Поради тих, хто вилікувався від псоріазу – особистий досвід і корисні рекомендації від пацієнтів

Поради тих, хто вилікувався від псоріазу – особистий досвід і корисні рекомендації від пацієнтів

Поради тих, хто вилікувався від псоріазу, не можуть бути для тих, хто бореться з цим недугом, рекомендаціями до лікування. Їхні поради – це лише чийсь особистий досвід. Відомо, що аутоімунна хвороба псоріаз є хронічним захворюванням шкіри. Воно відображається на зовнішньому вигляді пацієнта і значно впливає на якість життя.

При псоріазі в людини з’являються щільні, червоні плями зі сріблястими лусочками. Незважаючи на те, що це захворювання є хронічним, багато людей зуміли досягти значного поліпшення свого стану шкіри і навіть повного одужання.

У цій статті надані поради та корисні рекомендації від реальних людей, які змогли успішно вилікуватися від псоріазу. Хоча кожен випадок псоріазу індивідуальний, ці поради можуть бути корисними для всіх, хто стикається з цим станом.

На чому ґрунтується особистий досвід пацієнтів

Хоча, можливо, людині, яка перехворіла на псоріаз, допомогло щось індивідуальне, усі ті, хто ділився своїм досвідом, мають загальні рекомендації:

  1. Зміна способу життя.
  2. Використання певних продуктів.
  3. Методи контролю стресу.
  4. Вітаміни.

Зупинімося детальніше на кожному з пунктів.

Зміна способу життя

Насамперед починати змінювати свій спосіб життя необхідно з харчування. Багато пацієнтів, які лікувалися, відзначають, що зміна свого раціону відіграла важливу роль у поліпшенні стану шкіри.

Вони значно збільшили вживання свіжих фруктів, овочів, риби та горіхів і дотримувалися питного режиму.

Така їжа, як рафіновані продукти, копчена, жирна і смажена їжа, була повністю виключена з меню тих, хто вилікувався. Крім того, вони уникали вживання солодких борошняних виробів, жирних кисломолочних продуктів, цитрусових тощо.

Уникнення стресу

Багато пацієнтів відзначають, що після стресу або емоційного напруження у них загострюється псоріаз. Регулярні тренування, медитація, йога та інші методи релаксації здатні допомогти впоратися зі стресом і поліпшити стан шкіри.

Спорт – один із важливих чинників, за допомогою якого вдається розслабитися і за потреби скинути зайву вагу. Люди, які схильні до зайвої ваги, більше ризикують захворіти на псоріаз. Це пояснюється порушенням обміну речовин.

Уникнення тютюнопаління та вживання спиртного

Паління та надмірне вживання алкоголю негативно впливають на стан шкіри у пацієнтів із псоріазом. Уникнення цих шкідливих звичок значно покращують результати лікування.

Догляд за шкірою

Уражена псоріазом шкіра потребує особливої уваги. Наприклад, важливо застосовувати такі методи догляду за нею:

  1. Зволоження. Регулярне застосування зволожувальних засобів пом’якшує шкіру і зменшує появу лускатих ділянок.
  2. Використання м’яких мийних засобів. Уникати використання агресивного мила і шампуню, які викликають подразнення шкіри. Рекомендується використовувати м’які мийні засоби або ті, які спеціально розроблені для пацієнтів із псоріазом.
  3. Уникати травмування шкіри. Сильне тертя травмує шкіру і спричиняє загострення псоріазу. Наприклад, гумові рукавички, тісні купальні костюми схильні викликати подразнення. Важливо проявляти обережність, підбираючи одяг та аксесуари.
  4. Зволоження повітря. У зимову пору року сухе повітря спричиняє пересихання шкіри, тому рекомендується наносити зволожувальний крем, який захистить від розтріскування.

Пацієнти також уникали впливу сонячної радіації. Хоча, звісно, перебування на свіжому повітрі корисне для хворих на псоріаз, але важливо не зловживати сонцем тому, що УФ промені ускладнюють перебіг хвороби.

Вітаміни при псоріазі

Псоріаз – це хвороба, яка вражає не тільки шкіру. Під її прицілом перебувають усі системи організму. Тому необхідно підтримувати себе за допомогою додаткового прийому вітамінів.

Вітаміни групи В, D, E, А, K і C, корисні мікроелементи відновлюють ушкоджені покриви шкіри, зміцнюють імунітет, налагоджують обмінні процеси й поліпшують кровообіг. Але важливо пам’ятати, що самолікування загрожує побічними ефектами, тому підібрати комплекс вітамінів і узгодити їх дозування краще зі своїм лікарем.

Крім того, необхідно знати, що кожен випадок псоріазу індивідуальний, і ці поради не є універсальними рішеннями. Перед прийняттям будь-яких змін у режимі лікування або способі життя завжди рекомендується проконсультуватися з лікарем або дерматологом.

Пацієнти, які змогли вилікуватися від псоріазу, постійно дотримувалися рекомендацій лікаря і за необхідності проходили запропоноване їм лікування, таке як топічні препарати, фототерапія або системні ліки.

Висновок

Поради від пацієнтів, які лікувалися, засновані на їхньому особистому досвіді та можуть бути цінними для тих, хто бажає поліпшити свій стан при псоріазі. Однак важливо пам’ятати, що повністю позбутися псоріазу неможливо, але якщо тримати захворювання під контролем, то є можливість досягти стійкої ремісії.

У тому, щоб загострення і прояви псоріазу відбувалися якомога рідше, допоможе коригування способу життя і дотримання деяких правил у харчуванні та догляд за шкірою. Однак кожен пацієнт унікальний, і те, що спрацювало для однієї людини, може не підійти іншій.

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Реклама
FDA: диклофенак викликає порушення серця
Диклофенак — це препарат із групи НПЗЗ (нестероїдн...
Господарське мило допоможе усунути запах поту та захистить від інфікування
Господарське мило містить мийні речовини, які допо...
Реклама