Прихована сила чорниці: її користь для здоров’я організму

чорниця

Це ягідна рослина, яка має безліч корисних властивостей і позитивно впливає на організм людини. Однак, як і будь-який інший продукт, її вживання також може мати деякі негативні наслідки. Розглянемо користь і шкоду чорниці. 

Корисні властивості чорниці

Диво-ягода містить у собі багатий склад корисних вітамінів і мікроелементів. Ось головні її дії:

  1. Вітаміни С і Е, на які щедра ягода, захищають клітини організму від ушкоджень вільними радикалами. Завдяки цьому знижується ризик розвитку серцево-судинних захворювань, раку та інших хронічних захворювань.
  2. Антоціани беруть участь у синтезі та оновленні зорового пігменту. Завдяки цьому зір стає гострішим, загострюється нічний зір, запобігає виникненню катаракти чи дегенерації сітківки.
  3. Флавоноїди зміцнюють судини та сприяють підтримці здорового кров’яного тиску.
  4. Антиоксиданти допомагають змащуванню суглобів, регулюють імунну систему і виводять шкідливі токсини.
  5. Флавоноїди й антиоксиданти сприяють поліпшенню пам’яті, концентрації та загальної когнітивної функції. Це може бути особливо корисно для людей, які страждають від когнітивного зниження або ризику розвитку хвороби Альцгеймера.

Цікаво, що залежно від того, які ягоди – сухі чи свіжі, безпосередньо залежить дія на ШКТ. Сухі ягоди чинять терпку дію, а свіжі – проносну.

Чорниці – користь для жінок

Вони мають помітний вплив на різні аспекти здоров’я жінок і допомагають підтримувати активний спосіб життя.

Завдяки своїй антиоксидантній дії ягода захищає клітини від ушкоджень вільними радикалами, знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, раку та інших хронічних захворювань.

Також вона сприяє поліпшенню тонусу жіночої шкіри, захищає від шкідливого впливу навколишнього середовища і запобігає передчасному старінню. 

Особливо ягоди корисні для жінок у період пременопаузи та менопаузи. Чорниця містить фітоестрогени – рослинні аналоги жіночих статевих гормонів, які згладжують симптоми цього періоду, такі як припливи, нервозність і порушення сну. 

Крім того, вона може допомогти в підтримці здорової щільності кісток, що особливо важливо для жінок під час менопаузи, коли ризик розвитку остеопорозу підвищується.

Важливим аспектом користі ягоди для жінок є її вплив на здоров’я очей. Антиоксиданти, такі як лютеїн і зеаксантин, захищають очі від шкідливого впливу вільних радикалів і допомагають підтримувати здоровий зір. Це особливо актуально для жінок, у яких можливий підвищений ризик розвитку проблем із зором, таких як катаракта або дегенерація сітківки пов’язана з віком.

Таким чином, чорниці надзвичайно корисні для жінок. Включення її в раціон – це чудовий спосіб забезпечити організм вітамінами, мінералами та антиоксидантами, необхідними для підтримання оптимального здоров’я.

Якщо її регулярно вживати в їжу, неприємні симптоми пременопаузи й менопаузи проходитимуть легше.

Шкода чорниці

Чорниця містить натуральні кислоти, які можуть спричиняти подразнення шлунково-кишкового тракту в деяких людей. Тому в разі підвищеної кислотності шлунка або виразкової хвороби рекомендується вживати ягоди в невеликих кількостях або проконсультуватися з лікарем.

Також варто враховувати, що чорниці спричиняють алергічні реакції у деяких людей. Особливо якщо раніше вже була помічена схильність до алергії на ягоди або інші продукти, варто бути обережним під час вживання чорниць і стежити за можливими побічними ефектами.

Загалом, чорниця дуже корисний продукт, який позитивно впливає на здоров’я людини. Однак, як і з будь-яким харчовим продуктом, рекомендується вживати її в розумних кількостях і з урахуванням індивідуальних особливостей організму. Якщо у вас є якісь сумніви або здорові проблеми, завжди варто проконсультуватися з лікарем або дієтологом.

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Реклама
FDA: диклофенак викликає порушення серця
Диклофенак — це препарат із групи НПЗЗ (нестероїдн...
Господарське мило допоможе усунути запах поту та захистить від інфікування
Господарське мило містить мийні речовини, які допо...
Реклама