Лікування псоріазу содою

сода та псоріатична пляма на шкірі

Псоріаз – це хронічне запальне захворювання шкіри, що характеризується появою плям на поверхні шкіри. Часто плями спричиняють свербіж і лущення. Лікування псоріазу – це складна задача, до якої потрібно підходити комплексно.

Існує безліч підходів до управління цим станом – як у народній, так і традиційній медицині. Одним з альтернативних методів лікування псоріазу є сода.

Дія соди на псоріаз

Сода (натрій бікарбонат) має широкий спектр застосування і відома своїми антисептичними та протизапальними властивостями. Деякі люди з псоріазом повідомляють про позитивні результати від використання соди в лікуванні свого стану.

Ефект пояснюється тим, що вона впливає на кислотно-лужний баланс. За підвищеної кислоти відбувається запалення. Сода ж навпаки, має ефект урівноваження.

Для полегшення симптомів псоріазу соду застосовують як внутрішньо, так і зовнішньо.

Приймання всередину

Внутрішнє вживання соди зазвичай здійснюється шляхом приготування розчину з однієї чайної ложки соди та склянки води. Однак слід бути обережним із внутрішнім вживанням соди й обговорити його з медичним фахівцем, оскільки це спричиняє порушення кислотно-лужного балансу організму.

Зовнішнє застосування

Зовнішнє застосування соди для лікування псоріазу більш безпечний і практичний варіант.

Зовнішні методи застосування:

  • компреси й примочки;
  • мазь із соди;
  • содові ванни.

Щоб приготувати пасту з соди, необхідно змішати її з невеликою кількістю води до отримання консистенції, зручної для нанесення на шкіру. Цю суміш наносять на уражені ділянки шкіри й залишають на 10-15 хвилин, потім змивають теплою водою.

Повторення цієї процедури кілька разів на тиждень дасть змогу пом’якшити шкіру, знизити запалення та свербіж.

Застереження

Однак важливо зазначити, що ефективність лікування псоріазу содою різниться залежно від індивідуальних особливостей організму кожної людини. Крім того, сода – це не єдине основне і рекомендоване лікування псоріазу, і її застосування слід обговорити з медичним фахівцем.

Комплексний підхід у лікуванні псоріазу полягає в регулярному застосуванні медичних препаратів, запропонованих лікарем, дотриманні здорового способу життя, включно з правильним харчуванням і управлінням стресом.

Висновок

Хоча існують заяви про позитивний ефект від використання соди для лікування псоріазу, недостатньо наукових доказів і досліджень, що підтверджують її ефективність. Тому, перш ніж почати використовувати соду як метод лікування, слід проконсультуватися з дерматологом або іншим медичним фахівцем, щоб отримати рекомендації, що ґрунтуються на індивідуальних потребах і особливостях вашого організму.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама