Ожина – цінне джерело корисних речовин

ожина

Це плоди рослини родини трояндових. Вони мають привабливий смак і аромат, а також містять безліч корисних речовин для організму.

Однією з головних причин, чому вона корисна, є її високий вміст антиоксидантів. Ці речовини допомагають запобігти пошкодженню клітин організму, спричиненому вільними радикалами, що може призвести до різних захворювань, включно з раком і серцево-судинними захворюваннями.

Крім того, ягода містить такі корисні речовини:

  • вітамін C – потужний антиоксидант, необхідний для здоров’я шкіри та імунітету;
  • вітамін K – необхідний для здоров’я кісток, а також бере участь у процесах згортання крові;
  • мікроелементи марганець, мідь і залізо – необхідні для правильного функціонування організму;
  • харчові волокна, які сприяють здоров’ю кишківника, допомагають контролювати рівень цукру в крові. Особливо корисна для людей, які страждають на діабет.

Крім того, ожина є низькокалорійною і насиченою водою, що робить її чудовим вибором для тих, хто стежить за своєю вагою і здоров’ям.

Взагалі – це корисний і смачний вибір для тих, хто хоче поліпшити своє здоров’я і додати до свого раціону більше фруктів і овочів.

Можлива шкода в ожині

Попри того що в ягоді багато корисних властивостей, у деяких випадках вона також може бути шкідливою для здоров’я. Перелічимо за яких захворювань слід обмежити її вживання: 

  1. У разі алергічної реакції. 
  2. У разі захворювань шлунково-кишкового тракту, таких як виразкова хвороба або гастрит. Високий вміст кислоти може спричинити подразнення та погіршення симптомів цих захворювань.
  3. Крім того, вона може містити пестициди та інші хімічні речовини, які згубно впливають на здоров’я. Тому під час придбання ягоди слід переконатися в її якості та походженні, особливо якщо вона зібрана в дикій природі.

Нарешті, варто пам’ятати про те, що це продукт із високим вмістом цукру, що може бути шкідливим для людей, які страждають на діабет або контролюють свою вагу.

Загалом, вона має багато корисних властивостей, але також може бути шкідливою для здоров’я в деяких випадках. Тому важливо вживати її з обережністю та враховувати свої індивідуальні особливості здоров’я.

Користь ожини для жінки

Завдяки багатому вмісту вітаміну С, який є потужним антиоксидантом, уповільнює передчасне старіння у жінок. Крім того, вона покращує стан шкіри, волосся і нігтів, роблячи їх сильними й міцними.

Містить калій, який допомагає підтримувати здоров’я серця і судин. Калій бере участь у регулюванні серцевого ритму і зниженні рівня артеріального тиску. Завдяки цьому можливо запобігти серцево-судинним захворюванням, таким як інсульт та інфаркт.

Дієтичні волокна підтримують здоров’я кишківника і допомагають запобігти закрепам. Волокна також сприяють зменшенню рівня холестерину в крові, що може знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань і діабету.

Нарешті, ягода містить елліагічну кислоту, яка запобігає розвитку пухлин і раку. Ця кислота має антиоксидантні властивості та захищає організм від пошкодження клітин і розвитку онкологічних захворювань.

Загалом – це прекрасний продукт, особливо для жінок. Вона допомагає підтримувати здоров’я шкіри, волосся і нігтів, зміцнює серце і судини, покращує травлення і запобігає розвитку онкологічних захворювань.

Що роблять з ожини

З ягід можна приготувати варення і настоянку. Її листя і гілки також мають безліч корисних властивостей. Розглянемо окремо що корисного в кожному приготованому складу рослини.

Варення з ожини

Хоча варення з ягід є висококалорійним продуктом з великою кількістю цукру, все ж таки це чудове джерело вітаміну С, калію, що сприяє здоров’ю серця і судин, а також містить дієтичні волокна, які покращують травлення і запобігають закрепам.

З обережністю десерт необхідно вживати людям із підвищеним цукром. 

Ожинова настоянка

Це чудовий спосіб зміцнення імунітету. Вона містить велику кількість вітамінів і мінералів, які допомагають боротися з вірусами та інфекціями. Крім того, ожинова настоянка допомагає поліпшити травлення, стимулює обмін речовин і покращує діяльність серцево-судинної системи.

Листя ожини

Листя містить таніни, які сприяють загоєнню ран, знижують запалення і покращують роботу шлунково-кишкового тракту. Вони ефективно застосовуються в лікуванні суглобів і зменшують больові відчуття.

Гілки ожини

Гілки містять ефірні олії, які покращують кровообіг і знімають напругу в м’язах. Крім того, її гілки відмінно справляються з проблемами шкіри, такими як екзема і псоріаз.

Висновок

Проте не слід зловживати настоянкою, листям і гілками ожини, оскільки вони можуть спричинити побічні ефекти, як-от нудота, блювота і запаморочення. Перш ніж використовувати ожину в медичних цілях, необхідно проконсультуватися з лікарем.

Реклама
Свині вирощуватимуть органи для трансплантології
Химерна технологія включає інтеграцію людських сто...
Цей чудодійний препарат допоможе зберегти вічну молодість
За даними Федерального управління з лікарських зас...
Реклама
Як зняти свербіж при молочниці
Чим зняти свербіж при молочниціЯк прибрати свербіж...
Лікування молочниці в домашніх умовах
Як позбутися молочниці в домашніх умовах за допомо...
Реклама
Денна сонливість може бути симптомом небезпечного захворювання
Надмірна денна сонливість (Excessive Daytime Sleep...
Контактні лінзи для очей можуть спричинити захворювання печінки та навіть раку: дослідження
Контактні лінзи є тонкими й гнучкими пластинками, ...
Реклама