Насіння базиліка джерело користі та смакового розмаїття

базилік і насіння

Насіння базиліка – це маленькі чорні зернятка, які не тільки додають унікального аромату й смаку нашим стравам, а й мають безліч корисних властивостей для нашого здоров’я. У цьому тексті ми розглянемо різні аспекти користі насіння базиліка та протипоказання.

Речовини насіння базиліка, що дають користь

Насіння базиліка багате на поживні речовини. Воно містить вітаміни А, К, С, магній, кальцій, залізо та інші мінерали, які сприяють підтримці здоров’я кісток, імунної системи та загального самопочуття.

Крім того, зерна базиліка мають антиоксидантні властивості, які допомагають боротися зі шкідливими вільними радикалами в організмі. Це допомагає знизити запалення, зміцнити імунну систему і запобігти розвитку різних захворювань.

Насіння базиліка корисне для травлення. Воно містить ефірні олії, які сприяють поліпшенню роботи шлунка, зниженню здуття і засвоєнню їжі. Також насіння базиліка усуває деякі шлункові розлади, як-от печія чи газоутворення.

Окремо варто відзначити ароматерапевтичний вплив насіння. Його застосовують в ароматерапії для зняття стресу, ефірні олії зерняток покращують настрій і загальне самопочуття, а також мають заспокійливий і розслаблювальний ефект.

Шкода насіння базиліка

Базилік, як саму рослину, так і його насіння, до кінця ще не вивчено, тому таким групам людей, які входять до категорії ризику, слід дотримуватися обережності:

  • за гострих і хронічних захворювань ШКТ у стадії загострення;
  • при підвищеній схильності до утворення тромбів;
  • тромбофлебіті;
  • вагітним;
  • матерям, які годують груддю;
  • дітям до трьох років;
  • тим, хто страждає на серцеві хвороби;
  • при гіпертонії.

Висновок

Насіння базиліка – це не тільки чудовий смаковий допоміжний елемент у кулінарії, а й цінне джерело поживних речовин і корисних властивостей для здоров’я. Його антиоксидантні, травні та ароматерапевтичні властивості роблять його незамінним для загального стану людини, але має також протипоказання для окремих груп людей.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама