити залишки рослинних білків у продукті, але не крохмаль. Чутливі люди можуть використовувати його щодня як заміну алергенних інгредієнтів, наприклад глютену. Однак не можна не враховувати можливі побічні ефекти у вигляді алергічних реакцій, які можуть спричинити інші складові продукту.
Перевагою кукурудзяного крохмалю є те, що він не містить глютен. Тому його можуть використовувати ті, хто страждає на целіакію, а також ті, у кого нестерпність глютену.
Кукурудзяний крохмаль шкоду може мати, як і будь-який інший продукт. Зловживання ним може спричинити підвищення рівня цукру в крові, що особливо небезпечно для хворих на діабет. Слід пам’ятати, що висока калорійність продукту може спричинити появу зайвої ваги. Однак якщо використовувати кукурудзяний крохмаль помірно, можна отримати від нього тільки користь.