Псоріаз і вітамін D

Псоріаз і вітамін D

Вітамін D при псоріазі часто чинить позитивний вплив на організм. Як відомо, псоріаз спричиняє червоні плями та лускаті висипання, які часто супроводжуються свербінням і дискомфортом. Цей стан пов’язаний із порушенням імунної системи та прискореним оновленням клітин шкіри.

Останніми роками дослідження показують, що вітамін D є ключовим регулятором імунної системи та має протизапальні властивості. Він синтезується в шкірі під час впливу ультрафіолетових променів із сонячного світла. Нестача вітаміну D призводить до порушення функцій імунної системи та посилення запальних процесів. Саме тому деякі дослідження зосереджені на вивченні взаємозв’язку між вітаміном D і псоріазом.

Дослідження показують, що люди з псоріазом часто мають низький рівень вітаміну D в організмі. Можливо, це пов’язано з обмеженим перебуванням на відкритому повітрі, використанням сонцезахисних засобів або іншими факторами. Низький рівень вітаміну D ще більше погіршує захворювання і сприяє розвитку симптомів.

Вплив вітаміну D на псоріаз

Як приймання вітаміну D всередину впливає на псоріаз? Він знижує запалення і покращує оновлення клітин шкіри. Вітамін D також зміцнює імунну систему і знижує активність аутоімунних процесів, що особливо корисно при псоріазі.

Лікарі часто радять пацієнтам із псоріазом приймати добавки вітаміну D або проводити ультрафіолетову фототерапію. Однак, перед початком прийому вітаміну D всередину або проведення фототерапії, завжди рекомендується проконсультуватися з лікарем, щоб визначити оптимальне дозування і спосіб застосування.

Застереження

Важливо зазначити, що вітамін D – це не панацея від псоріазу. Його ефективність залежить від індивідуальних особливостей кожного пацієнта, тому й лікування має бути індивідуалізованим.

Вітамін D – це всього лише один з інструментів, який може бути використаний у рамках комплексного підходу до управління псоріазом.

Висновок

Вітамін D відіграє важливу роль при псоріазі. Дефіцит вітаміну може посилювати симптоми псоріазу, в той час, як його прийом всередину або проведення фототерапії покращує стан шкіри й знижує запалення. Однак, перед початком будь-якого лікування завжди рекомендується проконсультуватися з лікарем, щоб отримати професійні рекомендації та індивідуалізоване лікування.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама