Манго: фрукт, сповнений користі для здоров’я

манго

Це чудовий тропічний фрукт з яскравим смаком і ароматом, який не тільки приносить задоволення, а й має безліч корисних властивостей для нашого здоров’я. Ось кілька причин, чому він є справжнім скарбом природи:

 1. Щедре джерело вітамінів і мінералів.

Містить значну кількість вітамінів A і C, які є потужними антиоксидантами, що допомагають захистити клітини організму від пошкоджень вільними радикалами. Крім того, містить вітаміни E, К і різні вітаміни групи В, а також мінерали, включно з калієм, магнієм і міддю.

 1. Підтримка імунної системи.

Завдяки багатому вмісту вітаміну C, сприяє зміцненню імунної системи, стимулює утворення колагену, бере участь в формуванні нових клітин і допомагає боротися з інфекціями.

 1. Поліпшення травлення.

Має в складі харчові волокна, які сприяють нормалізації травного процесу. Волокна запобігають закрепам, стимулюють перистальтику кишківника і сприяють ефективнішому всмоктуванню поживних речовин.

 1. Підтримка здорового серця.

Містить пектини, антиоксиданти та інші сполуки, які допомагають знизити рівень холестерину в крові. Це також знижує ризик серцево-судинних захворювань і підтримує здорове серце.

 1. Покращує зір.

Завдяки високому вмісту вітаміну A та антиоксидантів, тому позитивно впливає на зір і запобігає розвитку вікової дегенерації макули.

 1. Зниження запалення.

Містить ферменти протизапального ефекту. Наприклад, воно пом’якшує запальні захворювання ясен, нирок, сечостатевої системи, кісток.

 1. Покращує стан шкіри.

Сприяє зволоженню, скорочує запалення і допомагає запобігти передчасному старінню шкіри.

 1. Енергія та відновлення. 

Манго містить природні цукри, які насичують організм біодоступною енергією. Крім того, він багатий на фолат, який відіграє важливу роль в утворенні червоних кров’яних клітин і відновленні тканин.

Головні переваги манго для жінок

Перелічимо яку користь приносить манго для жінок: 

 1. Регулювання гормонального балансу.
 2. Підтримка здоров’я шкіри.
 3. Зміцнення імунної системи.
 4. Здоров’я серця.
 5. Поліпшення травлення.
 6. Підтримка репродуктивного здоров’я.

Кому шкідливо буде їсти манго

Попри багатий склад вітамінів, цінних мікроелементів і протизапальних сполук, манго, як і будь-який інший продукт, може мати деякі небажані ефекти та протипоказання, на які слід звернути увагу:

 1. Алергічні реакції.

Деякі люди відчувають алергічну реакцію на манго. Вона може проявлятися почервонінням шкіри навколо рота, свербежем, покашлюванням і набряком губ. Якщо у вас є ознаки алергії після вживання цього фрукту, рекомендується припинити його вживання і звернутися до лікаря.

 1. Дерматит.

Шкірка і м’якота, що її оточує, містять урушіол, речовину, здатну спричиняти дерматит у разі контакту зі шкірою. Тому людям із підвищеною чутливістю шкіри може бути необхідно уникати прямого контакту з ним або використовувати захисні засоби, наприклад, рукавички, під час його очищення та приготування.

 1. Проблеми з нирками.

Він містить високу кількість калію, що може стимулювати роботу нирок і сприяти виведенню каменів. Якщо у вас вже є проблеми з нирками або ви перебуваєте на спеціальній дієті, рекомендується проконсультуватися з лікарем щодо вживання манго.

 1. Чутливий шлунок.

Людям із підвищеною кислотністю шлунка рекомендовано обмежити свіжі фрукти, зокрема й манго. У разі діареї та травних розладів його також не бажано вживати. 

 1. Взаємодія з алкоголем.

Вживання манго разом з алкоголем посилює дію етанолу через те, що фрукт затримує етиловий спирт в організмі. Тому рекомендується уникати одночасного споживання його з алкоголем.

Важливо пам’ятати, що ці протипоказання та небажані ефекти індивідуальні та мають особливості залежно від організму кожної людини. Якщо у вас виникають будь-які сумніви або питання щодо вживання манго, рекомендується проконсультуватися з лікарем або фахівцем у галузі харчування.

Реклама
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Понад 1 мільярда людей у світі страждають на ожиріння
Нині понад 1 млрд людей у всьому світі страждають ...
Реклама
Пункція при гаймориті
Пункція при гаймориті — показання та протипоказанн...
Одонтогенний гайморит
Причини розвитку зубного гаймориту та види захворю...
Реклама
Борщ допоможе знизити кров'яний тиск та покращить здоров'я серця
Борщ — це популярна українська страва. Звичайне во...
Низький артеріальний тиск після 50 років підвищує ризик розвитку хвороби Альцгеймера: вчені
Після 50 років багато людей можуть страждати від н...
Реклама