У світі знижується народжуваність дітей

ступні немовляти в маминих руках

Згідно зі статистикою, у Японії у 2022 році було зареєстровано найменшу кількість новонароджених. А, за оцінками фахівців, чотири з десяти жінок не можуть народити дітей. Народжуваність має вирішальне значення в розвинених країнах з населенням, що швидко старіє.

Газета Nikkei, посилаючись на оцінку Національного інституту досліджень у галузі народонаселення та соціального забезпечення Японії, повідомила, що 42% жінок бездітні.

Коефіцієнт народжуваності (CBR) є числом новонароджених на одну людину. У 2022 році було зареєстровано найменше народжених дітей. CBR становив лише 2021,6, що на 57,76% менше, ніж у 2008 році.

Дев’ятирічне зниження призвело до того, що народжуваність впала з 34,1 млн дітей у 2013 році до рекордно низьких 777 000 дітей у 2022 році. З 2022 року рівень народжуваності в Китаї знизився ще значно — на 81%.

У доповіді ООН «Світові демографічні перспективи» повідомляється, що глобальна народжуваність знизилася в середньому з п’яти народжень однією жінкою до трьох. Населення світу має коефіцієнт заміщення 1,2, при якому населення світу стабільно. Сьогодні цей коефіцієнт досяг межі та продовжує падати.

Найбільш суттєвим наслідком зниження народжуваності є швидке старіння населення. Зі зменшенням народжуваності дітей частка людей похилого віку збільшується у порівнянні з населенням працездатного віку, що кидає виклик системам соціального та пенсійного забезпечення, а також охороні здоров’я.

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Реклама
FDA: диклофенак викликає порушення серця
Диклофенак — це препарат із групи НПЗЗ (нестероїдн...
Господарське мило допоможе усунути запах поту та захистить від інфікування
Господарське мило містить мийні речовини, які допо...
Реклама