Потенційний вплив какао при панкреатиті

Какао та підшлункова залоза

Запальний процес, що супроводжується болями та дискомфортом з лівого боку під ребрами, найчастіше говорить про те, що у пацієнта розвивається панкреатит. Хворий орган потребує правильного лікування й особливої уваги до режиму харчування. Їжа не повинна навантажувати підшлункову залозу або викликати додаткове подразнення.

Останніми роками багато уваги приділяється поживним властивостям продуктів та їхньому впливу на здоров’я організму. Розглянемо можливий вплив какао при панкреатиті, дізнаємося, відповідні рекомендації та факти про користь чи шкоду продукту.

Що відомо про какао?

Це продукт, який отримують із зерен какао-дерева (Theobroma cacao). Зерна містять корисні компоненти:

 • антиоксиданти;
 • вітаміни;
 • мікроелементи;
 • флавоноїди;
 • теобромін та інші біологічно активні речовини.

Один з основних продуктів, одержуваних із зерен, це какао-порошок. Його широко використовують у кулінарії для приготування гарячого шоколаду та інших напоїв і десертів.

Какао і його корисні властивості

Какао має кілька корисних властивостей, які позитивно впливають на організм людини. Ось деякі з них:

 1. Антиоксиданти.

Поліфеноли й флавоноїди допомагають боротися з вільними радикалами, запобігаючи старінню клітин.

 1. Антидепресант.

Речовини в шоколадному напої беруть участь у синтезі серотоніну та дофаміну, тож підіймають настрій і допомагають знизити рівень стресу.

 1. Серцево-судинна підтримка.

Деякі дослідження підтверджують, що помірне вживання какао знижує ймовірність виникнення серцево-судинних захворювань завдяки поліпшенню функції судин.

 1. Підвищення когнітивних функцій.

Речовини, що містяться в какао, позитивно впливають на мозкову активність, покращуючи пам’ять і когнітивні функції.

 1. Підтримка імунної системи.

Корисні компоненти напою, такі як поліфеноли, зміцнюють імунну систему організму.

Какао при панкреатиті – що говорять дослідження?

За хронічного панкреатиту вкрай важливо дотримуватися рекомендованої дієти й уникати потенційно шкідливих продуктів. Хоча прямий зв’язок між вживанням какао та розвитком хвороби відсутній, проте є деякі аспекти, які слід враховувати:

 1. Жирність.

Шоколадні продукти спричиняють рясне виділення панкреатичних ферментів і погіршують хворобливий стан при панкреатиті. Тому важливо вибирати низькокалорійні та знежирені варіанти шоколаду.

 1. Цукор.

Деякі шоколадні вироби містять велику кількість цукру, що підвищує ризик запальних процесів в організмі. За панкреатиту дуже важливо мінімізувати споживання цукру і віддавати перевагу варіантам какао-продуктів без додавання сахарози.

 1. Теобромін.

Напій містить теобромін, алкалоїд, який стимулює виділення шлункових соків і спричиняє дискомфорт у людей із проблемами ШКТ. Тому вживання какао при панкреатиті слід контролювати й дотримуватися порад лікаря.

Що рекомендують лікарі

У разі запалення підшлункової залози рекомендується дотримуватися збалансованої дієти з обмеженням жирних кислот і глюкози. Важливо стежити за тим, як організм реагує на різні продукти. Наприклад, якщо ви хочете випити шоколадний напій, дотримуйтеся таких рекомендацій:

 1. Радьтеся зі своїм лікарем.

Перед внесенням змін до раціону або збільшенням вживання какао-продуктів, обговоріть це з вашим лікарем або дієтологом.

 1. Вибирайте низькокалорійні варіанти.

Надавайте перевагу знежиреним шоколадним виробам без цукру, щоб зайвий раз не навантажувати підшлункову залозу.

 1. Контролюйте порції.

Слідкуйте за розмірами порцій, щоб уникнути надмірного споживання какао-продуктів.

 1. Слухайте своє тіло.

Зверніть увагу на реакцію вашого організму після вживання какао. Якщо ви помічаєте дискомфорт або погіршення стану, припиніть вживання продукту.

Додаткова інформація про вплив какао на панкреатит

Чи варто включати у свій раціон какао при панкреатиті – прийняти рішення допоможе наступна інформація:

 1. Результати досліджень.

Кілька досліджень проводили для вивчення зв’язку між вживанням какао і панкреатитом. Деякі з них не виявили прямого зв’язку між вживанням какао і розвитком панкреатиту. Однак важливо зазначити, що більшість цих досліджень були обмежені за обсягом і не проводилися на великій вибірці пацієнтів із панкреатитом. Тому в майбутньому будуть проводитися додаткові масштабніші дослідження, які нададуть точніші результати.

 1. Какао і запалення.

Деякі дослідження виявили, що компоненти, які містяться в какао, такі як флавоноїди, мають протизапальні властивості. Це особливо корисно для людей із запальним захворюванням підшлункової залози. Однак поки що недостатньо даних для того, щоб рекомендувати какао як лікувальний засіб для панкреатиту, і потрібні додаткові дослідження для підтвердження цих результатів.

 1. Реакція кожного організму.

Важливо усвідомлювати, що кожен організм унікальний, і реакція на вживання какао може відрізнятися у різних людей навіть з однаковою хворобою. Деякі люди легше переносять продукти з какао, тоді як в інших це спричиняє загострення захворювання. Тому рекомендується звертати увагу на індивідуальні особливості пацієнта.

 1. Дієтичні аспекти.

У разі панкреатиту рекомендується дотримуватися дієти, багатої на легкозасвоювані білки, з низьким вмістом жирів і цукру. Низькокалорійна дієта передбачає, що в раціоні будуть присутні знежирені молочні продукти, нежирне м’ясо, овочі та фрукти. Якщо людина хоче вживати какао або шоколад, то насамперед варто звернути увагу на склад продуктів і вибирати опції з низьким вмістом жирів і цукру.

 1. Здоровий спосіб життя.

Незалежно від вживання какао, пацієнти з панкреатитом повинні дотримуватися здорового способу життя. Важливо уникати куріння, вживання алкогольних напоїв, помірно займатися фізичною активністю, а також регулярно відвідувати свого лікаря, щоб вести контроль за станом і коригувати лікування.

Висновок

Какао – це продукт із певними корисними властивостями, що має антиоксиданти та антидепресантний ефект. Однак у разі панкреатиту необхідно бути обережним з його вживанням через високий вміст жирів і теоброміну, які чинять негативний вплив при цьому захворюванні.

Рекомендується консультуватися з лікарем і звертати увагу на реакцію свого організму, перш ніж додати какао до свого раціону. Завжди краще дотримуватися збалансованої дієти й здорового способу життя для загального поліпшення стану при панкреатиті.

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Гастрит
Що таке гастритКласифікаціяВиди інфекційного гастр...
Пункція при гаймориті
Пункція при гаймориті — показання та протипоказанн...
Реклама
Як вгамувати біль у коліні за 30 секунд
Біль у коліні може бути викликаний різними причина...
Експерти сказали, який риб'ячий жир корисний для здоров'я мозку
Риб'ячий жир є цінним джерелом незамінних жирних к...
Реклама