Шкода і користь тріски: що потрібно знати

тріска

Тріска – риба, яка привертає увагу своїм смаком і поживними властивостями. Протягом багатьох століть тріска була основним джерелом харчування для людей, що живуть біля узбережжя океану.

Це цінна харчова продукція, багата на вітаміни, мінерали та інші поживні речовини, корисні для здоров’я. Розглянемо, чим вона може бути корисною для жінок і чоловіків, а також дізнаємося про її можливу шкоду.

Чим тріска корисна для жінок

Морська риба містить у собі такі корисні елементи, що доброчинно впливають на здоров’я жінок:

  1. Омега-3 жирних кислот, включно з докозагексаєновою кислотою (DHA) і ейкозапентаєновою кислотою (EPA). Ці речовини надзвичайно важливі для здоров’я серця, поліпшення настрою, підтримання здорової шкіри й волосся, а також зниження ризику розвитку запальних захворювань.
  2. Вітамін В12, D, мінерали, включно з йодом, фосфором і селеном. Ці речовини відіграють важливу роль у підтримці здорової крові, нервової системи та кісток, у функціонуванні щитоподібної залози та підтримці здорової шкіри.
  3. Корисна для вагітних і жінок, які годують груддю. Омега-3 жирні кислоти, що містяться в трісці, особливо DHA, відіграють важливу роль для розвитку мозку й очей плода під час вагітності та лактації. Вживання тріски може допомогти знизити ризик передчасних пологів, а також сприяти розвитку здорового мозку і нервової системи у дитини.

Чим тріска корисна для чоловіків

  1. Підтримка здоров’я серця.

Омега-3 жирні кислоти знижують рівень холестерину і тригліцеридів у крові, що знижує ризик серцево-судинних захворювань, таких як атеросклероз, гіпертонія та інфаркт.

  1. Розвиток м’язів і підтримання здорової шкіри.

Білок важливий будівельний матеріал для м’язів і тканин. Регулярне вживання тріски сприяє росту і відновленню м’язів, а також допомагає підтримувати здорову шкіру.

  1. Покращення когнітивних функцій.

Омега-3 жирні кислоти (DHA) відіграють важливу роль у підтримці здорової функції мозку. Регулярне споживання тріски покращує пам’ять, концентрацію і загальну когнітивну продуктивність.

Можлива шкода

Розглянемо можливу шкоду від вживання тріски:

  1. Високий рівень ртутних сполук.
  2. Можливість алергічних реакцій.
  3. Можливий вміст пестицидів та інших забруднень.

Висновок

Тріска – дуже цінне джерело харчування для чоловіків і жінок. Високий відсоток Омеги-3, вітамінів, мінералів і білка робить її корисною для підтримки здоров’я серця, шкіри, м’язів, мозку та інших аспектів здоров’я. Включення тріски в раціон може стати важливим кроком до забезпечення повноцінного і поживного харчування.

Однак, необхідно враховувати можливі негативні наслідки, такі як високий вміст ртуті, можливі алергічні реакції та наявність пестицидів та інших забруднень.

Дотримання запобіжних заходів, урізноманітнення раціону і вибір якісної риби допоможуть звести до мінімуму ризики й насолоджуватися перевагами, які тріска пропонує для здоров’я. У разі виникнення будь-яких сумнівів або побічних ефектів, рекомендується проконсультуватися з лікарем або дієтологом.

Реклама
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Понад 1 мільярда людей у світі страждають на ожиріння
Нині понад 1 млрд людей у всьому світі страждають ...
Реклама
Пункція при гаймориті
Пункція при гаймориті — показання та протипоказанн...
Одонтогенний гайморит
Причини розвитку зубного гаймориту та види захворю...
Реклама
Борщ допоможе знизити кров'яний тиск та покращить здоров'я серця
Борщ — це популярна українська страва. Звичайне во...
Низький артеріальний тиск після 50 років підвищує ризик розвитку хвороби Альцгеймера: вчені
Після 50 років багато людей можуть страждати від н...
Реклама