Лікування псоріазу перекисом водню

перекис водню та псоріатичний висип на ногах

Лікування псоріазу перекисом водню (Н2О2) – це один з альтернативних методів, які іноді пропонує народна медицина на додачу до традиційних заходів. Однак слід зазначити, що перекис водню – це не стандартний або науково визнаний метод лікування псоріазу. Його ефективність і безпека ще не були повністю підтверджено клінічними дослідженнями.

Дізнаємося більше про дію хімічної речовини на шкірне захворювання.

Дія перекису водню на псоріаз

Перекис водню (Н2О2) – це хімічна сполука, яку широко використовують як антисептик і відбілювач. Деякі прихильники перекису водню стверджують, що його місцеве застосування на ділянках шкіри, які уражені псоріазом, знижує запалення, свербіж і лущення.

Для лікування до хворого місця прикладають компреси з приготованої суміші, яка складається з води та перекису водню. Суміш на ранах починає шипіти і з’являються неприємні відчуття аж до хворобливого стану.

Перекис водню також капають на склянку води й випивають. Відомі випадки очищення організму речовиною за допомогою клізми та прийняття гарячих ванн.

Дія перекису водню на шкіру, уражену псоріазом, пояснюється тим, що відбувається вивільнення активного кисню, завдяки чому поверхня механічно очищується. При цьому відбувається також очищення від токсичних речовин. Однак за допомогою лише одного цього компонента позбутися хвороби не вийде.

Застереження

Навіть якщо подібне лікування приносить невелике полегшення і затягування рани, варто бути обережним, оскільки перекис водню може спричинити подразнення і навіть опіки шкіри. Важливо не застосовувати сильні концентрації або в разі серйозних пошкоджень шкіри. Неконтрольоване використання перекису водню погіршує стан шкіри та призводить до додаткових проблем.

Якщо ви розглядаєте використання перекису водню для лікування псоріазу, рекомендується проконсультуватися з кваліфікованим лікарем або дерматологом. Вони зможуть оцінити ваш стан шкіри, дати рекомендації та вказати на науково обґрунтовані методи лікування псоріазу, що ґрунтуються на клінічних дослідженнях.

Висновок

Важливо пам’ятати, що псоріаз – це хронічне захворювання, і ефективне лікування зазвичай включає комплексний підхід, такий як, наприклад:

  • лікарські препарати;
  • місцеві засоби;
  • правильне харчування;
  • зміна способу життя.

Тому рекомендується довіряти медичним фахівцям і дотримуватися їхніх рекомендацій для досягнення оптимальних результатів під час лікування псоріазу.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІЛікарські препарати при тяжких...
ГРВІ у дітей
Поширеність респіраторних вірусівПричини частих ГР...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама