Псоріаз – лікування в домашніх умовах

Псоріаз – лікування в домашніх умовах

Домашнє лікування псоріазу потребує самодисципліни пацієнта та постійного контролю медичного фахівця. Захворювання на псоріаз – це збій у роботі імунної системи, коли клітини (Т-лімфоцити) помилково думають, що здорові клітини шкіри – це мікроби та бактерії, які необхідно вразити. При цьому починає прискорюватися цикл життя клітин, внаслідок чого з’являються такі симптоми, як поява плям, лускатих висипань і подразнень.

Цей стан значно впливає на якість життя пацієнта, спричиняючи дискомфорт, свербіж і психологічний стрес. Тому багато пацієнтів цікавляться способами полегшення симптомів і лікуванням псоріазу в домашніх умовах.

Як лікувати псоріаз у домашніх умовах

Після того, як лікар виносить невтішний діагноз, пацієнт переходить на домашній догляд за запаленою шкірою. Насамперед це означає правильне харчування. Рекомендується обмежити споживання гострих і жирних страв, алкоголю, солодощів і цитрусових фруктів, збільшити споживання свіжих овочів, фруктів, риби, горіхів і зелених овочів, багатих на антиоксиданти й поживні речовини.

Зволоження шкіри – це ще один важливий аспект домашнього лікування псоріазу. Регулярне використання зволожувальних засобів, таких як креми або олії, а також ванночки з додаванням морської солі або перемеленої вівсянки, допоможуть поліпшити стан шкіри, знімають подразнення і заспокоюють.

Деякі пацієнти з псоріазом відзначають позитивні результати за використання натуральних засобів. Алое вера, куркума, оливкова олія, бджолині продукти та олія чайного дерева відомі своїми протизапальними та заспокійливими властивостями. Їх застосовують безпосередньо на уражені ділянки шкіри. Однак перед використанням будь-яких натуральних засобів рекомендується проконсультуватися з лікарем або дерматологом.

Крім цього, важливо звернути увагу на психологічну підтримку під час лікування псоріазу. Отримання підтримки від близьких людей, спілкування з іншими пацієнтами, а також звернення до психолога або психотерапевта може допомогти впоратися з емоційними труднощами, пов’язаними з псоріазом.

У мережі можна зустріти безліч інформаційних відео «Чим лікувати псоріаз у домашніх умовах». Хоча вони можуть бути корисними для пацієнтів, однак перед застосуванням будь-яких методів, описаних у відео, рекомендується проконсультуватися з лікарем або дерматологом, щоб переконатися в їхній безпеці та ефективності в конкретному випадку.

Уколи від псоріазу вдома

Крім домашнього догляду іноді пацієнтам із псоріазом потрібне лікарське втручання у вигляді препаратів для ін’єкцій. Метотрексат, адалімумаб, устекінумаб і секуксумаб – деякі з найпоширеніших препаратів для внутрішньовенного введення, які використовують під час лікування псоріазу.

Застосування цих препаратів має бути призначене лікарем, враховуючи індивідуальні особливості пацієнта і тяжкість псоріазу.

Дія деяких медичних ін’єкцій

Хоча, як відомо, псоріаз – це невиліковне захворювання, але все ж медицина винаходить останнім часом дієві медичні препарати у вигляді уколів. Хворому, який перебуває на амбулаторному лікуванні, пропонуються такі препарати:

  1. Метотрексат (Methotrexate).

Препарат належить до класу цитостатичних препаратів і має протизапальні властивості. Метотрексат може застосовуватися у вигляді ін’єкцій підшкірно або внутрішньом’язово.

  1. Адалімумаб (Adalimumab).

Адалімумаб належить до класу біологічних препаратів, відомих як інгібітори фактора некрозу пухлини (TNF-α). Він вводиться пацієнту за допомогою шприців або автопінцета і допомагає знизити запалення та симптоми псоріазу.

  1. Іксекизумаб (Ixekizumab).

Ікекізумаб також є біологічним препаратом, який інгібує дію TNF-α. Він вводиться пацієнту за допомогою ін’єкцій і допомагає поліпшити стан шкіри, усуваючи псоріатичні бляшки та свербіж.

  1. Устекінумаб (Ustekinumab).

Устекінумаб – це також біологічний препарат, який інгібує цитокіни інтерлейкін-12 (IL-12) та інтерлейкін-23 (IL-23). Він застосовується у вигляді ін’єкцій і допомагає контролювати запалення, чим знижує симптоми псоріазу.

  1. Секуксумаб (Secukinumab).

Секуксумаб також інгібує дію цитокінів IL-17A і застосовується в лікуванні псоріазу. Препарат вводиться пацієнту за допомогою підшкірної ін’єкції за тяжких і середніх форм бляшкового псоріазу. Допомагає зменшити запалення, свербіж, лущення та запалення.

Застереження

Важливо розуміти, що домашнє лікування псоріазу полегшує симптоми та підтримує стан шкіри, але повноцінне лікування потребує постійного медичного спостереження та призначення відповідних препаратів на кожному етапі лікування.

Консультація з лікарем або дерматологом є важливим кроком для визначення найкращого підходу до лікування псоріазу та призначення необхідних медикаментозних засобів. Тільки професійне медичне втручання та дотримання рекомендацій лікаря дають змогу досягти найкращих результатів у боротьбі з псоріазом.

Висновок

Хоча самостійне лікування псоріазу може мати позитивний вплив на пом’якшення симптомів та покращення стану шкіри, необхідно пам’ятати про хронічний характер цього захворювання. Для досягнення оптимальних результатів важливо дотримуватися комплексного підходу, що включає консультацію з медичним фахівцем, дотримання його рекомендацій та, за необхідності, розгляд можливості використання ін’єкційних препаратів.

Комбінація домашнього догляду та медичного втручання допоможе керувати псоріазом і підвищити якість життя пацієнтів.

Реклама
ВООЗ: зміна клімату викликала поширення трансмісивних інфекцій
Зміна клімату значно впливає на поширення трансміс...
HeartMate підвищує ймовірність успіху трансплантації серця на 20%
Інноваційний медичний пристрій, який підтримує жит...
Реклама
Як вилікувати гайморит назавжди
Як вилікувати гайморит і чи можна це зробити – пит...
Лікування гаймориту в домашніх умовах
Медикаментозна терапія при гайморитіЯк зняти голов...
Реклама
Денна сонливість може бути симптомом небезпечного захворювання
Надмірна денна сонливість (Excessive Daytime Sleep...
Контактні лінзи для очей можуть спричинити захворювання печінки та навіть раку: дослідження
Контактні лінзи є тонкими й гнучкими пластинками, ...
Реклама