Вакцина нового покоління проти малярії ефективна на 77%

комар на шкірі

Інститут Дженнера при Оксфордському університеті провів III фазу випробувань вакцини проти малярії R21/Matrix-M на півночі Танзанії. Вакцина показала високий рівень ефективності — 77%.

Вчені, які стоять за щепленням від коронавірусу Oxford-AstraZeneca, зробили вакцину проти малярії R21/Matrix-M.

У той час як коронавірус, відповідальний за COVID-19, має 12 генів, Plasmodium — паразит, що викликає малярію, — має понад 5000 генів. Цей організм заражає печінку, кровотік та еритроцити.

Експерти пояснюють, що R21/Matrix-M поєднує в собі вакцину R21 з бустером вакцини або ад’ювантом Matrix-M, який стимулює імунну систему людини атакувати паразита.

Коли інфекційний комар харчується людиною, він вводить паразитів у формі, яка називається спорозоїтами, в кровотік, де вони потрапляють прямо в печінку.

інфографіка малярії

Спорозоїти швидко діляться, виробляючи близько 20 000 мерозоїтів, які розривають клітини печінки та вторгаються до еритроцитів.

R21 націлений на білок циркумспорозоїту (CSP), присутній на поверхні паразиту на стадії спорозоїту. CSP рідко мутує серед чотирьох штамів малярійних паразитів, які заражають людей.

Людський організм не так легко реагує повною імунною відповіддю на чужорідні білки. Фокус R21 на CSP, посилений запатентованим ад’ювантом Novavax, дає більш стійку, більш цілеспрямовану відповідь антитіл.

Клінічні випробування нині переходять до третьої фази у чотирьох країнах Африки — Малі, Танзанії, Кенії та Буркіна-Фасо.

Реклама
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Понад 1 мільярда людей у світі страждають на ожиріння
Нині понад 1 млрд людей у всьому світі страждають ...
Реклама
Гастрит
Що таке гастритКласифікаціяВиди інфекційного гастр...
Пункція при гаймориті
Пункція при гаймориті — показання та протипоказанн...
Реклама
Експерти сказали, який риб'ячий жир корисний для здоров'я мозку
Риб'ячий жир є цінним джерелом незамінних жирних к...
Вчені пояснили, чому потрібно мити м'ясо
Інфекції сечовивідних шляхів (МП) виникають, коли ...
Реклама