Онкологи виявили невідомі раніше слинні залози

Дослідники Нідерландського інституту раку ідентифікували четверту пару слинних залоз, розташованих там, де носова порожнина стикається з горлом. Знання цього дозволить онкологам триматися трохи далі від цієї області під час лікування пацієнтів із пухлинами голови чи шиї. Це допоможе уникнути можливих ускладнень.
Починаючи з XVII століття, у підручниках анатомії було зазначено три основні типи слинних залоз: один розташований біля вух, інший — під щелепою та третій — під язиком. Нідерландські вчені мали на увазі наявність четвертого типу слинних залоз. І змогли його виявити за допомогою ПЕТ-сканування у пацієнтів із раком передміхурової залози.
Аналізуючи сканування 100 хворих, експерти помітили дві незнайомі структури — пару залоз довжиною 60 мм, у місці з’єднання носової порожнини та горла.

Слинні залози виробляють від 0,5 до 1,5 л слини щодня. Вони змащують ротову порожнину, полегшуючи мовлення та ковтання. Слина також містить фермент амілазу (птіалін), який допомагає розщеплювати крохмаль у їжі.
— Виявилося, що дві нові області, які було виявлено за допомогою маркера сканування, мали інші характеристики слинних залоз. З огляду на їхнє анатомічне розташування ми назвали їх тубаріальними, або трубчастими залозами, — сказав керівник дослідження, щелепно-лицьовий хірург Маттейс Валстар в інтерв’ю журналу «Променева терапія та онкологія».