Псоріаз і вітамін D

Псоріаз і вітамін D

Вітамін D при псоріазі часто чинить позитивний вплив на організм. Як відомо, псоріаз спричиняє червоні плями та лускаті висипання, які часто супроводжуються свербінням і дискомфортом. Цей стан пов’язаний із порушенням імунної системи та прискореним оновленням клітин шкіри.

Останніми роками дослідження показують, що вітамін D є ключовим регулятором імунної системи та має протизапальні властивості. Він синтезується в шкірі під час впливу ультрафіолетових променів із сонячного світла. Нестача вітаміну D призводить до порушення функцій імунної системи та посилення запальних процесів. Саме тому деякі дослідження зосереджені на вивченні взаємозв’язку між вітаміном D і псоріазом.

Дослідження показують, що люди з псоріазом часто мають низький рівень вітаміну D в організмі. Можливо, це пов’язано з обмеженим перебуванням на відкритому повітрі, використанням сонцезахисних засобів або іншими факторами. Низький рівень вітаміну D ще більше погіршує захворювання і сприяє розвитку симптомів.

Вплив вітаміну D на псоріаз

Як приймання вітаміну D всередину впливає на псоріаз? Він знижує запалення і покращує оновлення клітин шкіри. Вітамін D також зміцнює імунну систему і знижує активність аутоімунних процесів, що особливо корисно при псоріазі.

Лікарі часто радять пацієнтам із псоріазом приймати добавки вітаміну D або проводити ультрафіолетову фототерапію. Однак, перед початком прийому вітаміну D всередину або проведення фототерапії, завжди рекомендується проконсультуватися з лікарем, щоб визначити оптимальне дозування і спосіб застосування.

Застереження

Важливо зазначити, що вітамін D – це не панацея від псоріазу. Його ефективність залежить від індивідуальних особливостей кожного пацієнта, тому й лікування має бути індивідуалізованим.

Вітамін D – це всього лише один з інструментів, який може бути використаний у рамках комплексного підходу до управління псоріазом.

Висновок

Вітамін D відіграє важливу роль при псоріазі. Дефіцит вітаміну може посилювати симптоми псоріазу, в той час, як його прийом всередину або проведення фототерапії покращує стан шкіри й знижує запалення. Однак, перед початком будь-якого лікування завжди рекомендується проконсультуватися з лікарем, щоб отримати професійні рекомендації та індивідуалізоване лікування.

Реклама
ВООЗ: зміна клімату викликала поширення трансмісивних інфекцій
Зміна клімату значно впливає на поширення трансміс...
HeartMate підвищує ймовірність успіху трансплантації серця на 20%
Інноваційний медичний пристрій, який підтримує жит...
Реклама
Як вилікувати гайморит назавжди
Як вилікувати гайморит і чи можна це зробити – пит...
Лікування гаймориту в домашніх умовах
Медикаментозна терапія при гайморитіЯк зняти голов...
Реклама
Денна сонливість може бути симптомом небезпечного захворювання
Надмірна денна сонливість (Excessive Daytime Sleep...
Контактні лінзи для очей можуть спричинити захворювання печінки та навіть раку: дослідження
Контактні лінзи є тонкими й гнучкими пластинками, ...
Реклама