Охорона здоров’я у країнах із високим рівнем доходу
За даними опитування Фонду Співдружності, Сполучені Штати відстають від інших багатих країн майже за всіма показниками охорони здоров’я. У той час, як перші три місця займають Норвегія, Нідерланди та Австралія.
Системи охорони здоров’я оцінювалися за п’ятьма категоріями: доступ до медичної допомоги, профілактичні послуги, час очікування, а також ефективність з точки зору пацієнтів та лікарів.
США посіли останнє місце, попри те, що витрачають на охорону здоров’я вищу частку свого валового внутрішнього продукту (ВВП) у порівнянні з іншими країнами. Так, у США витрати на охорону здоров’я становлять 16,8% ВВП, тоді як в інших країнах лише 10%.
Країни, які витрачають на охорону здоров’я 10% ВВП
- Австралія;
- Канада;
- Франція;
- Німеччина;
- Нідерланди;
- Нова Зеландія;
- Норвегія;
- Швеція;
- Швейцарія;
- Об’єднане Королівство.
Експерти пояснюють такий розрив тим, що 50% американців з низьким рівнем доходів та 27% американців з вищим рівнем доходів не можуть отримати необхідну медичну допомогу через високу вартість послуг. У Великобританії лише 12% жителів з низьким рівнем доходів та 7% жителів з вищим рівнем доходів заявили, що великі витрати утримують їх від отримання послуг.
— У жодній іншій країні нерівність доходів не обмежує доступу до медичної допомоги так глибоко, як у США, — зазначив президент Фонду Співдружності Девід Блюменталь.
Рівень материнської смертності у США становить 17,4 випадків смертності на 100 000 народжень, що у два рази вище, ніж у Франції, де на 100 000 новонароджених припадає 7,6 летальних випадків. І вдесятеро більше, ніж у Новій Зеландії (1,7 смертельних випадків на 100 000 новонароджених відповідно).