Кунжут – потужне джерело мікроелементів і користі для організму

кунжут

Це невелике насіння, яке отримують від рослини, відомої як сезамум індійський або просто сезам. Це одна з трав’янистих корисних культур, які використовуються людиною вже протягом кількох тисячоліть. Крім свого чудового смаку і текстури, він також має безліч корисних властивостей для здоров’я.

Ось декілька його корисних властивостей:

  1. Багате джерело поживних речовин, включно з білками, клітковиною, поліненасиченими жирними кислотами, вітамінами й мінералами (мідь, кальцій, залізо, магній і цинк). Корисні речовини важливі для підтримки здоров’я кісток, імунної системи та загального доброго стану організму.
  2. Підтримка серцево-судинного здоров’я за допомогою Омеги-3 й Омеги-6. Вони не тільки знижують рівень шкідливого холестеролу, а й сприяють зниженню артеріального тиску.
  3. Корисний для суглобів і кісток. Завдяки кальцію, залізу та цинку кісткова тканина стає щільнішою, що дає змогу уникнути розвитку остеопорозу.
  4. Забезпечує антиоксидантний захист за допомогою амінокислот сезаміну і сезамолу. Вони захищають організм від впливу вільних радикалів і запобігають ушкодженню клітин, а також сприяють уповільненню процесу старіння і зниженню ризику розвитку хронічних захворювань.
  5. Клітковина покращує травлення в організмі. Сприяє нормалізації травного процесу і запобігає закрепам, допомагає в підтримці здорової мікрофлори кишківника.

Де використовується кунжутне насіння

Його використовують у кулінарії, додаючи його до різних страв і закусок, включно з хлібом, випічкою, салатами та соусами. Він надає не тільки смачні, а й корисні добавки до різноманітної дієти. Наприклад, ті, у кого спостерігається непереносимість лактози, отримують корисні речовини з кунжутного молока. 

Приготована паста з кунжуту насичує енергією організм, надаючи ситості на весь день. Недавні наукові дослідження засвідчили, що лише 2 столових ложки пасти на день буде достатньо, щоб серцево-судинна система значно покращилася.

Він містить корисний мікроелемент мідь, тому здатний знімати запальні процеси в тканинах і суглобах, а також підтримувати нормальне засвоєння заліза. Крім того, в міді містяться ферменти з антибактеріальними властивостями, які пригнічують ріст грибків і патогенних мікроорганізмів.

Завдяки достатній кількості заліза в насінні, імунна система стає міцнішою і з легкістю бореться з чужорідними організмами. 

Однак, як і при введенні в раціон будь-якого продукту, рекомендовано помірне споживання кунжуту, особливо для людей з алергією на насіння або з проблемами шлунково-кишкового тракту.

Чим корисний кунжут для жінок

У період менопаузи у жінок нерідко відбувається дисбаланс гормонів, знижується рівень естрогену. У складі насіння знаходяться особливі рослинні сполуки, фітоестрогени, які зберігають цей баланс. Якщо в раціоні жінок після 50 років буде присутній кунжут, то цей період проходитиме значно легше і менш болісно. 

Фітоестрогени, що містяться в насінні, регулюють гормональний баланс у жінок. Це особливо корисно під час менструації або за симптомів передменструального синдрому.

Також він містить велику кількість кальцію, що робить його чудовим продуктом для підтримки здорових кісток і зубів. Це особливо важливо для жінок після періоду менопаузи, коли ризик остеопорозу збільшується.

Крім того, насіння містить вітаміни групи B, які відіграють важливу участь в обміні речовин та енергетичному метаболізмі. Тому його вживання підтримує високий рівень енергії та життєву силу у жінок.

Магній, що міститься в ньому, відомий своєю здатністю знижувати рівень стресу і покращувати настрій. Регулярне споживання дасть змогу жінкам впоратися з повсякденним стресом і поліпшить загальний психологічний стан.

Загалом – це корисний і поживний продукт для жінок. Він сприяє підтримці загального здоров’я, гормонального балансу і поліпшенню зовнішнього вигляду. Рекомендується додавати його в салати, випічку або використовувати як основу для приготування соусів і паст.

Користь кунжуту для чоловіків

Кунжут – джерело цинку. Цей мікроелемент бере участь у виробленні чоловічих гормонів. Тому вживаючи чорний або білий кунжут, а також страви з його додаванням, чоловіки позбавляються безлічі сексуальних проблем. Крім того, в зернах міститься вітамін Е. Він відповідальний за виробництво чоловічого гормону тестостерону.

Також Омега-3 й Омега-6, які містяться в насінні, знімають напругу і підвищують сексуальне бажання так, як стимулюють вироблення серотоніну.

Отже, кунжут – це не лише чудова приправа та добавка до страв, а й цінне джерело поживних речовин та корисних властивостей для здоров’я. Введення його в раціон допомагає в підтримці загального самопочуття організму і покращує якість життя.

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Реклама
FDA: диклофенак викликає порушення серця
Диклофенак — це препарат із групи НПЗЗ (нестероїдн...
Господарське мило допоможе усунути запах поту та захистить від інфікування
Господарське мило містить мийні речовини, які допо...
Реклама